Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Relpol przekaźniki
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

lanos kody

04 Mar 2004 09:20 15478 13
  • Poziom 38  
    Szukam kodów błyskowych do lanosa (może obejdzie się bez komputera) , podobno gdzieś były na elektrodzie, ale nie znalazłem. Auto gaśnie na wolnych obrotach na benzynie, falują mu obroty, czasem w czasie jazdy zaświeca się check. Na gazie jest ok.
  • Relpol przekaźniki
  • Poziom 34  
    A jaki tam jest silniczek. Jak monowtrysk na multeku to zobacz tu: http://www.corsa.of.pl/ w dziale warsztat to jest opel corsa ale lanos to koreański "opel"
  • Relpol przekaźniki
  • Spec od GSM
    ja w lanosie mialem zabrudzony silniczek krokowy po czyszczeniu wszystko wrocilo do normy tu masz opisane jak to zrobic i sa jakies kody dzial - Manuale http://lanos.autokacik.pl/
  • Poziom 22  
    Mom zdaniem to nie jest wina komputera.Szukałbym przyczyn:
    -sonda lambda
    -rodzaj i sposób montażu mixera gazu
    -może jeszcze silnik krokowy obr.b.j ale skoro jak piszesz (pływają ) to raczej nie
  • Spec od samochodów
    Kody sa takie jak w oplu trzeba poszukac na forum sa napewno

• Poziom 21  
    Jeżeli obroty falują na benzynie to masz nieszczelny kolektor ssący Najprawdopodobnie lampka wyświetli ci kod nr.35 tj.uszkodzony silniczek biegu jałowego lub nieszczelności w układzie kolektora ssącego / dzikie powietrze/. Zewrzyj w gnieżdzie diagnostycznym A z B i przekręć kluczyk w stacyjce na zapłon. Lampka wyświetli ci najpierw kod 12 a potem kod uszkodzenia. Gdy usuniesz awarię zdejmij ok.2min ujemną klemę akumulatora aby wykasować błędy.UWAGA nie zdejmuj przed wyświetleniem kodów. Następnie musisz zaprogramować komputer.Zapal zimny samochód i pozostaw go na benzynie na wolnych obrotach aż włączy się dwa razy wentylator.
  • Poziom 26  
    Mam podobny problem. Najpierw check zaczoł zapalać się co jakiś czas a teraz świeci się non stop. Jak odpalam zimny to na benzynie łapie wysokie obroty i zaraz gasnie jak go potrzymam na obrotach i przełączy się na gaz to jest prawie ok tylko lekko falują obroty. Sprawdzałem czy niema gdzieś nieszczelności ale wszystko wydaje się być ok. Sprawdzałem błędy ale nic niepokazuje i już szczeże mówiąc niewiem co z nim zrobić. Teraz check świeci się non stop.
  • Poziom 11  
    Miałem bardzo podobny przypadek w Lanosie... na gazie OK na benzynie pływał, zwłaszcza na zimnym silniku. Po wyczyszczeniu silnika krokowego od beznyny przeszło, więc potwierdza sie też to co napisał kolega wyżej.
  • Poziom 26  
    apo czyszczeniu trzeba go czyms nasmarować czy tylko czyscimy i składamy?
  • Poziom 11  
    Ja dałem mu odrobinke (kilka kropel) oleju... Narazie jest ok..... zobaczymy co bedzie dalej
  • Poziom 10  
    przy silniku z prawej strony masz dwa czujniki nie pamietam ktory ale wykrec obydwa i wyczysc powinno to wytrzymac jakies 5000 tys kilometrow a przy wymianie tego zacznie sie pokazywac dopiero po 20000 tys.km. pozdrawiam
  • Poziom 12  
    A może kolega by napisał wogóle co to za lanos bo koledzy szukają usterek a nawet nie wiadomo czy to ósemka czy szesnastka.
  • Poziom 27  
    Lanosy podejrzewam że wszystkie mają elektryczną pompę paliwa w baku i na początek proponował bym wymienić przekaźnik zasilający ją. Po jakieś 30000 do 40000 lubi padać niestety nie całkiem , po prostu jest na nim zły styk i dzieją się cuda.