Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Schemat podłączenia Webasto od samochodu ciężarowego LIAZ

lukasgti 25 Sty 2009 16:58 10330 8
  • #1 25 Sty 2009 16:58
    lukasgti
    Poziom 2  

Mam problem z podłączeniem webasto do samochodu ciężarowego LIAZ. Typ urządzenia 232.01

1 8
  • #2 28 Sty 2009 10:13
    ZKepowicz
    Poziom 18  

Chetnie bym pomogl ale chyba pomyliles symbol ,zrozumialem ze chodzi ci o nagrzewnice Sirokko [nie mylic z webasto] produkciji bylego DDR . Typ 231.01 benzyna 12v3000 kcal/godz.TYP 231.02dizel pozostale parametry j.w. schematy sa prawie takie same . Dysponuje schematem i cala instrukcja po polsku do 231.01.Niestety nie umie jeszcze .jej tu zamiescic /jestem juz emerytem i dopiero mam troche czasu na nauke obslugi komputera/ Jezeli bedziesz zainteresowany przyslij mailem swoj adres to zrobje xero ici podesle

Dodano po 21 [minuty]:

[quote="ZKepowicz"]Chetnie bym pomogl ale chyba pomyliles symbol ,zrozumialem ze chodzi ci o nagrzewnice Sirokko [nie mylic z webasto] produkciji bylego DDR . Typ 231.01 benzyna 12v3000 kcal/godz.TYP 231.02dizel pozostale parametry j.w. schematy sa prawie takie same . Dysponuje schematem i cala instrukcja po polsku do 231.01.Niestety nie umie jeszcze .jej tu zamiescic /jestem juz emerytem i dopiero mam troche czasu na nauke obslugi komputera/ Jezeli bedziesz zainteresowany przyslij mailem swoj adres to zrobje xero ici podesle[/ A przy okazji morze mnie ktos pomoze .Poszukoje silnika wentylatora webasta termo top dw50 zaluminiowym zbiorniczkien paliwa silniczek 12v srednica korpusu silnika 40 mm nr webasto279.81A w benzynie /bw50/ srednica korpusu jest 41 mm i nie miesci sie w gniezdzie . Chetnie kuoie z calym zbiorniczkiem za rozsadne pieniadze

1
  • #3 28 Sty 2009 21:00
    lukasgti
    Poziom 2  

Niestety nie mogę pomóc w poszukiwaniach części, które Cię interesują. A wracając do Webasto jest to produkcji byłego DDR. Rodzja paliwa - deasel. Próbuje wstawić tabliczkę znamienową ale niewiem czy mi sie uda. Proszę o podanie adresu email to wyśle ją w załaczniku. Mój adres to lukasgti(malpa)wp.pl

0
  • #4 28 Sty 2009 21:03
    lukasgti
    Poziom 2  

Niestety nie mogę pomóc w poszukiwaniach części, które Cię interesują. A wracając do Webasto jest to produkcji byłego DDR. Rodzja paliwa - diesel. Proszę o podanie adresu email to wyśle tabliczkę znamieniową, bo niestety ale mam problem z jej wstawieniem. Mój adres email to: lukasgti(malpa)wp.pl.

0
  • #5 28 Sty 2009 22:31
    ZKepowicz
    Poziom 18  

Tabliczke widzialem pokaz caly agregat ..Sprobuje pomoc .Moj adr.Zkepowicz(malpa)wp.pl.

0
  • #6 15 Mar 2009 19:02
    ZKepowicz
    Poziom 18  

Kolego. z racji wieku zwróce ci uwage. Mówi się DZIĘKUJĘ.

0
  • #7 13 Gru 2010 22:40
    prezzess
    Poziom 11  

Witam!
    Odświeżę nieco temat i zwracam się z prośbą o schemat podłączenia nagrzewnicy typu 232.01. Chciałbym używać urządzenia stacjonarnie. Czy zatem można je uruchomić mając do dyspozycji przetwornicę 230V/24V (np prostownik max 50A)?
    Podkreślę, że jeśli chodzi o wiedzę z zakresu elektrotechniki to nie będę ukrywał, że jestem zupełnie zielony.

Dodano po 1 [minuty]:

Schemat podłączenia Webasto od samochodu ciężarowego LIAZ Schemat podłączenia Webasto od samochodu ciężarowego LIAZ Schemat podłączenia Webasto od samochodu ciężarowego LIAZ Schemat podłączenia Webasto od samochodu ciężarowego LIAZ Schemat podłączenia Webasto od samochodu ciężarowego LIAZ Schemat podłączenia Webasto od samochodu ciężarowego LIAZ

Dodano po 1 [godziny] 21 [minuty]:

Dysponując tylko źródłem napięcia 24V, do których zacisków wg załączonego zdjęcia należy przyłożyć "+" a do których "-" aby:
    1. uruchomić świecę żarową,
    2. uruchomić silnik wraz z pompką bieg I,
    3. uruchomić silnik wraz z pompką bieg II,
    3. uruchomić sam silnik?

Schemat podłączenia Webasto od samochodu ciężarowego LIAZ

2
  • #8 18 Lut 2012 22:46
    rysio96
    Poziom 2  

witam tez mam takie pytanie jak kolega powyżej, do którego pinu żeby to pouruchamiać?

Dodano po 1 [minuty]:

może prościej jest w stanie ktoś napisać który pin za co odpowiada i do czego podłączyć lub jakiś schemacik podesłać??

0