Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Zmywarka Electolux Inspire problem z aqua stopem

17 Mar 2009 19:29 4548 4
  • Poziom 9  
    Witam
    jak w temacie mam problem z aqua stopem
    co wlacze zmywarke to zapala sie kod bledu 30 co oznacza wlaczenie sie zabezpieczenia przed zalaniem.
    zdjalem boczna zaslone zmywarki i sprawdzilem dwa plywaki (chyba, przeczytalem w innym poscie ze to sa plywaki) jeden czarny drugi czerwony maja one wbudowane przelaczniki (po jednym na kazdym z nich) probowalem je zwierac i rozwierac (mostkiem) ale nic to nie dalo dalej wlacza sie zabezpieczenie przed zalaniem.
    nie mam pojecia co to moze jeszcze byc.
    jesli ktos ma jakas propozycje co to moze byc to bede bardzo wdzieczny

pozdrawiam
  • Pomocny post
    Poziom 22  
    Pływak jest umiejscowiony na spodzie-dnie zmywarki ze styropianowym krążkiem (pływakiem). Jeśli jest woda na dnie zmywarki to przechyl zmywarkę do siebie by woda wyciekła.
    Zlokalizuj i usuń przeciek.
    Musisz także zresetować zmywarkę by usunąć kod błędu z pamięci.
    Pozdrawiam
  • Pomocny post
    Poziom 14  
    Obwód aqua stop zamyka się przez elektrozawór , jeśli padła cewka w elektrozaworze będzie się pojawiał błąd ,30
  • Poziom 10  
    Miałam podobny problem- kod 30 w zmywarce electrolux inspire . https://www.elektroda.pl/rtvforum/viewtopic.php?p=5899977#5899977. Okazało się, że nie było żadnego wycieku; powodem awarii było zablokowanie pływaka. Zmywarka była źle ustawiona (problem pojawił się po kilku dniach od zakupu; wcześniej zmywarka działała prawidłowo, prawdopodobnie zablokowało ja przypadkowe przesunięcie)
  • Poziom 9  
    przepraszam ze tak późno z ta odpowiedzią ale problem z netem miałem dosyć długo. kolega mirr. miał rację padł mi elektrozawór który powodował pojawianie się błędu 30, po wymianie zaworu wszystko śmiga. wielkie dzięki
    za pomoc.