Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Egzamin zawodowy technik elektronik czerwiec 2009?

marekzs3 14 Feb 2009 16:00 116355 759
Optex
    marekzs3
    Level 19  
    To będzie już czwarty nowy egzamin.
    Przypominam co było:
    Przykład podany przez CKE - zasilacz stabilizowany impulsowy
    rok 2006 - zasilacz stabilizowany
    rok 2007 - wzmacniacz mocy TDA 2030
    rok 2008 - filtr aktywny
    rok 2009?
    Co obstawiacie. A może macie jakieś własne materiały?
    Ci co zdawali mogli by się podzielić doświadczeniami.
  • Optex
    Kałamarz
    Level 14  
    Ja zdawałem rok temu i na praktycznym wszyscy obstawiali generator, dali equalizer, więc w tym roku dadzą pewnie generator.
    P.S. ten egzamin to pikus, jak pójdziecie na polibudę to co tydzień będziecie mieć 100x trudniejsze egzaminy (sprawozdania z laboratoriów) + masa innej nauki.
    pozdro
    marekzs3
    Level 19  
    A może ktoś ma materiały nie publikowane przez CKE.
    Np. przykłady zadań egzaminacyjnych
    lub kryteria oceny z 2008 roku?
  • Optex
    noyo
    Level 18  
    tez rok temu zdawałem i faktycznie to był pikus. a co chodzi o materiały to moze i by sie cos znalazlo tylko napewno nie mam tych z tamtego roku. ale w necie tego pełno. w tamtym roku przed egzaminem na elektrodzie był temat o egzaminie zawodowym sporo kartek tam zapisaliśmy, i pewnie i materiały jakies tam sa wiec warto poszukac jak znajde linka to zapodam

z doswiadczenia to:
    pisać to co wymagaja nic wiecej,

i pierwsza złota regóła nie podłączac na voltomierza, szeregowo!

jak co służe radą
    powodzenia :D

Dodano po 5 [godziny] 7 [minuty]:

coś z czerwca 2008

https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1015626.html
    marekzs3
    Level 19  
    Do egzaminu coraz bliżej. Polecam lekturę tego załącznika. Jest to ogólny szkielet sposobu pisania projektu Egzaminu Zawodowego. Czekam na uwagi i propozycje zmian.
    marekzs3
    Level 19  
    Do egzaminu coraz bliżej a tu przerażająca cisza :cry:
    Zamieszczam plik testu z przedsiębiorczości z 2006 roku.
    Mam jeszcze takie z 2007 i 2008. Jeśli potrzebujecie to piszcie. Tą część zdają prawie wszyscy ale warto zobaczyć.
    perfi_i
    Level 13  
    To i ja coś dorzuce:) Również tym roku zdaje egzamin zawodowy.
    W załączniku znajduje sie klucz rozwiązania z 2006 roku. pzd

malpek
    Level 18  
    Ja zdawałem egzamin w tamtym roku. Część praktyczną pisałem zgodnie z kluczem, w którym było opisane co po czym pisać i za co są punkty, gdyby nie on to pewnie nie zdałbym. Dlatego że tam są punkty nawet za przepisanie tytułu zadania ale jak jest słowo w słowo z orginałem.
    Richter
    Level 31  
    Też zdawałem rok temu i zdałem praktykę na 96%.Piszesz zgodnie ze schematem ogólnodostępnym i na pewno się uda.Co do teorii to gorzej bo tam różne pytania się trafiają.A co do praktyki to kilka testów sobie wcześniej zrób żebyś czegoś nie zapomniał bo za błache sprawy dostajesz punkty ale też za błache można je stracic.Kumpel kiedys to wyliczył i wystarczy zrobić wszystko ale mieć źle charaterystyki i obliczenia i tak się zda na 75% bo głównie liczyło się do tej pory że jest napisane a nie co jest tam napisane i czy dobrze policzone.A w tym roku praktyczny też jest na kartce czy już normalnie ??
    perfi_i
    Level 13  
    Quote:
    A w tym roku praktyczny też jest na kartce czy już normalnie ??
    -nie wiadomo, przynajmniej ja nic o tym nie słyszałem, w sql powiedzieli nam, że raczej będzie po staremu (a co ma oznaczać "normalnie"?? od początku był chyba na "kartce").
    Adamko_1521
    Level 2  
    Dokładnie, od poczatku było jak napisał kolega "normalnie" czyli na kartce.W tym roku ma byc tak samo bez zadnych zmian ale juz w tym roku w niektórych szkołach (np. ZSZnr.2 w Dębicy bo organizowana była u nas olimpiada) były próbne ezgaminy w starej formie czyli na kartce i w nowej czyli dostajesz kartke z tematem i musisz sobie sam podpiac schemat i odczytac wartosci które w starej formie masz juz wypisane!!. I własnie tym sie bedzie róznił egzamin zawodowy ale kiedy to wprowadza niewiadomo, narazie zrobili próbe czy nie bedzie za wysoki poziom jak dobrze wyjdzie pewnie mozna sie spodziewac zmian.

Pozdrawiam wszystkich maturzystów 2009 :D
    I z ubiegłych lat takze.
    perfi_i
    Level 13  
    To jeśli mamy omówioną juz forme egzamoinu to, zapytam w imieniu zdających, czy w tym roku możemy być "prawie" pewni, że dadzą do przebadania generator?? tak jak juz padło w tym temacie...pzd
    Kamlo
    Level 14  
    Witam panowie, również zdaje w tym roku. według mnie faktycznie generator jest najprawdopodobniejszy tak samo jak to że nie będzie filtrów bo były w tamtym roku. Ale tak naprawdę to nigdy niema 100% pewności i trudno rokować, pozostaje tylko:
    - nauczyć się na pamięć wzoru (szablonu)
    - powtórzyć sposoby podłączenia wszelakich przyrządów pomiarowych
    - powtórzyć podstawowe wzory i przeliczanie (odejmowanie) 3dB , 20dB itp.
    - potrenować skale logarytmiczną i ogólnie dobieranie skali aby nie tracić czasu na pierdoły
    - sposoby pomiaru, wnioski, wskazania leci się z głowy lejąc wodę więc ewentualnie powtórzyć tylko sposoby pomiaru wszelkich wielkości elektrycznych (np: gdzie z obciążeniem a gdzie bez).
    - rozwiązać przykładowy arkusz do treningu bo niby 4h a czas na egzaminie szybko ucieka.

Gorzej z teorią bo to loteria
    Na teorie do nauki jedyny pewnik według mnie to:
    - bramki (i ogólnie cyfrówka)
    - regulatory
    - wzmacniacze (całkujące , różniczkujące .itp itd.)
    - filtry (dolno górno przepustowe .itp .itd)
    - reszta pytań to ogólne sprawdzenie na ilu lekcjach spaliśmy a na ilu nie.
    User removed account
    User removed account  
    gorylla
    Level 13  
    Witam sam tez zdaje w tym roku egzamin xD

zobaczymy jak to będzie jak na razie to zabrałem się za szablony od czegoś trzeba zacząć. A potem przyrządy pomiarowe i jakieś schemaciki.

Ciekawe co będzie być może generatory ale ja bym nie wykluczał zasilacza bo historia lubi się powtarzać zawsze mogą dać taki element w którym była najmniejsza zdawalność i sprawdzić czy z tego zakresu się coś poprawiło. Tak czy owak lepiej się dobrze przygotować xD.

A co do Teoretycznego to mam pewien pomysł i sprawdzał się też na innych przedmiotach przed testami tak tydzień dzień w dzień przeglądać zeszyty od cyfrowych i analogowych ew. pracownia czy ukł. automatyki nie czytać tylko strona po stornie przeglądać naprawdę polecam bo na egzaminie nie będzie sytuacji w której byś był zielony zawsze będziesz miał coś przed oczyma.
    mzs014
    Level 11  
    Adamko_1521 wrote:
    Dokładnie, od poczatku było jak napisał kolega "normalnie" czyli na kartce.W tym roku ma byc tak samo bez zadnych zmian ale juz w tym roku w niektórych szkołach (np. ZSZnr.2 w Dębicy bo organizowana była u nas olimpiada) były próbne ezgaminy w starej formie czyli na kartce i w nowej czyli dostajesz kartke z tematem i musisz sobie sam podpiac schemat i odczytac wartosci które w starej formie masz juz wypisane!!. I własnie tym sie bedzie róznił egzamin zawodowy ale kiedy to wprowadza niewiadomo, narazie zrobili próbe czy nie bedzie za wysoki poziom jak dobrze wyjdzie pewnie mozna sie spodziewac zmian.

ponoć ten prawdziwy praktyczny ma być za dwa lata:) a co do tego próbnego przeprowadzonego w ZS nr2 w Dębicy co kolega wspomniał to ja pisałem ten na nowych zasadach i powiem Wam ze nie będzie tak źle..
    jochan12
    Level 11  
    Witam! Mam zamiar zdawać egzamin zawodowy w tym roku. Nasz wychowawca podsunął nam pewien pomysł. Podobno w szkołach wieczorowych zdawano już ten sam egzamin kilka miesięcy wcześniej. Może ktoś ma jakieś znajomości żeby się dowiedzieć co było na tym egzaminie?
    @Kamil
    Level 23  
    jochan12 wrote:
    Witam! Mam zamiar zdawać egzamin zawodowy w tym roku. Nasz wychowawca podsunął nam pewien pomysł. Podobno w szkołach wieczorowych zdawano już ten sam egzamin kilka miesięcy wcześniej. Może ktoś ma jakieś znajomości żeby się dowiedzieć co było na tym egzaminie?

Wątpię żeby tak było, wtedy zdawalność egzaminu była by dużo, dużo wyższa.
    jochan12
    Level 11  
    Możliwe ale nigdy sprawdzić nie zaszkodzi:)
    adamot
    Level 11  
    Witam. Ja też w tym roku pisze egzamin zawodowy i właśnie zbieram różne informacje na jego temat. Praktycznego się nie obawiam, gorzej z teoretycznym, bo nigdy nie wiadomo co oni tam wymyślą.

Poszukuje spis nazw układów cyfrowych i co zawierają, np.
    UCY7400 - 4 bramki NAND
    marcin.koz2910
    Level 27  
    Panowie to co w tym roku CKE nam zafunduje?

Co będzie w tym roku na praktycznym w zawodzie Technik Elektronik??

Wzmacniacz LM...
    Generator na kostce 555
    Przetwornik A/C

Jakie są Wasze typy?
    Helmud_Ziom
    Level 2  
    Ja obstawiam, że będzie mikroklocek 8051 :D
    marcin.koz2910
    Level 27  
    Helmud_Ziom hahaha taa jasne

Ja pytam poważne a Ty sobie jajca robisz i spamujesz w temacie :/

A byś był w temacie to byś wiedział że etap praktyczny to urządzenie co jest powszechnie stosowane, i zawsze coś trzeba obliczyć ze wzorów, ewentualnie jakiegoś wykresa trzeba strzelić
    adamot
    Level 11  
    marcin.koz2910, u nas w szkole nauczyciel mówił, że może być egzamin praktyczny z programowania. Wtedy robisz:
    -temat
    -założenia
    -wykaz działań
    -schemat
    -obliczenia, np. szybkości portu
    -algorytm
    -program
    -wnioski

i gotowe, język programowania sam możesz wybrać. Oczywiście wole normalne i klasyczne urządzenie i ja obstawiam generator chociaż wole wzmacniacz.
    adaminek18
    Level 18  
    Witam, w tym roku zdaję egzam. 2klasy z mojej szkoły pisało 2-gi próbny w lutym jakoś. Czy ktoś wie jak to ma się do tego czerwcowego? Bedzie coś podobnego?
    POzdr.
    Ps. Swoją drogą nie widzę na forum takiego zainteresowania tematem jak w tamtym roku:P
    dominik91p
    Level 27  
    Egzamin tuż tuż a tu rzeczywiście cisza. Ja stawiam na generator ale nie wykluczam zasilacza i wzmacniacza. Jeśli się okaże że faktycznie generator to tu problem nie mały bo to jedno z najgorszych dla mnie działów. Zdać praktyczny to tak naprawdę przepisywać to co już "ONI" napisali ale wiadomo łatwo sie mówi. Z filtrów zdałem na 90% ale to był naprawdę łatwy egzamin.
    Przydałoby się trochę podyskutować o tych generatorach - z czego powtarzać.
    hetman1988
    Level 12  
    cześć również zdaje ponownie w tym roku w zeszłym zabrakło mi 6 % :/ ps macie może jakieś tematy na praktyczny już rozwiązane np z generatorem ?
    perfi_i
    Level 13  
    hetman1988 pod linkiem masz klucz rozwiązania przykładowego generatora, są tam też inne wystarczy poszukać:)
    User removed account
    User removed account