Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

ładowarka akumulatorów żelowych

26 Lis 2008 20:59 3706 7
  • Poziom 16  
    potrzebuje ładowarki do akumulatorów żelowych 12V 1,3 Ah najlepiej żeby można było ładować 4 takie akumulatory. Akumulatory nie będą często używane dokładnie raz w roku (co rok są zmieniane przed użytkiem) na pielgrzymce do zasilania ręcznych CB zależy mi na tym żeby ładowanie trwało max 7-8 h. próbowałem już kilku układów z elektrody ale zawsze albo ładowanie trwało 3 dni albo akumulator po godzinie był 2 razy większy
  • Poziom 43  
    Używanie akumulatorów 1 raz w roku jest BEZ SENSU, gdyż ich samorozładowanie jest ok. 0,5% na dobę, czyli po 200 dniach bezczynności są całkowicie rozładowane, a prawdopodobnie również już niesprawne.
    Akumulatory są idealnym rozwiązaniem do codziennego użytku, lub użytku w cyklu kilkudniowym.
    Dla zastosowań sporadycznych "aż się prosi" użycie ogniw ALKALICZNYCH 1,5V, wielkość R20 ma pojemność ok. 7Ah, a ich czas przechowywania z GWARANTOWANYM ładunkiem jest zwykle kilka lat.
    Ponadto koszt użycia ogniw alkalicznych będzie znacznie niższy, niż koszt wymienianych co roku akumulatorów.
  • Poziom 16  
    akumulatory mam za darmo a jeśli chodzi o baterie R20 to by musiało ich być 9 trochę za duże opakowanie by było zresztą byłoby też niewygodne nie wiem czy byś chciał iść 35 Km dziennie z 9 bateriami przy pasku wygodniejsze są żelowe ich czas działania był jest krótszy od akumulatorów żelowych bo tylko 3 godziny działały CB a jeśli chodzi o akumulatory to CB trzymały bez problemu 10 godzin
    P.S. od czasu do czasu ja też ich użyję w domowym użytku czy na działce
  • Poziom 16  
    jedyne co tam znalazłem to jak zrobić ładowarkę do paluszków
    proszę chociaż o parametry ładowarki jaki prąd jakie napięcie
  • Poziom 43  
    W poście (tym wywalonym do kosza, tam Ci dałem link!) masz informację przydatną dla Ciebie:
    - prąd ładowania 120mA,
    - napięcie końcowe ładowania 7,2V +/- 50mV.
  • Poziom 16  
    no tak ale to są parametry do ładowania akumulatora 6v a nie 12 i nie 1,3Ah tylko 12Ah
  • Poziom 43  
    Akumulator 12V ma końcowe napięcie 2 razy wyższe, niż 6V, więc jest to 14.4V zamiast 7,2V
    Akumulator 1,2Ah ładuje się prądem 120mA, podobnie: 1,3Ah - prądem 130mA.
    Akumulator 12Ah ładuje się prądem 1,2A.

Czy teraz jest WSZYSTKO JASNE?