beatom napisał: na 90% do wymiany obydwa uklady zbieznosci (convergence) - prawdopodobnie jakies STK. Jesli ktores z rezystorow malej tolerancji (prawdopodobnie 1ohm/1%) sa nawet przydymione tez trzeba je wymienic. I tak pewnie czeka cie mala regulacja zbieznosci
Te obrazy akurat pokazują efekt po wymianie STk- ów i zmianie rezystorów. Nie znałem wartości ich więc wstawiłem 1.5 ohma. Końcówki się grzałydość znacznie po tym co zrobiłem.
A może wiesz jak tą zbieżność ustawić?
W tym modelu prawdopodobnie jest to regulowane elektronicznie.
Telewizor posiada przycisk " Magic Focus " który to robi automatycznie.
Stosuje się ten zabieg jeżeli TV jest po transporcje.
Ale ten przycisk jakby nie reaguje poprawnie z tą usterką. tzn nie ma żadnych zmian jak sam widziśz na załaczonym obrazku.
Pozatym obraz u góry jak i u dołu jest wygięty.
Mi to wygląda na jakieś niewłaściwe napięcie. Ale pewny nie jestem, dlatego mój problem przedstawiam na tym forum.
A nusz ktoś pomoże.
Dzieki
pozdrawim