Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Gry pod DOS - jak uruchomić

03 Kwi 2009 16:45 6012 12
 • Poziom 36  
  Wykopałem gry typu HERETIC, DOOM 1 i 2, QUAKE 1 i jest mały problem z tymi grami. Gry działają ale nie do końca. Obraz reaguje na głos i odwrotnie tzn. Jeśli strzelam to jakiegoś stworka to obraz zaczyna przycinać w rytm strzałów, wszystko charczy i odwrotnie, czym więcej się dzieje na ekranie tym bardziej głos przerywa.

  płyta ECS 945G-M3
  zasilacz 450W
  GF8600 Gt
  System XP Profesional SP2
  Procesor P4 3,06Gh
 • Pomocny post
  VIP Zasłużony dla elektroda
  Oczywiście rozumiem, że te gry to na Linuksie próbujesz odpalić?

  Spróbuj trybu zgodności z Win98/95 lub zainstaluj sobie DOSBox lub inny emulator DOS.
 • Poziom 36  
  Win XP. Poprzednia płyta {ECS dalej nie pamiętam, ale na AGP} też się tak zachowywała. Kreator zgodności nie pomaga bo gry startują. Jako ciekawostkę podam że czym głośniej daje ustawienia FX tym bardziej tnie. Jak głos na zero to gra chodzi płynnie.
 • Poziom 13  
  Spróbuj zmienić w narzędziach diagnostycznych direcX w zakładce Dźwięk "poziom sprzętowego przyspieszenia dźwięku" na minimum. Pozdrawiam.
 • Poziom 11  
  może to być wina również za szybkiego procka może to śmieszne się wydaje ale miałem problemik taki kiedyś i gdy był procek za szybki to np w DSJ sam przechodził do kolejnego zawodnika w pucharze bez klikania. Gdy został troszkę zwolniony grało się już normalnie ;)
 • Poziom 36  
  Szybkość procesora i ustawienia w narzędziach DirectX nie mają nic wspólnego. Przypomniało mi się że kiedyś grałem w to mając dwa systemy - XP oraz Millenium i właśnie na tym drugim systemie w to grałem. Proszę o jakieś sugestie oprócz instalowania drugiego systemu.
 • Użytkownik usunął konto  
 • Użytkownik usunął konto  
 • Poziom 36  
  DosBox i D-Fend pomógł na tyle że audio chodzi prawidłowo ale grafika to już katastrofa. Wygląda to tak jakby Heretic miał wymagania 300 razy większe od procesora. Tnie jak diabli. Jak to skorygować.
 • Pomocny post
  Poziom 13  
  W katalogu DOSBox jest plik dosbox.conf. Edytuj go, w sekcji [cpu] spróbuj zwiększyć wartość cycles = (domyślnie 3000), na np 5000 lub więcej.
 • Pomocny post
  Poziom 11  
  w DOSBoxie można podczas działania zmieniać wartość cycles za pomocą CTR+ F11 i F12 z resztą to pisze podczas włączenia ;)
 • Pomocny post
  Moderator Samochody
  Pominąwszy fakt istnienia natywnych silników dla Win32 dla gier z ID Software (Quake I to nawet miał oryginalny exe pod Win95) i nie tylko, gry te bez problemu działają pod XP, więc w Twoim przypadku to jest problem ze sprzętem/sterownikami, a nie samym systemem. Wycisz w mikserze wszystkie źródła odtwarzania dźwięku poza "Master" i "Wave", oraz wszystkie źródła nagrywania, w szczególności nie zostawiaj zaznaczonego źródła nagrywana "What you hear"/"Mixer".

  Doom:
  http://legacy.newdoom.com/
  http://prboom.sourceforge.net/
  http://www.doomworld.com/doom3d/
  http://www.doomworld.com/classicdoom/ports/index.php?platform=2

  Doom, Heretic, Hexen:
  http://www.doomsdayhq.com/

  Duke Nukem 3D:
  http://www.eduke32.com/
  http://www.jonof.id.au/index.php?p=jfduke3d

  Quake:
  http://telejano.berlios.de/
  http://tenebrae.sourceforge.net/
  (+ oficjalne winquake, glquake)

  Gry pod DOS - jak uruchomićGry pod DOS - jak uruchomićGry pod DOS - jak uruchomićGry pod DOS - jak uruchomić

  Do w/w dochodzą HiRes Packi z modelemi D3M (również w Duke3D i Doomie I i II, które oryginalnie miały tylko płaskie sprite'y).
  http://facelift.quakedev.com/retexture/
  http://hrp.duke4.net/
  http://doomtextures.freelanzer.com/
 • Poziom 36  
  Koziolaa napisał:
  W katalogu DOSBox jest plik dosbox.conf. Edytuj go, w sekcji [cpu] spróbuj zwiększyć wartość cycles = (domyślnie 3000), na np 5000 lub więcej.


  Faktycznie zmiana wartości CPU pomogła ale nie na 5000 lecz na 40000. Głos jeszcze delikatnie szarpie ale to da się znieść a może i poprawić. Tymczasem po punkciku dla każdego.