Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Mitronik
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

CA-10 pierwsza instalacja prosba o porady sprawdzenie planu

Sylweq 29 Sie 2008 03:49 1988 11
  • #1 29 Sie 2008 03:49
    Sylweq
    Poziom 10  

Witam, zamierzam jutro zamontować system złożony centrali CA-10, jednego manipulatora LCD, dwóch manipulatorów LED-S oraz 12 czujek.

Zapoznałem się z instrukcjami oraz postami na forum ale chciałbym jeszcze aby ktoś zweryfikował mój plan na te ustawienia ;) (moja 1 instalacja)

Jest to domek jednopiętrowy, rozłożenie manipulatorów:

LCD – parter, przy wejściu
    LED1 – garaż
    LED2 – góra

Będą 3 strefy:
    LCD – wszystkie wejścia
    LED1 – wszystkie wejścia
    LED2 – wejścia z parteru

Czy to będzie dobre ustawienie? Chciałbym z góry, kiedy idę spać załączać cały „dół”, natomiast wychodząc z domu włączać czuwanie na wszystkich czujkach.

Mam dwoje drzwi do domu wiec przy odpowiednich wejściach gdzie mam drzwi powinna być ustawiona opcja (EXIT/ENTRY) ?

Czy jest jeszcze tak z doświadczenia wiadome coś koniecznego do ustawienia aby system funkcjonował na tak prostych zasadach jak opisałem? Dodam, że chcę ustawić jedno hasło przez funkcję haseł globalnych.

Dodatkowo zamierzam podpiąć układ mgsm-n2.0 z nokią 3210.
    Do jednego z wejść centrali podłączam wyjście modułu (O1), do kolejnego wejścia centrali podpinam wyjście modułu dla awarii (O3).
    Wejścia modułu GSM łącze z niskoprądowymi wyjściami centrali: OUT5 – włamanie, OUT6 – napad.

Czy to zadziała?? Proszę o pomoc i jakieś wskazówki,
    Pozdrawiam,
    Sylwek

0 11
  • Mitronik
  • #2 29 Sie 2008 10:44
    adamjur1
    Poziom 39  

Za dużo wymagasz od tego forum.
    Zaprogramowanie i uruchomienie takiego systemu wymaga sporego doświadczenia, a wnioskując ze stosowanej przez Ciebie termonologii raczej nie byłesna szkoleniu Satela i nie masz w tym praktycznej wiedzy.
    Nie jest to układa do uruchomienia przez forum, narażasz siebie i sąsiadów na dużo kłopotów ( alarmy w środku nocy, blokowanie się systemu przy uzbrajaniu, koszty połączeń GSM)
    Postaraj się poszukać kogoś,kto osobiście może Ci pomóc w konfiguracji i uruchomieniu systemu, jak już będziesz wiedział wszytko, czego oczekujesz od systemu fachowcowi zajmnie to kilka godzinek.
    Pozdr.J.
    ps
    ponieważ wszytkie funkcje CA-10 można ustawiać sie z Lapcia I jest to o wiele wygodniejsze niż manipulatora LCD, już dawno zrezygnowałem z instalownia LCD- nawet u mnie w domu przez 6 lat używałem go dwa razy do korekty zegara.

0
  • #3 29 Sie 2008 11:18
    Sylweq
    Poziom 10  

No może faktycznie za dużo wymagam w tym poście chciałem jedynie wytknięcie jakichś widocznych błędów w rozumowaniu.
    Od strony połączeń elektrycznych wszystko już mam wykonane dobrze bo samą elektryką nie zajmuję się od dziś.

0
  • Mitronik
  • #4 29 Sie 2008 12:14
    Samuraj
    Poziom 35  

Ja natomiast jestem odmiennego zdania niż kolega adamjur1.
    Zainstaluj jak uważasz gdyż system satela jest na tyle prosty i intuicyjny że pierwsze błędy bardzo szybko same wyjdą po paru dniach używania.
    Należy zaznaczyć iż instalacje kolega robi u siebie w domu i wszelkie błędy sam będzie mógł poprawić, co innego instalować u klienta i brać za to odpowiedzialność.
    Nie chce nikogo tu krytykować ale ostatnio na forum zauważyłem że wiele osób zamiast pomóc odsyła do instalatora albo innej osoby (alarm - instalator, brak prądu w gniazdku - elektryk, nie działa lodówka - do serwisu itp). Nie mówię że każdy ma być specjalistą w każdej dziedzinie ale wiele rzeczy można samemu sobie zrobić bez narażania się na nie potrzebne wydatki.
    Co do fałszywych alarmów, system ma pamięć alarmów i łatwo zobaczyć które z wejść wywołało alarm.
    Jeśli natomiast chodzi o koszty połączeń GSM to przecież to są pieniądze kolegi Sylweq i w razie wątpliwość zapyta na forum.
    Dla kolegi mam radę taką aby przeanalizował sposób umieszczenia czujek, bo często jest z tym jest problem jeśli alarm instaluje amator.

0
  • #5 29 Sie 2008 14:11
    adamjur1
    Poziom 39  

Z postu nie wynika że autor instakuje to dla siebie, a raczej że jest instalatorem elektrykiem któremu wciśnięto dodatkowo taki temat.
    ( bardzo popularny ostatnio sppsb postępowania)
    Moim zdaniem podowiadanie na forum jest też braniem odpowiedzialności za skutki, a nie wiedząc na ile autor rozumie to o czym się pisze mozna spowodowac nawet straty materialne.
    Do autora -
    1.rozwiń trochę ten wątek

Cytat:
    Dodatkowo zamierzam podpiąć układ mgsm-n2.0 z nokią 3210.
    Do jednego z wejść centrali podłączam wyjście modułu (O1), do kolejnego wejścia centrali podpinam wyjście modułu dla awarii (O3).

2.Jakiego systemu wejść użyłeś w konfiguracji CA, czy jest garaż z bramą otwieraną automatycznie,
    3. Jeżeli masz dwa wejścia musisz odpowiednio skonfigurowac ścieżki wchodzenia ( chyba że szyfratory są zaraz przydrzwiach)
    A co z jednoczesnym użyciem tych wejśc ( jeden wchodzi i rozbraja a drugi wtym czasie uzbraja, lub obaj rozbrajają przez co ten późniejszy uzbraja...
    Pozdr.J.

0
  • #6 29 Sie 2008 18:51
    Sylweq
    Poziom 10  

1. Chcę mieć możliwość otrzymywania informacji o zarejestrowanych zdarzeniach jak również móc sterować przez sms zbrojeniem lub rozbrojeniem systemu.
    Dlatego z wyjścia modułu mgsm (np.O1) chcę wejść do wolnego wejścia centrali – dla wł/wył czuwania, natomiast dla kontroli awarii zasilania modułu GSM chcę wyjść z O3 do kolejnego wolnego wejścia na centrali CA-10.
    2. Podłączyłem czujki w konfiguracji NC, garaż jest z automatem.
    3. Jeden szyfrator jest zaraz przy wejściu głównym (LCD). Aby dojść do drugiego trzeba przejść przez pole zasięgu 2 czujek, chcę ustawić opóźnienie na tych czujkach, które tworzą ścieżkę. Czy ustawienie tych czujek jako EXIT/ENTRY i ustawienie czasów na wejście i wyjście wystarczy?
    4. Co do kwestii jednoczesnego użycia wejść co jest mało prawdopodobne w tym przypadku lecz się faktycznie zdarzyć może – nie wiem :/

Rozmieszczenie czujek jest przemyślane, są na odpowiedniej wysokości.

0
  • Pomocny post
    #7 29 Sie 2008 20:08
    mariuszdelta
    Poziom 2  

Po pierwsze to gdzie jaki będzie manipulator nie ma znaczenia, poprostu system dzielisz na 2 partycje ,jedna odpowiada za dół druga za całość .
    Ważne,aby tam gzie masz wejściaustawić opóznienie i czas na wejście żadnych ścieżek czy czymś podobnych im mniej czujek opóżnionych tym lepiej opózniając wiekszą ilość czujników pozwalasz na jak najdalsze wejście złodzieja do domu

0
  • #8 29 Sie 2008 21:20
    Sylweq
    Poziom 10  

System ruszył, jedynie zastanawiam się jak wydłużyć czas na wyjście tylko dla jednej czujki oraz czy przy pomocy systemu mgsm-n2.0 da sie zdalnie przez sms wyłączyć czuwanie (włączanie czuwanie działa OK)???

0
  • #9 01 Wrz 2008 19:39
    mariuszdelta
    Poziom 2  

ustaw sobie opóznienie na lini na której masz czujkę i sprawa "teoretycznie " załatwiona bo jak mówiłem złodziej też ma więcej czasu pozdrawiam

0
  • #10 01 Wrz 2008 21:53
    Sylweq
    Poziom 10  

Tylko to opóźnienie sprawdza się w momencie gdy np. wejdę do domu - będzie po prostu czasem na wejście. Chodzi mi konkretnie o wydłużenie czasu na wyjście, gdzie załączam czuwanie i wychodzę. Mogę ustawić globalny czas na wyjście taką wartością jaka mnie satysfakcjonuje (np.30sek) lecz przykładowo załączając czuwanie w nocy na sam parter przez ten czas (30sek) będzie słychać doscyć drażniące "pikanie" na manipulatorze, no chyba, że da sie wyłączyć takie powiadamianie załączania alarmu dla tego jednego manipulatora (satel ca-10 led),
    pozdrawiam ;)

0
  • Pomocny post
    #11 01 Wrz 2008 22:16
    BENO99
    Poziom 26  

Sylweq napisał:
    no chyba, że da sie wyłączyć takie powiadamianie załączania alarmu dla tego jednego manipulatora (satel ca-10 led),
    pozdrawiam ;)

Witam.
    FS- 20,21,22,23.
    Czy tak naprawdę trudno przeczytać dokładnie instrukcje ?

Pozdrawiam

0
  • #12 01 Wrz 2008 22:33
    Sylweq
    Poziom 10  

faktycznie jest :) dzięki wielkie, mój błąd, pozdrawiam,
    Sylwek

0