logo elektroda
logo elektroda
X
logo elektroda
REKLAMA
REKLAMA
Adblock/uBlockOrigin/AdGuard mogą powodować znikanie niektórych postów z powodu nowej reguły.

Lodówka Electrolux ERE3000 - przestała chłodzić

Krzysztof Tworek 30 Wrz 2008 20:35 5700 5
REKLAMA
  • #1 5586407
    Krzysztof Tworek
    Poziom 13  
    Posty: 87
    Pomógł: 3
    Ocena: 55
    Witam!
    Posiadam lodówkę Electrolux model EUT 1143.
    Od kilku dni przy otwieraniu drzwi urządzenia gasło swiatło we wnętrzu.
    Dzisiaj lodówka przestała chłodzić.
    Słychać "pykanie" i w jego trakcie miganie wskazania temperatury na wyświetlaczu.
    Temperatura chłodzenia jest ustawiona na 4 stopnie Celsjusza.
    Wyłączyłem lodówkę jej wyłacznikiem i wyjąłem wtyczkę z kontaktu na godzinę.
    Po upływie tego czasu podłączyłem zasilanie i właczyłem lodówkę jej włącznikiem. Wyświetlacz pokazywał wspomniane 4 stopnie Celsusza .
    Po upływie kilku minut wyswietliła się rzeczywista temperatura we wnętrzu lodówki czyli 9 stopni Celsjusza. Pocieszające jest, że załączył się agregat, jednak po otworzeniu drzwi lodówki powtarza się odgłos ww "pykania", w jego takt przygasa światło w urządzeniu i agregat się wyłącza.
    Po zamknięciu drzwi agregat podejmuje pracę.
    Proszę o ew. pomoc w zdiagnozowaniu i usunięciu ww usterki.
    Z góry dziekuję!
    Pozdrawiam!
  • REKLAMA
  • Pomocny post
    #2 5586595
    Andrzej G
    Specjalista AGD
    Posty: 886
    Pomógł: 110
    Ocena: 290
    Uszkodzone zasilanie elektroniki. Prawdopodobnie kondensator 1µF/275VAC stracił pojemność.
  • REKLAMA
  • #3 5588179
    Krzysztof Tworek
    Poziom 13  
    Posty: 87
    Pomógł: 3
    Ocena: 55
    Dziekuję za odzew.
    Po opisanych wczorajszych perypetiach, lodówka podjęła pracę i opisywane objawy ustąpiły.
    Jestem jednak świadomy, że coś się psuje i będę uważnie obserwował urządzenie.
    Pozdrawiam!
  • REKLAMA
  • #4 5642775
    Krzysztof Tworek
    Poziom 13  
    Posty: 87
    Pomógł: 3
    Ocena: 55
    Lodówka odmówiła posłuszeństwa tym razem na dobre.
    Niestety mylnie podałem typ lodówki.
    Problem dotyczy modelu ERE 3000, nr seryjny 20904466.
    Za pomyłkę bardzo przepraszam.
    Objawy takie jak wczesniej opisane.
    Obecnie wyswietlacz nie pokazuje wartości temperatury, a jedynie poziomą kreseczkę.
    Słychać pykanie stycznika jednak agregat się nie załącza.
    Czasami załaczy się jednak wskazania wyświetlacza nie zmieniają się.
    Agregat popracuje ok. 5 minut i znowu następuje pykanie stycznika.
    Napięcie zasilania jest prawidłowe.
    Proszę o pomoc w zdiagnozowaniu usterki.
  • REKLAMA
  • #5 5645647
    Adam17
    Poziom 12  
    Posty: 24
    Pomógł: 2
    Ocena: 10
    Kolega Andrzej G ma rację na pewno przyczyną tego jest kondensator.
  • #6 5647259
    Krzysztof Tworek
    Poziom 13  
    Posty: 87
    Pomógł: 3
    Ocena: 55
    Witam!
    Wymiana kondensatora pomogła. Lodówka pracuje prawidłowo.
    Dziękuję Panom Andrzejowi G oraz Adamowi17 za pomoc.
    Pozdrawiam wszystkich!
    KT
REKLAMA