Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

klimatyzacja,Honda CIVIC 2004

empan 03 Mar 2009 20:04 7862 6
 • #1
  empan
  Level 11  
  Przy temperaturze otoczenia po niżej 5°C klimatyzacja (manualna) działa tylko około 2 sekund. Po około 1 min. ponownie 2 sekundy i stop. Latem działa poprawnie. Czy to jest normalne?
 • #2
  Siiwusek84
  Level 10  
  W każdym samochodzie z klimatyzacja jest zamontowany czujnik temperatury zewnętrznej ktory podaje temp. dla komputera z klimatyzacji i po niżej pieciu stopni w żadnym samochodzie klimy nie można włączyć.
 • #3
  bartek_j
  Level 35  
  Bzdury kolego piszesz! Nie wiesz - nie wprowadzaj w błąd.
  Nie w każdym, w zasadzie w niewielu.
  Niektóre mają czujnik antyoblodzeniowy parownika. Gdy temp parownika zbliża sied o zera klima jest wyłączana.
  Inne bazują na zależności prężności par czynnika chłodzącego od temperatury. Gdy temperatura jest niska, ciśnienie spada poniżej wartości granicznej i presostat wyłącza klimę.


  Reasumując: W temperaturach zbliżonych do zera klima ma prawo nie działać, jest to normalne zachowanie.
 • #4
  empan
  Level 11  
  Dzięki. tak właśnie myślałem.
  Poruszyłem ten temat dlatego, że właśnie w takich temperaturach najbardziej zachodzą parą szyby. A klimatyzacja włączająca się na 2 sekundy nie pomaga w jej usuwaniu
 • #5
  Krzysztof1969
  Level 16  
  A u mnie nic klima nie działa wcale. Wentylatory nie startują nie mam pojęcia co jest grane . W tamtym roku jakoś tam działała. Jutro pojadę do kolesia sprawdzić czy jest czynnik. Cie kawe czy to czasem nie elektryka ale bezpieczniki ok!! Honda Civic 2001.
  ..........................................................................................................
  Sprawa załatwiona układ z tego co powiedział przyrząd jest szczelny. Sprawdzony podciśnieniowo. Napełniony i klimatyzacja (drogi moderatorze) działa w najlepsze. Nie wiem tylko jak to się stało że czynnika nie było? I jak długo będzie działać...
 • #6
  maryjan10
  Level 10  
  W większości układów klimatyzacji samochodowych przy r134a po włączeniu manualnym lub automatycznym sprzęgło sprężarki jest przyciągane na okres ok 1 min w celu rozprowadzenia oleju po układzie. I włączanie klimatyzacji jest uzasadnione nawet jeżeli czujnik temperatury zewnętrznej wyłączy obwód. Olej jest niezbędny do konserwacji sprężarki i przepompowania czynnika przez osuszacz który "pochłania" wilgoć z układu.
 • #7
  jaromonic
  Level 9  
  Witam a co steruje klimą w civicu 1.7cdti chodzi mi o wentylatory i sprężarkę??
  Problem polega na tym ze po włączeniu klimy wszystko stoi ,a kontrolka włączenia sie pali!!