Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Radeon 9550 - podkręcanie

08 Lut 2009 21:12 1844 4
  • Poziom 16  
    Mam radeona 9550 128 bit , 128 MB pamięci. Otóż mam taki dylemat .
    Podkręciłem go z oryginalnych 250 MHz na 500 MHz. Karta zasilana jest tylko ze złącza AGP i nie wiem jaką ma ono obciążalność prądową. Ile mógłbym wycisnąć z tej karty bez obawy uszkodzenia płyty głównej. Płyta to ECS nforce3 a250 , żadna to rewelacja ale jeszcze działa.
    Jedyną zmianą w karcie była zmiana org. radiatora na radiator od procesora 1,2 GHz i zamontowanie wiatraczka od zasilacza.
    Dołączam fotki karty. Przy tym chłodzeniu karta się nie nagrzewa , Call of Duty 4 na rozdzielczości 1024 na 768 działa bez problemu.
    Pozdrawiam.

Dodano po 9 [minuty]:

Oto fotka.

Radeon 9550 - podkręcanie Radeon 9550 - podkręcanie

Moderowany przez Mery84:

Proszę na przyszłość korzystać z: https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic595877.html
    Zbędne posty usunąłem.

• Spec Overclocking
    Nie musisz sobie głowy zawracać w tym wypadku, ta karta bierze mało prądu, a port AGP ma jeszcze duży zapas.
    Kręć i pisz ile wykręciłeś.
  • Poziom 16  
    Sorki za zwłokę w podkręcaniu ale w końcu znalazłem trochę czasu. Podkręcałem programem AtiTool. Maksymalnie udało mi się wycisnąć 520 Mhz czyli prawie o 101% dało się ja przyśpieszyć. Przy 530 MHz karta się zawiesza i trzeba resetować kompa. Chyba lepiej zostać przy 500 MHz. Przy próbie wgrania podkręconego biosu do karty , karta nie chciała wystartować. Cześć.
  • Spec Overclocking
    Bios lepiej edytować obecny. Jakieś tam biosy często nie startują, podczas gdy edycja biosu na tych kartach to prosta sprawa.
  • Poziom 16  
    Edytowałem oryginalny bios karty ale też nie chciał ruszyć. Pewnie karta ma jakieś zabezpieczenie przed wgraniem. Pozdrawiam