Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Zegarek Casio W 43H wymiana baterii, problemy

21 Apr 2009 20:05 24738 3
  • Level 19  
    Witam!

Mam następujący problem z tym dość już doświadczonym życiem zegarkiem. Mianowicie, po lekkim nawet upadku zegarek wyświetla coraz słabiej, aż zupełnie nic nie wyświetla. Po dwóch wizytach u zegarmistrza uznałem, że sam coś spróbuję zrobić i rozkręciłem go. Teraz działa tylko podświetlenie. Na odwrocie koperty widnieje napis "After battery replacement, contact AC with battery (+) using tweezers" Samo znaczenie napisu rozumiem, ale po co mam je zwierać, skoro cały czas same się stykają?
    [Szkolenie 22.06.2021, g.9.30] Zabezpieczenia Internetu Rzeczy (IoT) programowe i sprzętowe. Zarejestruj się za darmo
  • Helpful post
    Level 15  
    Zwarcie (+) z punktem AC powoduje reset zegarka. Najprościej włożyć w otwór AC kawałek drutu bez izolacji (rozgięty spinacz biurowy) i następnie zewrzeć na moment koniec spinacza z (+) baterii.
    Trochę więcej info tutaj.
    Jeżeli są problemy z samym wyświetlaczem, to polecałbym jednak wizytę u dobrego zegarmistrza.

EDIT: W linku obok trochę lepsze zdjęcia pokazujące sposób wymiany baterii i wykonania resetu w Casio G-Shock: Link.
  • Level 19  
    Wielkie dzięki, znalazłem ten otwór, bo napis "AC" był na blaszce. Ja jestem zupełnie zielony w tym temacie, na podanej przez Ciebie stronie było kilka rzeczy których też w internecie znaleźć nie mogłem. Wielkie dzięki jeszcze raz - lubię ten zegarek i teraz wiem, że działa, tylko baterię muszę kupić, na szczęście to tylko 1,50.
  • Level 1  
    Dzięki za info bo mi akurat padł model casio AW-81 przy waszej pomocy zrobiłem reset.