Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Punto I 95r - jak mam podłączyć ten alarm?

valdi86 06 Nov 2008 14:56 3733 4
    valdi86
    Level 2  
    Witam

Zamontowałem w aucie punto I z 95r. c. zamek i chciałem podłączyć do tego jeszcze alarm niestety nie znam firmy taki dostałem i mam do niego schemat, który przedstawiam na foto...

Jak narazie to podłączyłem czerwony do plusa, czarny do masy, biały i biało-czarny do sterowania centralnym i syrene pod fioletowy od kierunków bo nie ma osobnego a podobno tak można... i teraz pytania:

Czy dobrze syrene podłączam, kierunki w aucie pod jakie kable sie podpiąć? a wspomnę jeszcze że centralny nie jest pneumatyczny... i co z tym pomarańczowym, pomarańczowo-czarnym, żółtym i żółto-czarnym bo z tego co widze to są one od sterowania zamykania i otwierania... według którego schematu ze zdjęcia drugiego podłączyć... wydaje mi sie że bedzie to pod drzwi ale jaki kolor?

Nie znam się w tej branży zbyt dobrze także proszę o pomoc, wskazówki... z góry wielkie dzięki...

pkhenr
    Level 32  
    temat oklepany -masz alarm z wbudowanymi przekaźnikami do sterowania prawie kazdym zamkiem
    Zółty i żółto czarny do masy a biały i białoczarny do centr. zamka
    djpietrekbest
    Level 14  
    To mi wygląda nie na alarm tylko na sterownik pilotowy centralnego zamka a to jest różnica, kierunków nie podpinasz nigdzie bo nie masz takowych wyjść w tym ustrojstwie, ten fioletowy można by podpiąć zamiast pod syrenę to pod kierunki na diodach prostowniczych żeby po włączeniu kierunkowskazu nie świeciły się wszystkie, i masz tam też funkcję otwierania bagażnika kabel różowy
    valdi86
    Level 2  
    djpietrekbest to by sie zgadzało bo podłączałem tak jak pisał pkhenr żółty i żółtoczarny do masy na włączniku drzwi a pod fiolet syrene i efekt był taki że ładnie drzwi z pilota zamykał i otwierał z efektem dźwiękowym z syreny... ale jak uzbroiłem i otworzyłem drzwi z kluczyka to syrena nie zawyła a powinna... a mówiono mi że to alarm hmm... a to djpietrekbest mógłbyś mi dokładniej opisać jak podłączyć te kierunki?
    djpietrekbest
    Level 14  
    wejdź na wikiepedie
    http://pl.wikipedia.org/wiki/Dioda_wsteczna
    poczytaj sobie o tej diodzie, łączysz ze sobą dwie anody i do nich podłączasz ten swój kabel fioletowy do niej a z katod wyprowadzasz kable do kierunków dzięki czemu plus idący od alarmu przejdzie do kierunków ale niewróci do alarmu i na drugi kabelek kierunkowskazu, jak chcesz takie diody zastosować to daj diody najlepiej około 6 Amper, chociaż podłączenie tego do kabelka do syreny wydaje mi się również dobrym rozwiązaniem