logo elektroda
logo elektroda
X
logo elektroda
REKLAMA
REKLAMA
Adblock/uBlockOrigin/AdGuard mogą powodować znikanie niektórych postów z powodu nowej reguły.

Philips FR 984 (5.1) jako stereo

luckan 22 Kwi 2009 17:28 5156 10
REKLAMA
  • #1 6444559
    luckan
    Poziom 12  
    Witam. Chciałbym się dowiedzieć czy można podłączyć amplituner kina domowego (moc 50W DIN x5 ) tylko do dwóch kolumn i używać go jak stereo. Czy w ten sposób nie spalę pozostałych 3wyjść gdyż będą nie obciążone.

    Od razu może też zapytam właścicieli kina domowego philipsa czy mają w swoich urządzeniach funkcję timer/sleep.
    Bo nigdzie nie mogę doczytać czy w modelu R 984 jest taka, co może oznaczać tylko że jej nie ma.
    W ogóle jakoś na pilotach do popularnych amplitunerów philipsa jej nie widzę :/
  • REKLAMA
  • REKLAMA
  • #3 6444665
    luckan
    Poziom 12  
    Czytałem instrukcję i nic nie piszę o możliwości lub niemożliwość podpięcia tylko 2 kolumn :)
    Dzięki za odpowiedź, trochę się po prostu bałem że coś coś się spali przy mocniejszym graniu.
  • REKLAMA
  • REKLAMA
  • #5 6444986
    luckan
    Poziom 12  
    Jeszcze mam takie pytanie (no wiem że tych pytań są tysiące i są to najbardziej durne pytanie z zakresu audio ale...)
    Czy kolumny Tonsil 25W 8 Ohm po podłączeniu do tego amplitunera 50W nie zrobią mi jakiegoś numeru?? I czy ewntualnie amplituner 100W może im krzywdę zrobić (mam też yamahe włąśnie o takiej mocy.
    Tak się przyglądam kolumienką w hipermarketach które są podłączone do takich amplitunerów i mizernie wyglądają przy moich tonsilkach, z drugiej zaś strony liczą się parametry gwizdków i ewentualnych filtrów/rezystoró i tak trochę mam obawę.
  • #6 6445047
    Pablo1964
    Moderator
    Większość producentów podaje moc wyjściową przy wysterowanym jednym kanale - w praktyce spada ona o ponad połowę. Jeżeli będziesz obchodził się umiejętnie z gałką potencjometru regulacji głośności (gdy usłyszysz zniekształcenia - scisz) nic się nie stanie.
  • #7 6445112
    luckan
    Poziom 12  
    A bo teraz to już się w ogóle prawdy nie dojdzie. Kiedyś miałem na kolumnach 25W, na wzmacniaczu 16W i grało to tak że szyby chodziły w oknach, a teraz 100W na wzmacniaczu 200W na kolumnie i jakieś to takie cieniutkie.
    Do Yamahy mam dedykowane Głośniki Prism Amethist i nie mogę nawet do połowy głośności podkręcić bo kolumny nie dają rady, a nie są malutkie przecież.
  • #8 6445438
    Pablo1964
    Moderator
    Bo amplitunery KD odtwarzają muzykę jedynie "przy okazji". Ten sprzęt nie jest do tego przeznaczony. Pisałem o tym w artykule, do którego link podałem Ci wcześniej. Jeżeli masz podpinać dwie kolumny do amplitunera KD, sprzedaj go i za otrzymane pieniądze kup wzmacniacz stereofoniczny. Przekonasz się, jak ogromna będzie różnica.
  • #9 6448995
    luckan
    Poziom 12  
    No tak. Ale do tego przydałby się jeszcze subwoofer, a stereofoniczne nie mają dodatkowych wyjść i trzeba kombinować. Co prawda dobry stereo z dobrymi głośnikami obejdzie się spokojnie bez woofera. Ale ja chciałem skompletować coś tak do 500zł do komputera. Po co mam kupować zestawiki pchełek komputerowych skoro za 300zł mogę kupić używany amplituner + 11kg subwoofer + kolumny starego tonsila. Czuje że żadne głośniczki komputerowe tego nie dogonią :)
  • #10 6449192
    pawelse
    Poziom 16  
    ja widziałem gdzieś schemat filtra dolnoprzepustowego do subwoofera z możliwością podpięcia go pod wyjścia głośnikowe wzmacniacza. Więc nie jest całkiem konieczne kupno wzmacniacza z wyjściem subwooferowym.
    Ewentualnie jeśli ma to być podpięte pod komputer to może masz w karcie muzycznej wyjście subwooferowe z regulowaną częstotliwością odcięcia.
  • #11 6515209
    szaszko984
    Poziom 1  
    Witam witam witam :) posiadam ten boski amplituner i co do tematu to jeżeli chodzi o moc muzyczną można śmiało podlączyc kolumny po 300w moc rms podłączyłem juz nawet 150-tki gram mocno z dużym basem. Jedynie proponuje zakupienie grubszych kabli zasilających do głośników jeżeli gra się mocno na duzych głośnikach. Sprzęt ma zabezpieczenie jezeli głośnik lub amplituner ma sie przegrzać lub spalić to się wyłącza wtedy trzeba odłączyć prad i podłączyc na nowo "restart" czy można w stereo? oczywiście po lewej stronie na dole okrągły przycisk on/off wiadomo wyłączamy surround :)) gra pięknie na stereo :) jak coś to pisz z pytaniami juz troche przeszedłem z tym sprzętem mam go ponad 5 lat zmieniam tylko głośniki :D

    Dodano po 11 [minuty]:

    a i jeszcze jedna ciekawa rzecz jest :P w regulacji bass-u dac basik tak od -10 do maxx 10 i podłaczyć w tym stereo subwooferek ja mam taki 200watt rms głosnik nie dostanie zniekształcenia (satelitka) a subwooferek da sobie rade spokojnie jedynie na min vol musi byc dośc mocno podkręcony treble proponuje oscylować w granicach 30/40 do tego jezeli słuchasz głośno to wiesz co amplitunerek robi powyżej vol40 ;] propozycja? na test tone dać l/r front 35 center 20 rear 50 subwoofer vol 40-50 takie ustawienie w natural surround daje dobre wrażenia w stereo na test tone po 45 taka sztuczka :P zobaczysz różnice jak dasz głośniej. odległość jeżeli jest to standardowy pokoik około 18m2 w prostokącie to 8-8,5m. Mam nadzieje ze cos się przyda z moich pomysłow praktykowałem to przez ładnych pare lat wiem to juz z doswiadczenia.
    aaaa jeszcze SLEEP/TIMER niestety tego nie ma w nim nawet nie szukaj :P

    Usunąłem część komercyjną postu. Od tego jest Giełda. Proszę tam zamieścić ogłoszenie. [Pablo]
REKLAMA