Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Mercedes Sprinter 208 D ...problem z ustawieniem zaplonu

14 Lis 2008 22:49 5598 3
  • Poziom 9  
    Witam ...
    Pilnie prosze o pomoc ...mam problem z ustawieniem zaplonu przy Mercedesie Sprinter 208 D silnik 2,3 80 KM 2000 r,...............wymienilem glowice po regeneracji ....ustawilem walek rozrzadu i wal na O ( 1 tlok u gory ) ...cofnalem wal o 15° zablokowalem pompe wtryskowa i ustawilem wal na O .....efekt koncowy taki ze samochod nie pali ....prawdopodobnie pompa wtryskowa jest zle ustawiona ....jak obracalem pompa to zauwazylem ,ze ja mozna w kilku miejscach zablokowac ..i czy do zablokowania pompy potrzebne jest specjalne urzadzenie ...czy mozna zwyklym pretem zablokowac ...i w ktorym momencie ....:!:.czy ktos moze mi pomoc rozwiazac ten problem ...i przeslac dokladny schemat ustawienia rozrzadu i pompy wtryskowej .....bede zobowiazany i z gory dziekuje za pomoc ...
  • Poziom 10  
    bolec do blokowania ma nacięcie-blokuje się na srodku otworu ,łancuch musisz miec napięty i napewno jest ok jezeli nie jestes pewny pompy -odpowietrz ją i pokręc wałkiem jak na pierwszym pokoze sie ropa masz wszystko - nawet jezeli troche sie walniesz powinien zapalic będzie kopciłi gorzej chodził ale ma zapalic-reszta twojej procedury jest ok
  • Poziom 9  
    dziekuje za podpowiedz .....wlasnie .....po ustawieniu tego wszystkiego ....krople paliwa wyrzucalo z wezyka w momencie kiedy mijaly sie znaki na walku rozrzadu ....wydawaloby sie ze wszystko robie ok .......a mimo to samochod nie chce zapalic .....momentami bardzo kopci ....odkrecilem kolektor i okazalo sie ,ze na 3 tloku wypala ...a na pozostalych jest mokro ....ustawialem pompe juz w roznych polozeniach ...kropla ropy spadala wczesniej ....i pozniej ....ustawialem pompe w 4 roznych polozeniach i nic ........sprobuje jeszcze kupic ten specjalny bolec do blokowania pompy ....
  • Poziom 10  
    wez bolca o takiej srednicy jak otwor w pompie wypiłuj klina na srodku i masz przyrząd super mozna go krótko obciąc i docisnąc lekko! korkiem zaslepiajacym tylko w srodku preta wywierć otwór i nagwintuj zebys go mógł po zamontowaniu pompy wyciagnąć