Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Relpol
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Egzamin Zawodowy: Technik Elektronik 2007r. (kompl. egzamin)

miniol87 19 Cze 2007 12:46 14425 19
  • #1 19 Cze 2007 12:46
    miniol87
    Poziom 10  

Witam!

W załączonym pliku jest egzamin potwierdzający kwalifikacje zawodowe z zawodu technik elektronik (czerwiec 2007) Jeśli komuś sie chce to niech zrobi klucz odpowiedzi :) są obydwie części (cz. 1 z elektroniki, cz. 2 z przedsiębiorczości) wystarczy mi tylko klucz do elektronika, ale jeśli komuś się będzie chciało również do przedsiębiorczości to byłbym wdzięczny :)

Wyraźcie również swoją opinię co do niego. Czy nie jest zbyt trudny itp :)

Pozdrawiam!

0 19
    Załączniki:
  • Relpol
  • Relpol
  • #3 20 Cze 2007 01:24
    miniol87
    Poziom 10  

Dzięki za odpowiedzi.

Niestety oblałem. Zdarza się :D

Może i nie jestem najlepszy z elektroniki, ale pytania były moim zdaniem bardzo trudne. Z resztą przyznają to sami nauczyciele, którzy mają problem z rozwiązaniem tych zadań. Zastanawiam się czy ktoś z tego forum jest w stanie rozwiązać ten egzamin bezbłędnie, Pewnie kilka osób się trafi z pośród 300 000 użytkowników.

Pozdrawiam!

0
  • #4 20 Cze 2007 08:16
    memek
    Poziom 17  

Ja na szczęście zdałem ale wynik słaby. Przyznaje że był trudny. Mam nadzieje że praktyczny będzie łatwy.

0
  • #6 21 Cze 2007 15:09
    ALTON
    Poziom 38  

Tak czytam ten egzamin. Niektóre pytania wołają o pomstę do nieba natomiast reszta jest dość prosta. Niestety by zdać ten egzamin trzeba zdobyć więcej wiedzy niż uczą na pracowniach w technikach.

0
  • #7 21 Cze 2007 16:57
    witold60
    Poziom 2  

OK a ma ktoś może wersje arkusza Y ?? Naprawde potrzebna.

0
  • #8 21 Cze 2007 21:35
    miniol87
    Poziom 10  

witold60 napisał:
    OK a ma ktoś może wersje arkusza Y ?? Naprawde potrzebna.

Postaram się załatwić na jutro. Jutro też będę miał arkusz z części praktycznej!

0
  • #9 21 Cze 2007 22:09
    robxt
    Poziom 11  

Witam. Jak ja robilem technikum (4 lata temu) to byly jeszcze prace dyplomowe. Probowalem rozwiazac te zadania i powiem, ze nie jest latwy. Pare rzeczy takich jak pytanie o multiplekser to zdarzylem zapomniec przez te pare lat braku stycznosci z zawodem (myli mi sie multiplekser i demultipleksem). Licznik na 7490 to wiem tylko ze to licznik jakis, ale tez nie pamietam jaki, myli mi sie z 7493.
    Tranzystor polowy to w ogole nigdy nie wiedzialem tez jaki kanal.
    Generalnie moze bym zdal na te 50%, a moze nie.
    Pytania o regulatory PID to zawsze byla udreka. Dzis patrze na to z perspektywy studenta dobrej uczelni (kierunek Energetyka). I powiem ze na elektronice nas nauczyli mniej niz w technikum, ale przeciez to nie moj kierunek studiow! Na automatyce tez klepiemy te regulatory PID... nawet egzamin zdalem :> I dalej nie pamietam jakie wymuszenia i odpowiedzi. No ale nigdy nie bylem kujonem, co ja poradze ;P
    Ile tam procentow trza zeby zdac? Jak 50% to uwazam, ze bez sciagania poradzic sobie powinno max 25% ludzi. Jak 30% to moze sobie poradzi z 60%
    tyle moje zdanie :)

Poza tym uwazam,ze to bardziej uczciwe niz dawne prace dyplomowe, i dobrze ze to zrobili :) Dostalbym pewnie z 60%, a nie szostke.

Dodano:
    kurde, czytam dalsze pytania to sa jeszcze gorsze :d mi sie wydaje ze moje studia magisterskie nie sa takie trudne :> Tam wszystko mozna sie nauczyc i zaraz zapomniec. A tu to trza miec konkretna wiedze zebrana przez kilka lat... Albo dobrego kolege ;)
    Dobrze ze na studiach sie nadal pisze prace magisterskie a nie takie egzaminy zdaje :D byloby ciezko...

0
  • #10 22 Cze 2007 01:30
    miniol87
    Poziom 10  

robxt napisał:
    Ile tam procentow trza zeby zdac? Jak 50% to uwazam, ze bez sciagania poradzic sobie powinno max 25% ludzi. Jak 30% to moze sobie poradzi z 60%

Z części teoretycznej trzeba mieć minimum 50% a z części praktycznej (sprawozdanie) minimum 75%.

0
  • #11 22 Cze 2007 12:57
    lime11
    Poziom 11  

Przeglądając pytania zastanawia mnie pyt. 42. Wg mnie wśród odpowiedzi nie ma odpowiedzi poprawnej - co myślicie ?

0
  • #12 23 Cze 2007 11:14
    dyejcop
    Poziom 10  

Czy ktos jest w stanie dotrzeć do arkuszy z części praktycznej dla elektronika i udostępnić skan? Nurtuje mnie pytanie czy wzmacniacz działał w zakresie f= 10-140000Hz czy do 14000Hz :)

0
  • #13 23 Cze 2007 15:29
    FCBeny
    Poziom 10  

Wzmacniacz działał według pomiarów od 10 do 150000 Hz z tego co pamiętam.

0
  • #14 24 Cze 2007 00:11
    slavo666
    Poziom 17  

Z tego, co liczę, mam 34pkt +/-2, więc zdałem i to dość dobrze :D Z przedsiębiorczości nie wiem, bo nie mam pytań, ale myślę, że raczej zdam (ponoć nie było jeszcze osoby w szkole, która tego nie zdała). Przyznam szczerze, że z 5-7 pytań strzelałem totalnie w ciemno (głównie z wzmacniaczy operacyjnych i automatyki, której zapomniałem, a uczyłem sie z regulatorów :) ), ale reszta była dość prosta, jeśli nawet nie, to można było spokojnie skojarzyć po wariantach odpowiedzi.
    Z całym szacunkiem, ale jeśli zaznaczyłeś, że ten prostownik to był tranzystor, to nie dziwię sie, że nie zdałeś. Ja nie uważam sie za kogoś szczególnie obdarzonego wiedzą, ale takie rzeczy to totalne podstawy. 4 lata się uczyłeś i nie masz wymówki.

Jedno, co mnie zaskoczyło, to naprawdę bardzo dobrze przygotowana druga część! Chwała ludziom, którzy układali treści do tego egzaminu! W porównaniu do próbnej (w dodatku ten sam wzmacniacz :P ) wypadł zdecydowanie lepiej.

0
  • #15 24 Lis 2008 18:39
    danziom
    Poziom 2  

nom te pytania były takie sobie aby na czerwcowym takie były

Dodano po 3 [minuty]:

mam pytanie odnośnie zadania 34? Może ktoś pomoże???

0
  • #16 24 Sty 2009 18:49
    Joggito
    Poziom 1  

ma ktos moze wiecej egzaminow z poprzednich lat??

0
  • #17 31 Sty 2009 22:59
    kamil1025
    Poziom 2  

Narazie mam egzamin teoretyczny z 2008 roku, jesli znajde z 2006 postaram sie wrzucic

0
  • #19 05 Sty 2010 16:54
    juventusprzemek
    Poziom 11  

Można prosić o klucz do Egzaminu Zawodowego Technik Elektronik 2007?
    Bo link nie działa:(
    Dzięki

0
  Szukaj w 5mln produktów