Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

waga?

09 Maj 2004 18:33 3552 7
  • Poziom 13  
    Szukam taniego rozwiazania do wagi...tzn., jak najtanszego. Waga musi byc oparta na tensometrach i PLC, ale musi byc takze mozliwosc wprowadzania danych z zewnatrz, czyli najlepiej jakis panel operatorski.
    Moze ktos z was cos takiego robil.
  • Spec od Falowników
    Witam,
    pomiedzy Lublinem a Zamosciem, moj kolega z firmy APT realizowal wezel betoniarski z elektroniczna waga i panelem operatorskim MFD + easy 800 dzial doskonale, z panela mozna wybierac receptury lub dodawac nowe itd...
    jakby co to pisz na easy(malpa)psa.pl
    pozdrawiam
  • Poziom 17  
    Witam!

Czyli potrzebujesz tensometru, przetwornika tensometrycznego i jakieś PLC z wejściem analogowym - bo najtańsze rozwiązanie będzie się opierało na przetworzeniu sygnału z tensometru na analog. Zależy, czego oczekujesz po PLC - jakie dane chcesz wprowadzać? Bo co do wagi, to potrzebujesz na pewno mieć przycisk służący do tarowania. Napisz coś więcej, to się pomyśli o konkretach.

Pozdrawiam,

Michał.
  • Poziom 13  
    Co do tary to nie musi byc.
    Powiem inaczej... mam cos takiego:
    - tensometr
    - procesor wagowy abmicro mwe-0517
    - gefanuc versamax micro
    I to dziala, ale mwe-0517 ma tylko wyswietlacz LED, wiec moge na nim tylko cyferki wyswietlac. I tak naprawde chodzi o zamiane tego procesora wagowego na:
    - panel operatorski + przetwornik do tensometru
    no i oczywiscie jakis do tego plc.... ale tu mamy juz mniejszy problem, bo sa dostepne rozne plc z analogami.
  • Poziom 17  
    Witam!

Ok, ale co ma robić PLC? Mówiłeś coś o jakichś danych z zewnątrz - o recepturach? Ja kiedyś robiłem taki system wagowy - tzn. tensometry - podpiętę do przetwornika tensometrycznego z wyjściem 4-20 mA. Ten sygnał przetwarzałem w sterowniku - na wagę sypały się określone, zadane porcje. Szły zaprogramowane cykle, poza tym PLC obsługiwał kupę urządzeń, uczestniczących w cyklu. Żeby coś takiego zrobić, trzeba mieć trochę czasu i odrobinę doświadczenia związanego z PLC. Napisz czego oczekujesz od panela+PLC?

Pozdrawiam,

Michał.
  • Poziom 13  
    tez wasnie myslalem o takim rozwiazaniu, jakie przedstawiles, ale do tego potrzebuje miec mozliwosc wprowadzania dany....
    bo np. masa dozowania jest zmienna, czas dozowania, ilosc porcji.... i jeszcz kilka parametrow.
    Mi chodzi o ewentualnie inne sprzetowe rozwiazanie od tego, ktore stosuje.
  • Poziom 12  
    Nie polecam spinania tego po petli pradowej. Nie dziala to poprawnie w pewnym momencie zaczyna plywac.

Realizuje teraz wezel betoniarski i to co stosuje w danym momencie to terminale wagowe TW2 z komunikacja MODBUS RTU zakupione w PROGRESS-WAGI (robia to co chcesz na moja prosbe mam reczne sterowanie z terminala i automatyczne z PLC), a PLC to Telemecanique TSX 3721 Micro z kartą MODBUS RTU. Wszystko spięte w siec mozna odpytywac o wage i zapisywac recepture do terminala wagowego.

W sieci jeszcze bedzie PM500 - panel MAGELIS graficzny i system wizualizacji Axeda.

Jak pisalem wszystko w trakcie realizacji i dobiega konca. Terminale - komunikacja z nimi dziala - a po petli wszystko bylo niestabilne (plywalo).

POLECAM tego typu rozwiazania - polaczenia sieciowe.
  • Poziom 12  
    Jeżeli wchodzi w grę kupno gotowego zestawu to są takie. Co prawda może nie są zbyt tanie ale... jednak są.