Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jak uzyskać nisko unoszący się dym? Art krok po kroku

Kamilek95 27 Cze 2009 13:37 11128 16
  • #1 27 Cze 2009 13:37
    Kamilek95
    Poziom 10  

Witam.
    Od jakiegoś czasu myślałem nad zbudowaniem Chłodziwa do zwykłej wytwornicy dymu.Moim pierwszym prototypem była tuba od silikonu z zamrożoną wodą,ale dziś dopracowałem swój pomysł i pokaże wam jak takie coś zrobić
    Pierwszy pomysł jest trochę do bardziej profesjonalnych zastosowań-dyskoteka klub lub inne.Na samym dole fotki.
    Będziemy potrzebować :

- gumowy wąż od samochodu lub inny giętki plastikowy

- Steropianowe bądź plastikowe opakowanie mniej więcej takiej wielkości jak wytwornica

- metalową siatke

- gorący klej bądź inny np silikon

- dużo lodu gastronomicznego bądź suchego

A więc zaczynamy

1.Najpierw musimy wywiercić otwory na węże

2.Wycinamy siatke aby weszła w nasz pojemnik

3.Wsadzamy węże w otwory tak aby wytwornica mogła stać na pudełku

4.Uszczelniamy węże tak aby nigdzie nie wydostał się dym

5.Wsypujemy lód i gotowe

2 pomysł był jednym z pierwszych ale nadaje się na domowe prywatki i tym podobne-do mniejszych wytwornic

Potrzebujemy
    -ok 1 metra węża paliwowego
    -opakowanie po lodach
    -silikon lub inny klej(mi niebył potrzebny ponieważ przez otwory nie przelatywała woda)
    A więc zaczynamy
    1. W pudełku wycinamy otwory-jeśli wąż będzie za luźno przechodził przez otwory to musimy je uszczelnić silikonem lub jakimś klejem

2.zakręcamy wąż do środka pudełka tak aby wąż się nie złamał

3.Zalewamy pojemnik wodą i wstawiamy do zamrażalnika aż do
    zamarznięcia

Gotowe

P.S dzięki za przeczytanie,jeśli gdzieś się pomyliłem to proszę mnie poprawić.

Pozdrawiam i czekam na wasze pomysły

0 16
  • #2 27 Cze 2009 14:59
    528649
    Użytkownik usunął konto  
  • #4 25 Lip 2009 00:15
    nerevarine
    Poziom 21  

Widzę, że tworzenie konstrukcji metodą "zrób-to-sam" jest bardzo popularne. Kumpel to wytwornicy dymu zrobił sterownik i umieścił go w pudełku po ramie ;)

Fajny pomysł - jeśli trzeba zrobić coś takiego na szybko, to jest to idealne rozwiązanie :)

0
  • #5 02 Wrz 2009 16:52
    Kamilek95
    Poziom 10  

UWAGA ulepszenie - bez metalowej siatki efekt jest jeszcze lepszy

0
  • #6 13 Wrz 2009 11:22
    Rabbbit
    Poziom 14  

Moim zdaniem na filmikach Kamilka efekt jest bardzo kiepski. Próbowaleś swojej metody na jakiejś imprezie lub w ponieszczeniu większym niż Twój pokój??

0
  • #7 16 Wrz 2009 12:23
    Kamilek95
    Poziom 10  

Na sali przy pierwszym tańcu... , Jak będe miał wolną chwile to zrobie na tej sali filmik

0
  • #8 16 Wrz 2009 21:48
    Rabbbit
    Poziom 14  

No to ja czekam, aż zrobisz nowy filmik :)

0
  • #9 18 Wrz 2009 14:38
    dj_stefan1
    Użytkownik obserwowany

mam takie male pytanie skąd wziąsc dużo lodu gastronomicznego bądź suchego.
    jestem slaby z chemi i chcialby sie dowiedziec jezeli można

0
  • #10 19 Wrz 2009 17:40
    Kamilek95
    Poziom 10  

zwykły lód ? ja kupuje woreczki na lód , wlewam wodę ,zawiązuje i wsadzam do zamrażarki.Lód jest do kupienia też w niektórych sklepach a co do suchego to słyszałem że w internecie zamawiają
    pozdrawiam

0
  • #11 23 Paź 2009 21:40
    guciofilucio
    Poziom 17  

Ja też próbowałem z lodem ale efekt jest naprawde baaardzo kiepski.Prawdziwy efekt jaki widziałem np w TVN w programie taniec z gwiazdami tam po prostu dym unosi się tylko przy ziemi i jest tak gesty że nie widać butów.

Myślę że nikt tu na forum nie powie ci jak to zrobić bo temat był już poruszany lecz brakowało odpowiedzi :cry:

0
  • #12 23 Paź 2009 22:05
    Faces
    VIP Zasłużony dla elektroda

Witam. Jeżeli chodzi o suchy lód (stały CO2) to wystarczy go umieścić w naczyniu z wodą, dobrze się rozpuszcza. Dwutlenek węgla jako cięższy od powietrza właśnie unosi się tuż nad powierzchnią podłogi itp.
    Co do kupna suchego lodu to raczej nie powinno być problemu. Jeżeli suchy lód jest sprzedawany bez pojemnika to aby go zakupić należy posiadać specjalny pojemnik do tego.
    Suchy lód można między innymi kupić w Zakładach Azotowych Kędzierzyn, ale jest taki problem, że trzeba właśnie mieć specjalny pojemnik na niego i można kupić tylko duże ilości.
    Suchy lód można kupić, także tutaj:
    http://www.linde-gaz.pl/international/web/lg/pl/likelgpl.nsf/docbyalias/prod_suchylod

0
  • #13 25 Paź 2009 19:44
    Kamilek95
    Poziom 10  

suchy lód jest lepszy ale jak ktoś ma wytwornice to może mieć takie coś,mój art pokazyje jak takie coś zrobić tanim kosztem bez konieczności kupowania eurolite nb-40 ice i tym podobnych kosztujących dosyć dużo

0
  • #14 04 Maj 2010 21:51
    Anonymous
    Użytkownik usunął konto  
  • #15 05 Paź 2010 19:48
    pitero98
    Poziom 9  

przepraszam za odgrzebywanie tematu ale tutaj pewnie mi ktos odpowie a nie chce niepotrzebnie zakładać nowego , wiec poszukuje namiaru na sklep na slasku najlepiej w okolicy katowic który własnie posiada zapachy do dymu , juz obdzwoniłem wszystko co znalazłem i naprawde ciezko to dostac , wiec jak ktos by cos wiedział na ten temat to bardzo bym prosił o info :) allegro odpada bo potrzebuje to na juz wiec bardzo bym prosił o szybką odpowiedz :)

0
  • #16 18 Sty 2011 15:43
    RAV_AUDIO
    Poziom 21  

Czy nie lepiej skorzystać z Allegro i zakupić tai zapach za 9zł + wysyłka jakieś 7 zł?

0
  • #17 24 Mar 2016 13:06
    Elektro445
    Poziom 1  

Kamilek95 napisał:
    suchy lód jest lepszy ale jak ktoś ma wytwornice to może mieć takie coś,mój art pokazyje jak takie coś zrobić tanim kosztem bez konieczności kupowania eurolite nb-40 ice i tym podobnych kosztujących dosyć dużo

hej, mój kumpel DJ używa czegoś takiego Jak uzyskać nisko unoszący się dym? Art krok po kroku337042033_...rev001.jpg Download (31.8 kB) nie wiem gdzie to dostał ale to jest duży garnek zalany ciepłą wodą + rura wylotowa zasyp z suchego lodu +- 10kg/1h
    a do tego pakuje granulki suchego lodu z hurtowni, która dostarcza w styropianie np z cryopoland.pl około 5zł kilo suchego - lodu efekt murowany :)

0