logo elektroda
logo elektroda
X
logo elektroda
REKLAMA
REKLAMA
Adblock/uBlockOrigin/AdGuard mogą powodować znikanie niektórych postów z powodu nowej reguły.

Chrysler Grand Voyager 2.5 CRD usterka listwy - nie odpala

MichuMP5 14 Lip 2009 20:16 40309 17
REKLAMA
  • #1 6778846
    MichuMP5
    Poziom 10  
    Posty: 5
    Ocena: 9
    Mam Chrysler Grand Voyager 2.5 CRD , ktory przestal odpalac. Najpierw miał tylko niewielkie problemy (dlugo krecil silnikiem) az nagle przestal odpalac. Jeden mechanik powiedial ze to wina pompwtryskow, oddal je do regeneracji po czym okazalo sie ze jeden jest walniety i kupil drugi ale nadal nic ( samochod stal u niego 6 tygodni). Zapala tylko na samostart lub placka, powyzej 3 tys obrotow gasnie.

    Moze juz ktos mial taki problem, prosze o pomoc :cry:[
  • REKLAMA
  • #2 6779330
    Konto nie istnieje
    Konto nie istnieje  
  • #3 6779946
    trans-serwis
    Poziom 39  
    Posty: 4854
    Pomógł: 297
    Ocena: 2254
    Witam. Pierwsza sprawa to jest uklad Common rail więc tam nie ma pompowtrysków. Druga sprawa masz problem z przepływem paliwa.
  • #4 6779979
    WBART
    Poziom 19  
    Posty: 387
    Pomógł: 20
    Ocena: 156
    po pierwsze trzeba sprawdzić cisnienie paliwa , bo wygląda na pompę wysokiego ciśnienia
  • REKLAMA
  • #5 6780634
    MichuMP5
    Poziom 10  
    Posty: 5
    Ocena: 9
    cisnienie jest odpowiednie . sprawdzane było u mechanika.
    pompa działa prawidłowo.
    jedynie to na listwie wtryskowej lej paliwo przelewem, a wyszukalem wczesniej ze nie powinno nic leciec.
  • Pomocny post
    #6 6787325
    zwc-mistrz
    Poziom 11  
    Posty: 12
    Pomógł: 1
    Ocena: 50
    Witam !
    jeżeli jeszcze ktoś ma problem z odpalaniem chryslera to odpowiadam:
    najczęstszą przyczyną tego jest spadek ciśnienia na szynie (common rail ) zasilającej. - nie ma co podpinać pod komputer bo to nic nie da - u mnie komputer nic nie pokazywał. W wypadku zbyt niskiego ciśnienia komputer nie otworzy wtrysków i samochód nie odpali . Jest to wynikiem uszkodzenia zaworu przelewowego na szynie . Uwaga !! ASC za zdjagnozowanie usterki bierze nawet do 1000zł a za wymianę szyny 7 300zł. Sam diagnozujesz to w 5 minut .
    1.zdejmujesz pokrywę silnika ( 3 śruby m6 - klucz 10-tka )
    Chrysler Grand Voyager 2.5 CRD usterka listwy - nie odpala
    2. po zdjęciu pokrywy masz przed sobą szynę na wierzchu silnika .
    na końcu szyny ( prawa strona -jest króciec z wężykiem gumowym przelewowym ( lekko nasadzony
    bez opaski )
    Chrysler Grand Voyager 2.5 CRD usterka listwy - nie odpala
    3. zdejmujesz wężyk ( zatkaj go palcem bo podczas rozruchu będzie przez niego wracało paliwo) i patrzysz podczas rozruchu silnika ( ktoś musi zamielić ) czy z króćca na szynie z którego zdjąłeś wężyk cieknie paliwo ?

    Jeżeli cieknie -to zawór wysiadł - trzeba go regenerować . Gdy jest ok. to nie powinno nic nawet kapać .
    Ja miałem ten przypadek -kupiłem szynę jak głupi po czym starą ze złości rozebrałem zregenerowałem sobie zawór ( jestem mechanikiem konstruktorem) i chodzi na starej jak burza już pół roku a nową wożę w bagażniku .
    jak ktoś ma problem ze szyną piszcie ( regeneruję od tego czasy szyny –pół roku gwarancji +faktura VAT )
    konstruktor.wcislo(_at_)op.pl
  • REKLAMA
  • #7 6788687
    MichuMP5
    Poziom 10  
    Posty: 5
    Ocena: 9
    Dzieki ;) Na podstawie twoich poprzednich postów na ten sam temat sprawdzilem swoje autko i to jest wlasnie listwa a dokładnie zawór w listwie. trzeba go tylko wumienic i wszystko bedzie ok.
    Jeszcze raz dzieki :D

    Dodano po 3 [minuty]:

    Ja jeszcze dodam ze zeby to dokladnie sprawdzic wystarczy zatkac przelew z listwy ( trzeba duzo siły) i spróbowac odpalic. Jezeli sie uda to jest zawór. Trzeba tez pamiętac zeby nie trzimac go zbyt długo na gazie bo na listwie wystepuje duze cisnienie. Ja tak zrobilem i odpalił za pierwszym razem bez zadnych kłopotów. Wymieniłem zawór i smiga jak trzeba.
  • REKLAMA
  • #8 7384651
    vicos
    Poziom 2  
    Posty: 4
    Ocena: 15
    Witam.
    Przeczytałem, że kupiłeś zawór przelewowy na listwę wtryskową.
    Posiadam Chryslera Voyagera 2.5 CRD 2001 140 KM.
    Czy mógłbyś mi dać jakieś namiary, gdzie mógłbym kupić sobie taki zawór?
    Pozdrawiam.
    Wiktor.
    P.S. Proszę o pilny kontakt, sprawa bardzo pilna.
    Dziękuję
  • #9 7399681
    schuvi
    Poziom 10  
    Posty: 69
    Ocena: 15
    A czy ten zawor to to cos co wyglada na srube M10 wkrecona w listwe nag kroccem po prawej stronie???
    pozdrawiam
  • #10 7400199
    vicos
    Poziom 2  
    Posty: 4
    Ocena: 15
    Witam.
    Dokładnie tak, tylko po sprawdzeniu okazało się, że jednak to nie to i nadal jestem w kropce.
    Na zimnym silniku przy minusowej temperaturze nie chce odpalać, a jak już odpali to kopci na biało przez jakiś czas a potem wszystko jest OK. Ponowne odpalenie i pali na dotyk, przy plusowej temperaturze tego nie ma.
    Pozdrawiam
  • #11 7402442
    schuvi
    Poziom 10  
    Posty: 69
    Ocena: 15
    A moze mi ktos przyslac fotke czujnika i zaworu regulacji cisnienia?
    Wiem tylko ze czujnik jest gdzies kolo zbiorniczka od serva a zawor na pompie.
    Lub macie moze numery katalogowe tych elementow?

    schuvi.corp(_at_)gmx.at

    dzieki i pozdrawiam
  • #12 7416056
    Ireneusz Sikorski
    Poziom 11  
    Posty: 28
    Ocena: 3
    Witam, moj (2.5 CRD) gaśnie przy dodaniu gazu a nawet na luzie. Zatankowałem do pełna na Orlenie przejechałem ok. 80 km i nazajutrz zgasł mi podczas wyprzedzania - jakieś 120 km/h. Powtórzyło się to kilka razy na 30 km odcinku. Następnego dnia, czyli dziś, gaśnie najczęściej powyżej 2000 obrotów, a czasem nawet na wolnym biegu. Teraz typowanie przyczyny - woda w układzie, pompa CR czy parafina?
  • #13 7447085
    pekor
    Poziom 10  
    Posty: 17
    Ocena: 7
    Sprawdź przelewy we wtryskiwaczach. zwykle to przez nie schodzi ciśnienie z układu a jeżeli zaworki nie trzymają to nie pozostaje nic innego jak tylko regeneracja wtryskiwaczy (koszt ok 250 - 300 zł/szt) nowy to wydatek ok 1500-1800 zł
  • #14 7841445
    wapniack
    Poziom 1  
    Posty: 1
    Ocena: 1
    Witam
    Tez mam z tym problem, serwis przy okazji chce mi wymienic tez inne czesci.
    Robil ktos to juz i ile to kosztowalo, w sensie regeneracji tego zaworu??
  • #15 8516625
    pekor
    Poziom 10  
    Posty: 17
    Ocena: 7
    Nie regeneruje się zaworków tylko wtryskiwacze. Zaworki są we wtryskiwaczach. Koszt jak wcześniej wspomniałem to 250 - 300 zł
  • #16 8836054
    jasiu71
    Poziom 11  
    Posty: 10
    Nie wiem czy pomogę. Mój 2,8 crd gasł przy hamowaniu jak był zimy i potem po 3 kręceniu zapalał. Okazało się w serwisie, że nadpaliły się styki na filtrze? podgrzewaczu? paliwa. Może warto sprawdzić...
  • #17 10485168
    Arecky69
    Poziom 9  
    Posty: 6
    Ocena: 2
    jasiu71 napisał:
    Nie wiem czy pomogę. Mój 2,8 crd gasł przy hamowaniu jak był zimy i potem po 3 kręceniu zapalał. Okazało się w serwisie, że nadpaliły się styki na filtrze? podgrzewaczu? paliwa. Może warto sprawdzić...


    Ja wlasnie tez zamowilem podgrzewacz (pompa) razem z filtrem za 90 Euro oryginal.:

    http://www.ebay.de/itm/170770501169?ssPageName=STRK:MEWNX:IT&_trksid=p3984.m1439.l2649

    Zobaczymy czy wyzdrowieje bo padl podczas jazdy i nie pali ;)
  • #18 16564761
    arekbar1
    Poziom 2  
    Posty: 3
    Ocena: 6
    Ireneusz Sikorski napisał:
    Witam, moj (2.5 CRD) gaśnie przy dodaniu gazu a nawet na luzie. Zatankowałem do pełna na Orlenie przejechałem ok. 80 km i nazajutrz zgasł mi podczas wyprzedzania - jakieś 120 km/h. Powtórzyło się to kilka razy na 30 km odcinku. Następnego dnia, czyli dziś, gaśnie najczęściej powyżej 2000 obrotów, a czasem nawet na wolnym biegu. Teraz typowanie przyczyny - woda w układzie, pompa CR czy parafina?


    Widzę że data postu jest zamierzchła i z pewnością kolega "Ireneusz Sikorski" już sobie poradził, ale zdecydowałem się odpowiedzieć, ponieważ nikt nie podał rozwiązania, a mogłaby się przydać innym.
    Jeśli gaśnie przy przekroczeniu 2000 obrotów to na 99% to wina brudnego paliwa, z którego to zanieczyszczenia zatkały filtr paliwa. Należy go wymienić i sprawdzić czystość pozostałej infrastruktury paliwowej. Paliwo ze zbiornika również należy wymienić.

Podsumowanie tematu

✨ Chrysler Grand Voyager 2.5 CRD ma problem z odpalaniem – silnik długo kręcił, a potem przestał odpalać, gaśnie powyżej 3000 obr./min. Początkowo podejrzewano pompowtryski, które jednak nie są stosowane w układzie Common Rail tego modelu. Sprawdzono ciśnienie paliwa i pompę wysokiego ciśnienia, które były prawidłowe. Usterka okazała się być związana z listwą wtryskową, a konkretnie z zaworem przelewowym na szynie paliwowej (common rail). Uszkodzony zawór powoduje spadek ciśnienia paliwa na szynie, co uniemożliwia prawidłowe otwarcie wtrysków i uruchomienie silnika. Diagnostyka polega na odłączeniu i zatkaniu przewodu przelewowego na listwie, co pozwala potwierdzić usterkę. Wymiana zaworu rozwiązuje problem. Dodatkowo poruszono kwestie regeneracji wtryskiwaczy, kosztów części i możliwych innych przyczyn, takich jak zanieczyszczone paliwo, zatkany filtr paliwa, woda w układzie czy uszkodzony podgrzewacz paliwa. Zalecane jest sprawdzenie całego układu paliwowego, w tym filtrów i czystości paliwa, zwłaszcza gdy silnik gaśnie przy wyższych obrotach lub na zimno.
Wygenerowane przez model językowy.
REKLAMA