Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
TermopastyTermopasty
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Waga elektroniczna Koral 1

12 Sep 2008 17:04 3179 8
  • Level 22  
    Jak w temacie,waga wyświetla error 7 lub 3. Wymieniłem wszystkie elka w zasilaczu,wymyłem płytę bez efektu.Jak dłużej jest włączona to jest ok,jak się ją wyłączy na dłuzej to jest tak jak napisałem wcześniej,co jeszcze sprawdzić ?
    Pozdrawiam
    Czy Twoje urządzenia IoT są bezpieczne? [Webinar 22.06.2021, g.9.00]. Zarejestruj się za darmo
  • TermopastyTermopasty
  • Level 14  
    Być może jest w niej jakaś bateria podtrzymująca pamieć. Przy włączeniu może wyświetlać błąd bo spada nap.w wyniku obciążenia przez ładowanie się kiepskiej baterii a póżniej ustala parametry i zaczyna działac... No nie wiem-To tylko moja sugestia.
  • TermopastyTermopasty
  • Level 22  
    Tak jest akumulatorek 3,6V 170mAh,ale ma 3,87 V Tak ze to nie jest to,dziękuję za pomoc.
    Pozdrawiam
  • Level 26  
    Witam, jeśli jest to Koral 1 to nie ma takich błędów. Prawdopodobnie jest to Korlal 1 S. Pamięć kalibracji znajduje się w eepromie typ 24c93. Err 7 - błąd przeciążenia szalki, Err 3 - błąd stabilności szalki. Rozwiązanie: najprawdopodobniej brudna płytka elektroniki.Spirytus i myjemy złącze i pod złączem gdzie jest wpinany przetwornik tensometryczny, otwieramy zalutowaną metalową puszkę. Scalak 7710 w górę z podstawki i czyścimy styki podstawki. Myjemy dokładnie to co jest pod puszką. Sprawdzenie napięć : na skrajnych pinach złącza przetwornika względem masy + i - 5 V. Może trochę odbiegać ważne aby było stabilne /oscyloskop/ . Lecą kondensatory elektrolityczne. Bardzo często wylewały się elektrolity, jeden z czterech /poniżej puszki jeśli złącze przetwornika mamy po lewej. Pozdrawiam. W razie dalszych kłopotów proszę pytać.
  • Level 22  
    Dziękuję za pomoc.Waga to KORAL 1,nie ma w niej żadnej metalowej puszki,poradziłem sobie już z tym problemem wymieniając oba wzmacniacze operacyjne OP 7.
    To było tylko złudzenie,waga nadal nie naprawiona.Jak postoi dłuzej w jednej temperaturze to jest ok,natomiast jak ją wyniose do pomieszczenia zimnego i przeniosę za chwilę do ciepłego to znów to samo - co jeszcze wymienić ?
    Wygląda na to że nie działa kompesacja temperaturowa,nie mam do niej schematu,poruszam sie po omacku.
    Pozdrawiam
  • Level 26  
    Najważniejsze, naprawdę dokładnie umyć układ wejściowy, spirytusem. Puszka metalowa przykrywała właśnie OP07, prawdopodobnie jest zdjęta. W tych wagach kompensacja temperaturowa jest wykonana programowo i nie ma żadnej opcji wprowadzenia danych temperaturowych. Kompensacja jest automatyczna w przetworniku 7710. Jeśli efekt następuje tylko po zmianie temperatury można wymienić 7710, były przelotowe, smd, w podstawce oraz bez. Nie jest to tani scalak i wcześniej proszę sprawdzić dokładnie napięcie zasilania mostka tensometrycznego, siadały zarówno kondensatory jak i stabilizatory 79l05 oraz 78l05. W tych wagach naprawdę rzadko występował problem temperatury a często problem zasilania oraz syfu. Szczególnie pod złączem tensometru. Proszę podnieść plastikową obudowę złącza, można to wykonać podważając wkrętakiem i sprawdzić czy nie ma pozostałości po obróbce płytki i innych nalotów.
  • Level 22  
    Stabilizatory są owszem ale 7806 i 7906,napięcie ideale,wręcz wzorcowe,przemyję jeszcze raz płytkę izopropanolem.
    Pozdrawiam
  • Helpful post
    Level 26  
    OK. Mogą być i takie. To mi dało odpowiedź jaka jest w tej wadze wersja płyty. Myślałem o nowszej a jest starsza. W tej wersji sprawdź ICL 7135. Oraz napięcie +5V. Dokręć stabilizatory do radiatora, czasami się poluzowywały. I oczywiście w tej wersji płytki nie występowała metalowa puszka. Dla wiadomości innych, pamięć ustawień serwisowych to EEPROM 2444 nieulotna - chyba że się uszkodzi. Pamięć danych użytkownika - RAM podtrzymywany akumulatorem. Sprawdź oscyloskopem - na LTC1043 noga 8 - nie powinno być "piły". LTC1043 to bardzo delikatny wzmacniacz i łatwo go uszkodzić. Również on może powodować takie uszkodzenie. Sprawdź położenie zworek J9 powinna być w położeniu B, J8 w położeniu A. Jeśli J8 jest w położeniu B to oznacza iż już trochę jest przechodzony przetwornik tensometryczny. Jeśli J9 trzeba przełożyć w położenie A to prawdopodobnie jest uszkodzony LTC1043. Twoje uszkodzenie w tym typie płyt niestety nie jest łatwo diagnozowalne. Powodzenia, przez cały tydzień od piątku jestem nieosiągalny, odezwę się po powrocie.
  • Level 22  
    Wymieniłem ICL 7135 oraz przemyłem jeszcze raz płytę izopropanolem i objawy ustąpiły,dziękuje serdecznie kol. mawi2 za okazaną pomoc.