Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

OPEL CORSA C 1.3 CDTI - cieknąca pompa wtryskowa

Voycek 28 Wrz 2008 23:29 12520 3
  • #1 28 Wrz 2008 23:29
    Voycek
    Poziom 11  

witam

zauważyłem , że pod pompą, na przewodzie od chłodzenia jest plamka z ropy. na łączeniu pokrywy dolnej komory jest mokro. pojechałem do "pompiarza" i uszczelnił całą pompę.
    niestety problem pozostał. dalej cieknie. czy jest może inny, niż uszczelki, powód tego przecieku?
    czy jest możliwe, żeby ciekło ze względu na wadliwe śruby od pokrywy dolnej komory czy może być jeszcze inny powód?
    czego szukać? pomóżcie.

1 3
  • #2 24 Paź 2008 16:43
    momik12
    Poziom 31  

Tam nie ma pompy wtryskowej,cieknie uszczelniacz osi pompy albo któras sekcja.

1
  • #3 24 Lis 2008 20:07
    and111
    Poziom 10  

Witam

Mam podobny problem. Paliwo sączy się z korpusu pompy (pompa BOSCHA). W korpusie jest niewielki otwór przez który kapie paliwo (dzieje się tak wówczas, gdy zużyją się uszczelniacze w pompie). W jednym z warsztatów zajmujących się naprawą pomp działających w układzie Common Rail dowiedziałem się, że gdyby nie ten otwór w korpusie pompy, to paliwo (przy zużytych uszczelniaczach) mogło by się przedostać do silnika (poprzez układ smarowania pompy).

Koszt wymiany uszczelniaczy w pompie wg tego warsztatu to 500 zł :(

Szukam innych warsztatów w okolicy, może uda sie taniej...

2
  • #4 20 Gru 2009 20:45
    deepower
    Poziom 9  

Pompa wtryskowa 1.3 CDTI jeżeli zacznie cieknąć to mamy bardzo poważny problem ona rozszczelnia się na obudowie i można ją zregenerować czyli uszczelnić koszt około 500 zł ale to pomaga na pół roku. najlepiej wymienić od razu na inną nie cieknącą od innego silnika np. po wypadku lub sprowadzanego na część. Koszt takiej pompy nowej to około 4 tysiące siedemset zł.

1