Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Podłączenie prysznica AquaSan

05 Lut 2009 12:27 4787 11
  • Poziom 9  
    Posiadam prysznic Aquasan i mam pytanie.W instrukcji przyłączeniowej oprócz różnicówki wymagane jest podłączenie przez wyłącznik, którym należy odłączyć prysznic po zakończeniu użytkowania. Jaki powinienem zamontować wyłącznik.
  • Poziom 16  
    Pewnie wystarczy zwykła eska. Nie wiem na jaki prąd, ale powinno to być gdzieś w instrukcji.
  • Poziom 34  
    owenpe napisał:
    Pewnie wystarczy zwykła eska. Nie wiem na jaki prąd, ale powinno to być gdzieś w instrukcji.

Chodzi tu o zwykły wyłącznik klawiszowy a nie ''S''ke. Wyobrażasz sobie żeby po każdym prysznicu latać do rozdzielnicy i wyłączać kabinę? Zero komfortu.
    Wydaje Mi się że najlepszym miejscem będzie usadowienie go obok głównego wyłącznika światła od łazienki. Wystarczy że użyjesz zwykłego jednobiegunowego wyłącznika a jeśli chcesz montować wewnątrz łazienki to hermetyczny.
  • Poziom 9  
    Również myślałem o zwykłym klawiszowym,ale moc parownika wynosi 3000W, tylko że radio,wentylator,oświetlenie zasilane jest napięciem 12V i teraz niewiem czy ta moc parowika jest uzyskiwana przez jakąś przetwornicę czy bezpośrednio z sieci. Bo w takim przypadku klawiszowy raczej nie wytrzyma.
  • Poziom 34  
    Zobacz na tabliczkę znamionową lub do papierów tej kabiny i zobacz ile ona pobiera maksymalnie mocy.
  • Poziom 9  
    Narazie jestem poza domem, ale w sobotę zerknę do instrus
    cji ponownie, bo wczesniej nic nie znalazłem
  • Poziom 16  
    Magister_123 napisał:
    owenpe napisał:

Chodzi tu o zwykły wyłącznik klawiszowy a nie ''S''ke. Wyobrażasz sobie żeby po każdym prysznicu latać do rozdzielnicy i wyłączać kabinę? Zero komfortu.

No zgadzam się, że w przypadku samej eski będzie zero komfortu:) Ale myślałem, że trzeba to jakoś zabezpieczyć i dlatego wspomniałem o esce. Wyłącznik klawiszowy jest dla mnie oczywisty ze względów o których piszesz powyżej:) Tak więc moja koncepcja była następująca: eska na zabezpieczenie i klawiszowy gdzieś w łazience:) Może się źle wcześniej wyraziłem...
  • Admin Elektroenergetyka
    Musisz dokładnie napisać co jest w instrukcji.
    Nie chcę się czepiać :) ale wyłącznik jest konkretnym słowem mającym określone swoje znaczenie.
    To co koledzy nazywają "wyłącznikiem klawiszowym" ja nazwałbym łącznikiem klawiszowym.
    Wyłącznik, rozłącznik, odłącznik no i łącznik - każdy z nich służy do czego innego ;)
  • Poziom 9  
    Dziękuje za pomoc, jak wrócę do domu sprawdzę w dokumentacji i później się odezwę.
  • Poziom 9  
    Witam ponownie.Poniżej zamieszczam parametry elektryczne prysznica. proszę o sugestie jaki mam zainstalować wyłącznik zasilania . W instrukcji jest podana następująca informacja. "Gniazdko elektryczne:przewód powinien być trójżyłowy o przekroju nie mniejszym niż 2,5mm2 i posiadać poprawnie wykonane i skuteczne uziemienie;gniazdko powinno być wyposażone w wyłącznik zasilania, którym można odłączyć napięcie po użyciu kabiny prysznicowej

Dodano po 5 [minuty]:

https://obrazki.elektroda.pl/29_1233950166.jpg
  • Poziom 34  
    Witam. Ja jednak został bym przy łączniku pojedynczym. Znalazłem Ospela o prądzie In=16A. Tobie potrzebne jest około 13A więc masz 3A zapasu.
    A przy samej zmianie pozycji łącznika na ON nic się szczególnego i groźnego nie dzieje dla łącznika(minimalny łuk na stykach lub jego brak). Dlaczego brak!? Parownik załącza się dopiero po uruchomieniu sterownika w kabinie i wyboru opcji ''Sauna'' lub podobnej.
    Prąd 13A też nie będzie płynąc cały czas. Z czasem po włączeniu i uruchomieniu parownika sama rezystancja płyty grzejnej wrośnie (wraz z temperaturą) i prąd również zmaleje.
    Pozdrawiam