Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Lodówka, Samsung, RL33EASM, brak chłodzenia w lodówce

25 Oct 2008 22:27 5339 3
 • Level 2  
  Witam,

  Moja lodówka po powrocie z urlopu miała wskazanie temperatury 14, -14. Jak widać zamrażalnik działa ale mrozi na inną temperaturę niż ustawiona (powinno być 18), a lodówka nie za bardzo. Nie wiem co może być problemem.
  Stało się tak podczas urlopu. Lodówka była prawie pusta. Wiem również, że w trakcie urlopu nie było prądu przez jakiś czas, bo zresetowały się sprzęty elektroniczne. Nie wiem, czy to może być przyczyną? Czy ewentualnie to, że przez 2 tygodnie była prawie pusta mogło spowodować uszkodzenie?

  Wyłączyłem ją najpierw na chwilę, później na 2-3 godz, ale nic nie pomogło. Za każdym razem po włączeniu do kontaktu lodówka wskazuje inne temperatury. Jest na gwarancji, ale gość z serwisu pojawi sie pewnie za jakieś 2-3 tygodnie, wiec może uda się coś poradzić przed jego przyjazdem?

  Proszę o rady i pomoc.
  Czy Twoje urządzenia IoT są bezpieczne? [Webinar 22.06.2021, g.9.00]. Zarejestruj się za darmo
 • Home appliances specialist
  odmroź ją minimum na 24h powinno wystarczyć do przyjazdu serwisu
 • Level 13  
  Mnie zastanawia jedno jak serwis może powiedzieć , że przyjedzie w ciągu 3 tygodni do zepsutego sprzętu - skandal. Czy w warunkach gwarancji nie ma zapisu o czasie w jaki musi się zjawić serwis w przypadku usterki?
 • Level 2  
  Witam,


  okazało się, że uszkodziła się klapka nawiewu co powodowało nawiew zimnego powietrza tylko do zamrażalnika, który chłodził się ponad normę i zablokowany nawiew do chłodziarki.
  Serwis pojawił się w 1 dzień (zadzwoniłem do 2 punktu). Także muszę przyznać, że szybkość reakcji mile mnie zaskoczyła.
  Dobrze, że to była tylko drobnostka.
  Gość zalecił, żeby pakować żywność i nie wstawiać do chłodziarki np. odkrytych garnków z zupą, żeby ograniczyć parowanie. Skroplona na klapce wilgoć, która później zamarzła, mogła stać się przyczyną uszkodzenia.

  Dziękuję za pomoc.
  Pozdrawiam