Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Lanos r.01 1,5/Plyn chłodzący

07 Gru 2008 13:45 5246 7
  • Poziom 25  
    Brakuje mi płynu chłodzącego w zbiorniku wyrównawczym mam go po nizej MIN. Chciałbym wymienic płyn chłodzący bo nigdy nie był ruszany ;] ale nie wiem na jaki
    i czy wystarczy jezeli tylko z chłodnicy zleje płyn uprzednio odpalajac samochód żeby plyn zciekł całkiem oczywiscie do zbiorniczka dolewałbym świeży. Czy moge tak zrobić jak opisałem?
  • Poziom 16  
    masz tego płynu poniżej minimum bo nie dolewasz czy gdzieś znika? najlepiej to chyba zlać ten płyn z najniższego punktu czyli jeśli masz korek w chłodnicy to ok a jeśli nie to np z węża przy pompie przy odkręcony korku od wyrównawczego. no i potem zalewasz, nie wiem jaki jest najlepszy (ja używam petyrgo, kupisz na każdej stacji cena przyzwoita). jeżeli w lanosie układ chłodzący jest samo odpowietrzający to luz, lejesz aż stanie w zbiorniczku, odpalasz silnik aż sie wentylator załączy, uzupełniasz braki i już. a jeżeli nie no to trzeba kombinować chyba z wężami ale w tej kwestii to nie pomogę.
  • Poziom 25  
    płynu nie dolewałem nie był tez ruszany od 2001 roku ;]
  • Poziom 16  
    normalnie to powinno sie systematycznie sprawdzać poziom i stan płynu tak samo jak oleju.
  • Poziom 25  
    niestety ja nie jeżdze tym samochodem ;] ja mam corse lanos jest siorki a wiecie jak to jest z niektórymi kobietami
    jutro biore sie do roboty dzieki za odp
  • Moderator Samochody
    Jak chcesz spuścić wszystko to musisz zdjąć dolny wąż przy chłodnicy i ten przy pompie wodnej, dostęp raczej tylko od spodu.
  • Poziom 25  
    troche nie dobrze ;] bo nie mam kanalu xD
  • Poziom 10  
    Proponuję sprawdzić okolice pompy cieczy chłodzącej, bo w tym miejscu często powstają wycieki. Co do płynu chłodzącego to większość dzisiejszych płynów jest na bazie glikolu, więc są w zasadzie mieszalne.