logo elektroda
logo elektroda
X
logo elektroda
REKLAMA
REKLAMA
Adblock/uBlockOrigin/AdGuard mogą powodować znikanie niektórych postów z powodu nowej reguły.

Różne kości DDR - jak ustawić timingi i napięcie?

radiv 23 Kwi 2009 20:18 3906 4
REKLAMA
  • #1 6449077
    radiv
    Poziom 10  
    Posty: 6
    Ocena: 1
    Witajcie,


    Dotychczas posiadałem 2x512 MB DDR PC3200 MHz od Patriot Memory:
    Różne kości DDR - jak ustawić timingi i napięcie?

    Dziś dorzuciłem podobny zestaw 2x512 MB od Geila:
    Różne kości DDR - jak ustawić timingi i napięcie?

    Ustawienia w biosie mam automatyczne, jednak zamiast 400 MHz zobaczyłem 333 MHz:
    Różne kości DDR - jak ustawić timingi i napięcie?

    Próbowałem manualnie ustawić na 400 MHz - ale wtedy Windows XP uruchamiał się niestabilnie, niektóre usługi nie startowały i system wymuszał restart. Poradźcie prosze jak ustawić timingi i ew. napięcie by pamięci chodziły na 400 MHz.

    Płyta Asus A8N-E/nForce4, CPU AMD X2 3800 - FSB 200 MHz.
  • REKLAMA
  • #2 6449158
    iron64
    Poziom 41  
    Posty: 6197
    Pomógł: 648
    Ocena: 312
    Timingi 2.5-4-4-8, czyli zgodne ze słabszymi modułami, reszta może być auto (jeśli nie to napisz, poradzimy), jedynie 1T/2T musi być 2T.
  • REKLAMA
  • #3 6449326
    ArtHurO1
    Poziom 17  
    Posty: 249
    Pomógł: 19
    Ocena: 31
    Szybsza kość musi zostać zwolniona do parametrów wolniejszej - unikniesz w ten sposób wielu błędów systemu.
  • REKLAMA
  • #4 6450451
    Matuzalem

    Poziom 43  
    Posty: 17311
    Pomógł: 1651
    Ocena: 1097
    I tak zero gwarancji, że to się da radę "zgrać" z sobą - gdyby tak było to pewnie bym próbował z CL do 3.0 zjechać ( tylko czy skórka wyprawki warta?).
    Konto firmowe:
    Doradztwo podatkowe
    Wilczyńskiego 25/13, Olsztyn, 10-686
  • #5 6453540
    radiv
    Poziom 10  
    Posty: 6
    Ocena: 1
    Po parogodzinnych testach memtestem mogę w końcu uznać, że pamięć działa jak należy na 400 MHz.

    2.5-4-4-8 - owszem, ale ustawiając tylko to nie zobaczyłem nawet pulpitu Windows. Dopiero po zmianie Row Cycle Time (tRC) z 10T na 12T (tRAS + tRP) komputer działa jak powinien.

    Tryby ustawiania pamięci w moim biosie są tylko dwa: albo pełne auto, albo wszystko należy ustawić samemu.
REKLAMA