Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Programator Usbasp, przepala bezpiecznik programując ATm8

Sand_Man 26 Apr 2009 20:05 1414 10
    Sand_Man
    Level 11  
    Mam mały kłopot z programatorem Usbasp. A mianowicie, kiedy próbuje zaprogramować mikrokontroler w Miom przypadku atmega8 przepala mi się bezpiecznik w programatorze. Dodam, że próbowałem na kilku egzemplarzach atmegi i nic. Nie mam pojęcia, co może być tego przyczyną.
    Może ktoś miał podobny problem. I zechce się podzielić cenna wiedzą.

Link do wersji programatora jaki posiadam:
    http://www.protech-micro.pl/produkt.php?id=32
    GienekS
    Level 32  
    Z tego wynika że masz jakiś błąd w podłączeniu do procesora, albo może procesor jest uszkodzony.
    Sand_Man
    Level 11  
    Jak juz pisałem próbowałem programować kilka procków i przy każdym jest to samo.
    Sand_Man
    Level 11  
    Programator nie podłączony do uC działa dobrze. Bezpiecznik jest cały.
    Nagus
    Level 27  
    Nie podałeś jak podłączasz procesor do programatora, ani skąd jest zasilany programowany układ
    Sand_Man
    Level 11  
    Procek jest podłączony do programatora przez standardowe porty: miso, mosi, sck, rst, vcc,gnd. W czasie programowania zasilany jest z programatora. Uklad docelowo zasilany jest z zasilacza laboratoryjnego.
    Nagus
    Level 27  
    Programator ma jakiś boski konwerter poziomów, zatem zasilając procek z dodatkowego zasilacza może zajść potrzeba doprowadzenia zasilania do zewnętrznej strony owego konwertera.
    Jeżeli procesor nie jest goły tylko podłączone są do niego jakieś docelowe elementy to mogą one pobierać prąd. W konsekwencji, przy zasilaniu układu z programatora, może prowadzić to do zadziałania bezpiecznika, który reaguje nie tylko na zwarcie ale również na nadmierne obciążenie.