Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

ekspres krups xp 7240 - uszkodzony dystrybutor

hery 07 Jul 2009 12:14 21302 10
    hery
    Level 17  
    Witam.

Mam na warsztacie ekspres automatyczny cisnieniowy krups xp 7240. Wyswietlacz wyswietla błąd 01. Po rozebraniu okazało sie iz uszkodzony jest dystrybutor wody a dokładniej jeden z trybów przekazujący obroty z przekładni na zawory ukręcił sie. w serwisach maja tylko całe kompletne dystrybutory za 560pln bez wymiany. Co poradzic na to - szukałem takiego trybu po okolicznych serwisach ale nikt nie miał. Może dorobić - tylko gdzie??

kczarny
    Level 13  
    szokująca cena 560zł,spróbuj zadzwonić na numer 602656986-darek może ci załatwi dystrybutor w rozsądnej cenie.
    wilkuwdz123
    Level 10  
    u mnie z wymiana jest 500 zł i gwarancja na 6 mies.

Olsztyn Alf - Serwis
    mrb_2004
    Level 10  
    Witam, mam podobny problem z krupsem ale dystrybutor do XP kosztuje około 260 zł. http://www.zamienne.com.pl - ja muszę kupić nowy a części od swojego mogę za niewiele odstąpić o ile wiem zęby są ok.
    Na tej stronce są także inne ciekawe rzeczy do tego ekspresu, np. wężyki ciśnieniowe, spinki na wężyki , dysze etc.
    Mam natomiast inny problem z wężykami nie jestem pewien czy dobrze podłączyłem do reszty :) Na nic zdały się wcześniejsze zdjęcia przed demontażem bo nie wiele na nich widać :(
    - czy może ktoś podesłać zdjęcia z wewnątrz ekspresu ?
    - a może ktoś ma schemat ?

Pozdrawiam i liczę na pomoc.
    Artur
    hery
    Level 17  
    pewnie jak dostane tę część to tez bede miał problem ze złożeniem. kolego odezwij sie na pw ile chcesz za swój stary dystrybutor
    TenguSC
    Level 1  
    Gorąca prośba!
    Jestem użytkownikiem tegoż urządzenia i jestem zmuszony zajrzeć do środka (po gwarancji). Niestety próbowałem z każdej strony i nie mogę zdjąć z tej cholery obudowy. Z wymiany postów wnioskuję, że można dokonać tej sztuczki domowym sposobem. Prośba o info, co i jak trzeba zrobić, aby bez szkód przeprowadzić skuteczny striptiz KRUPSA?
    Pozdrawiam
    hery
    Level 17  
    po południu do niego zajrze to powiem co i jak - ale mam prośbe - jak rozbierzesz to porób zdjęcia wezykom od wody, który gdzie idzie ok??

A wiec tak. Na początku pozbywasz sie wszystkich tacek pojemników itp. odkrecasz co mozesz z zewnątrz.

nastepnie zdjemujesz górną pokrywe

na koncu wysuwasz do tyłu całą obudowe

Oczywiscie rób to delikatnie - u mnie ekspres jakis czas lezy rozebrany i nie pamietam juz dokładnie gdzie są wszystkie śrubki
    mrb_2004
    Level 10  
    Dołączam się do prośby o zdjęcia połączeń wszystkich wężyków ciśnieniowych.
    A najlepiej, ( o czym pomyślałem za późno) cienkim foliopisem zaznacz numerami we/wy z dystrybutora i odpowiednio na odbiornikach - tzn. miejscach, do których prowadzą wężyki i dopiero zrób zdjęcia.
    - Przyczynisz się do powstania nieoficjalnej dokumentacji :)
    Ja ze swojej strony mogę dzięki twoim zdjęciom zrobić schemat w jakimś cadzie - kiedyś powinno się coś takiego przydać.
    Pozdrawiam
    hery
    Level 17  
    A więc ekspres po 3 miesiącach leżakowania wreszcie zrobiony jak tylko kupie cienkopis to odrazu biorę się za robienie zdjęć wężyków