Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Pompa wodna -do piwnicy

Wawrzyniaczka27 09 Jul 2009 19:03 19038 13
Optex
 • #1
  Wawrzyniaczka27
  Level 11  
  Cześć.
  Chciałam się poradzić jaką kupić pompę wodną do zalanej piwnicy za nie dużą cenę?
  Mam zalaną piwnicę (90 cm) wody.
  Ogólnie to pompa będzie używana może z raz na miesiąc,dwa, ponieważ w piwnicy mam cały czas wodę,nie wiem jest jakaś żyła wodna,czy coś, bo ciągle nachodzi z kąś woda.
  Jest to stare budownictwo,dom po niemiecki.
  Z góry dzięki za rady,pozdrawiam

  Proszę o korzystanie z przycisku Pompa wodna -do piwnicy przed wysłaniem postu. Błędy ortograficzne/ gramatyczne i inne nie będą tolerowane, regulamin pkt 15.
  "Poprawna polszczyzna źródłem sukcesów w życiu prywatnym i zawodowym!"
  Wpis moderacyjny dotyczy wszystkich piszących w temacie!
  Nie kasować wpisów moderacyjnych!
  [_P_]
 • Optex
 • #3
  Jarosx9
  Level 35  
  Temat przerabiałem.
  Kup sobie najtańszą zatapialną do brudnej wody. W Castoramie/Praktikerze/OBi itp. się zaczynają już tak od 70-80 zł.
  Z reguły trzeba je startować na głebszej wodzie (3/4 wysokości pompy) ale wysysają aż do 2-3 cm. Tylko trzeba zamocować w pionie (lub przytrzymać odpowiedni czas) ten wyłącznik automatyczny (pływak), bo jakby miał działać automatycznie to będzie potrzebny bardzo wysoki stan wody.
  Trochę droższe są te pompy niezatapialne do których podłącza się wąż. Wysysają aż do odsłonięcia węża przez wodę, ale trzeba je odpowietrzać przed użyciem.
 • Optex
 • #4
  Wawrzyniaczka27
  Level 11  
  Dziękuje Wam za pomoc.
  A wiecie może skąd się bierze ta woda w piwnicy?
  Ja przypuszczam że może gdzieś jest jakaś żyła wodna..
  Ehh nie ma chyba żadnego sposobu aby jakoś zrobić aby ta woda nie zatapiała mi piwnicy,najgorsze jest to że panuje tam taka wilgoć że stalowe te szyny które trzymają sufit(konstrukcje) są już tak przeżarte rdzą że po prostu jest dosłownie sypią,są popękane, na suficie rosną jakieś porosty i .,ścieka woda jak w jaskini.
  Poziom wody jest od 10cm do 90 cm a wcześnie jesieni sięga 2,5 metra.Raz było tyle wody ze musiała straż pożarna przyjechać i wypompowywać bo się woda do domu wlewała ale było to spowodowane raczej dosyć duża ulewa.
  Nie wiem co tu zrobić,na poczatku postaram się otworzyć okno w piwnicy aby trochę wilgoć uchodziła i oczywiście wypompuje wodę.
  Tak sobie tylko myślę co zrobić aby może jakoś zakonserwować te szyny stalowe.Do tego muszę jak najszybciej odciąć prąd ponieważ wisi tam kabel z prądem który jest pod prądem,ostatnio jak zeszłam do piwnicy bardzo mnie to przeraziło ponieważ wisi on na kilku gwoździach a i z niego od tej wilgoci skrapla się woda...
  Jest to raczej bardzo niebezpieczne.
  Kabel ten prowadzi do takiej chyba puszki,chciałam Was zapytać czy można w tej puszcze odłączyć prąd do tej piwnicy?

  Dodam tylko że jest to po niemieckie budownictwo
 • #6
  lewek
  Level 14  
  Może masz już zapchany lub uszkodzony drenaż, lub uszkodzoną kanalizacje deszczową, niestety po zidentyfikowaniu kierunku z którego leci woda czeka cię kopanie. A co do pompy, to jak kolega radził najtańszą zatapialną i nawet niekoniecznie do wody brudnej, z powodzeniem stosowałem do wody czystej, a one zazwyczaj mają większą wydajność.
 • #7
  mczapski
  Level 39  
  Ja przede wszystkim podziwiam twój stoicki spokój. Piwnicę zalewa od dawna, wilgoć wszędzie a ty piszesz sobie pytania. Popytaj jeszcze trochę to samo się zawali. Pomp obecnie na pęczki. Napęd elektryczny, ręczny, spalinowy itp. Dla mnie oczywiste, że należy na początek zastosować pompę z napędem elektrycznym do brudnej cieczy i raczej zatapialną. A woda może napływać np z mocno skorodowanego wodociągu lub nawet kanalizacji. Trzeba patrzeć i oceniać. Nikt z nas korespondencyjnie tego nie dokona.
 • #8
  User removed account
  User removed account  
 • #9
  darek4168
  Level 21  
  Pompy zatapialne typu Einhell i nie tylko mają zaworek odpowietrzający kulkowy, jeżeli zapcha się on brudem pompa nie będzie działać , nawet ta do brudnej wody.Wiem coś o tym ,bo przetkałem ich kilkanaście i sprzedałem. informując nabywcę w czym problem , czego nie robią w hipermarketach z niewiedzy.
 • #10
  Wawrzyniaczka27
  Level 11  
  Dzięki za pomocne posty.
  Woda w piwnicy wyłazi z głębi domu...
  -wychodzi z ścian yyy,jak by to opisać środka domu ,więc kopanie odpada,najprawdopodobniej jest gdzieś żyła wodna.Woda się sączy z praktycznie 4 ścian przy podłodze.
  Kiedyś nawet chyba jeszcze za Niemca próbowali zakleić te miejsce gdzie leci woda smołą lecz woda dalej się przedostaje.
  Ostatnio dostałam od znajomego jakiś zagraniczny preparat Deitermann Superflex 1 jest to ponoć jakaś substancja która tworzy jakby nie przemakalną warstwę foli czy coś takiego i nie przepuszcza wody,tak sobie pomyślałam żeby może tym zasmarować te miejsca gdzie leci woda.
  Może ktoś coś doradzi??
  Pompę zakupiłam Gardene za 150zł. Ogólnie wypompowuje wodę na bieżąco,belki metalowe mi sąsiad oczyścił flexem/.szczotką z rdzy i zasmarował farbą jaką od wilgoci ochrona czy coś takiego,stosowaną chyba do balustrad i ogrodzeń.
  Zrobiłam też już wentylacje w piwnicy i wszystko ładnie obsycha.
  PS:
  Mi tez raz się pompa zapchała,wlazły jakieś kamyczki do środka tego wirnika ale na szczęście nie było tam żadnej plomby gwarancyjnej i sąsiad odkręcił ,wyjął i śmiga pompa.
 • #11
  niutat
  Level 36  
  Od wewnątrz piwnicy nic nie zrobisz, nawet jak pozaklejasz przecieki to będziesz mieć tą wodę w ścianie. Najlepiej było by zrobić drenaż wokół budynku i od zewnątrz zabezpieczyc ściany.
 • #12
  Wawrzyniaczka27
  Level 11  
  Nie no to i tak nic nie da ponieważ ta woda wychodzi z jakiejś żyły wodnej z pod domu...
  Chodzi mi po prostu o ogólnie to są dwa pomieszczenia ,jedno małe drugie dosyć duże i te małe pomieszczenie jest zrobione niżej niż te duże,dzięki temu do małego pomieszczenia automatycznie napływa woda i pompa ją pompuje.Ja chciałabym zrobić tak aby te duże pomieszczenie przystosować,np zrobić jaką melinę lub spiżarnie,problem w tym jest że z w sumie kilku ścian sączy się woda,nie wiele ale no mokre takie jest ,mała kałuża,chce zrobić tak aby woda z tych ścian wlatywała do rowka wykutego w betonie lub zrobić nasyp aby utworzyć rowek na powierzchni,tzn. zrobić taki obieg który by wodę sączącą z tych ścian wyprowadzał do głównego obiegu a z stamtąd prosto do pompowni,gdyby takie coś się udało uzyskałabym całkiem przytulne pomieszczenie.
  Może tez ktoś coś napisać więcej o tym preparacie Deitermann Superflex 1,mam tego 9 kg i nie wiem jak to użyć i czy to może w czymś pomoc.
  Poniżej załączam mały plan tego o czym mówię...
  ----->
  Pompa wodna -do piwnicy
 • #13
  User removed account
  User removed account  
 • #14
  Wawrzyniaczka27
  Level 11  
  Temat ten myślę że można zamknąć ,ponieważ już obecna dyskusja nie pasuje do tego działu(Inne Co kupić?).
  Temat o problemie wody w piwnicy założyłam tu ---link--> https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1415669.html

  Pozdrawiam i jeszcze raz dziękuje za pomoc okazana w tym temacie...