Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[400zl] Jaki subwoofer pod wzmacniacz pioneer gm-7300m

05 Lut 2009 18:51 2800 8
  • Poziom 2  
    Witam! Na początku chciałbym sie przywitać ponieważ jestem tutaj nowy.
    W sprawach car-audio nie jestem jakimś "znawcą" chociaż totalnym laikiem też nie jestem.

Mój problem polega na wyborze subwoofera pod mojego monoblocka - pioneer gm-7300m
    SPECYFIKACJA WZMACNIACZA:
    Maksymalna moc wyjściowa 1 x 500 W (4 Ω) lub 1 x 800 W (2 Ω)
    Ciągła moc wyjściowa (RMS) 14.4V (20Hz-240Hz/4omów): 1 x 250 W lub14.4V (20Hz-240Hz/2omów): 1 x 360 W
    Możliwość pracy z sygnałem o impedancji 2 - 8 Ohm
    Zniekształcenia 0,030 %
    Współczynnik sygnał/zakłócenia 100 dB
    Wzmocnienie basu 50 Hz; 0/6/9/12 dB

Radio jakie posiadam to: Alpine 9855r
    Auto: Passat B3 sedan
    Muzyka jaką sucham: Dance, techno, czasami hip-hop.

Obecnie posiadam tube z głośnikiem em-phaser er-12
    [400zl] Jaki subwoofer pod wzmacniacz pioneer gm-7300m [400zl] Jaki subwoofer pod wzmacniacz pioneer gm-7300m

Gra to dość słabo tzn bas jest bardzo słaby i nie ma wielkiej różnicy pomiędzy włączoną a wyłączoną tubą. Czy ten głośnik zagrałby lepiej w skrzyni niż tubie? [Od razu mówię że tubę dostałem - nie kupiłem]
    Co mi radzicie? Wymianę tuby na skrzynię? Czy kupno jakiegoś innego głośnika?
    Jaki głośnik najlepiej nadawałby się pod ten wzmacniacz - 2Ohm , 4Ohm?
    Czy mógłbym np podłączyć ten głośnik - Pioneer TS-W307D2?
    Myślałem też nad kupnem hertz'a es 250.
    Proszę o jakieś rady
  • Poziom 25  
    W sedanie to ogólnie ciężej się przebić subowi z basem, i jeśli byś chciał kupić inny głośnik to lepiej 2x4ohm i spiąć w 2ohm lepsze wykorzystanie mocy będzie. Ps a przewody zasilające masz dobre? Sygnałowe? jakie radio? A tą tzw "tube" faktycznie mógłbyś zmienic na skrzynke i może jakieś basrefleksy w półke włożyć i bas lepiej by przenikał do kabiny.
  • Poziom 2  
    Przewody mam jakieś "noname". Podejrzewam że to 10mm.
    Sygnałowe też jakieś zwykłe. Radio Alpine 9855r.
    Możesz mi lepiej wytłumaczyć jak spiąć te 2x4Ohm w 2Ohm?
    Bo poprzedni właściciel wzmacniacza miał to chyba właśnie tak zrobione bo miał podpięty Pioneer TS-W307D4, albo jakiś podobny model spięty w 2Ohm
  • Poziom 2  
    Sylwek - Czytałem podany przez ciebie temat pare razy ale nadal nie rozumiem tego. Powiedzmy że wezmę głośnik pioneer TS-W307D4 - jego moc RMS wynosi 400W. Jest to wieć moc RMS przy 4Ohm czy 2Ohm?
    Na allegro są 2 rodzaje tego głośnika:

TS-W307D4 (możliwość podłączenia 8ohm lub 2 ohm)
    Moc MAKSYMALNA: 1200 W
    Moc RMS 400 W

TS-W307D2 (możliwość podłączenia 4ohm lub 1 ohm)
    Moc MAKSYMALNA: 1200 W
    Moc RMS 400 W
    Dwie cewke grające 2 Ohm

Który pasowałby do mojego wzmacniacza?
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    Hmmm...
    Wzmacniacz "produkuje" moc np. 400W przy obciążeniu IMPEDANCJĄ np. 2Ω .
    Głośnik (dajmy na to ten Twój Pionner) jest w stanie "przyjąć" (przetworzyć min. w ciepło tudzież inne zjawiska oraz to co najbardziej wszystkich interesuje w muzykę, ciśnienie :D ) . Wg. producenta ten głośnik jest w stanie (bez uszczerbku na budowie :D , dokładnie nie pamiętam wszystkich niuansów ichnich norm) przyjmie moc 400W przy czym tu niewiele ma znaczenie czy "zepniesz mu" cewki w 2 czy 4 Ω to akurat wpływa na "wysysanie" mocy z wspomnianego wzmacniacza.
    Jak dalej nie wiesz pytaj choc jaśniej nie da się :D . Miłego wieczoru
  • Poziom 25  
    Pod Twój wzmacniacz będzie lepszy ten pierwszy którego można spiąć w 2 lub 8ohm ponieważ Twój wzmacniacz posiada największą moc przy 2ohm dając taki głośnik który ma 4ohm i 400w to będziesz miał niedobór mocy bo Twój wzmacniacz przy 4ohm daje z siebie raptem 250W.
  • Poziom 2  
    Odświeże troche temat ponieważ zdycydowałem sie na zrobieniu skrzyni do mojego em=phasera er-12. Mam jednak małe problemy z litrażem. Robiłem rózne symulacje w WinISD ale jakoś nie umiem znależć odpowiedniej. Czy mogłby mi ktos pomoc?
    Znalazłem parametry glosnika na jakims niemieckim forum fs-24,qts0,39,vas276. wiec nie weim czy sa prawidłowe. Na allegro znalazłem natomiast podwójną skrzynie z dwoma głosnikami er-12 ale nie ma tam podanego litrażu
    Ponieważ coraz bardziej zacząłem kombinować wpadłem na dość dziwny pomysl aby podzielic dlugość tej podwójnej skrzyni na pół i w ten sposob uzyskac skrzynie dla siebie. CO wy na to?
    Prosilbym tez kogoś kto sie zna na CA aby wyliczyl mi jaki litraż bedzie najodpowieniejszy. Bede wdzieczny.
  • Poziom 1  
    problem w passacie jest taki ze jezeli tuba bedzie blisko siedzenia to bas sie nie przebije tak jak powinien spruboj glosniczek przesunac do konca bagażnika i zobacz czy nie bedzie lepiej. pozdrawiam