Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Ekspres do kawy Krups XP7240c (d), cieknie woda z dystrybutora c.d.

01 Maj 2011 21:25 5812 1
  • Poziom 1  
    Witam,
    Chciałbym się podzielić moim doświadczeniem i proszę o poradę.
    Mój ekspres zrobił mi przykrą niespodziankę, nawalił kiedy wszyscy mieli ochotę na dobrą czarną kawę. Zamiast kawy pod nim pojawiła się woda a ze spustu do filiżanek nie poleciała ani jedna kropla. Zaniosłem sprzęt do serwisu gdzie dowiedziałem się , że rozszczelnił się kocioł oraz, że panel sterowania jest też do wymiany i razem usługa będzie wynosić 700zł.
    Panelu nie zgłaszałem ale diagnoza była jednoznaczna.
    700 zł, kwota w tym wypadku brzmi jak wyrok - czyli sprzęt do wyrzucenia. Niewiele ryzykując postanowiłem zrobić własne oględziny. Zabrałem się za jego rozebranie i ocenę skąd jest wyciek. Korzystałem z istniejących podpowiedzi na forum.
    Wyciek jest z dystrybutora. Sprawdziłem zaworek, wszystkie 3 zaczepy nie są odłamane, uszczelka 15x2mm też jak nowa. Sprężyna w środku i tłoczek podobnie.
    Kierując się dobrą radą z siostrzanego forum rozebrałem zaworek i dmuchnąłem w niego zatykając go tak aby ciśnienie uszło do "kociołka" w którym znajduje się kawa po zmieleniu. Niestety wydaje się, że nie ma tam drożności . Wygląda, że w „kociołek” jest zapchany lub zakamieniony. Czy ktoś ma doświadczenie z podobnym przypadkiem? W jaki sposób uzyskać drożność kociołka?
    Jeżeli chodzi o panel to dziwna sprawa ale pokrętło regulacyjne niestabilnie i ciężko się obracało dając przypadkowe nastawy. Po umyciu plastykowego front- panelu łagodnym środkiem detergentowym i złożeniu razem wszystko zrobiło się OK. Pokrętło lekko chodzi z charakterystycznym przerywanym oporem. Być może w warsztacie przybrudziło się nieco.
    Proszę o radę jak zabrać się do udrożnienia kociołka.
  • Poziom 10  
    jeśli jest on rozbieralny(skręcany na śruby) to spróbuj go rozebrać,przeczyścić poprzez zanurzenie w odkamieniaczu (profesjonalnym,który nie uszkadza aluminium),a potem przeprowadź normalne odkamienienie i czyszczenie układu wodnego zgodnie z instrukcją.jdeśli uzyskasz jakikolwiek przepływ wody przez "kociołek" to odkamieniacz zrobi resztę.powodzenia