Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

GOLF 5 Czujnik Ci¶nienia doładowania i przepływomierz

ssebixx 15 Aug 2009 21:29 11831 8
    ssebixx
    Level 9  
    Witam mam problem. Ci±gle zapala mi się kontrolka i podłanczaj±c pod komputer pokazuje bład Czujnika ci¶nienia doładownia( niby za małe ci¶nienie) oraz blad przepływomierza. Mam już 3 czujnik( więc watpie ze wszystkie 3 były walniete) bylem u 3 elektryków i ci±gle zapala sie kontrolka ( zapala sie podczas włanczania samochodu np. po 4 godz jak autko stoi). Ma ktos pomysł lub miał cos podobnego?? Może to byc wina przepływomierza ze jest walniety i przez to tez pokazuje blad czujnika cisnienia??
    stanisławpiotr
    Level 32  
    Bł±d czujnika może się pokazywać nie tylko wtedy, gdy jest uszkodzony, ale i wtedy, gdy będzie miał problem z poprawnym zasilaniem. Radziłbym ci dokładnie przedzwonić wi±zkę do Czujnika ci¶nienia doładowania.
    Sztomel
    Level 35  
    Jak odpisali Ci na forum Golfa, konieczne jest aby¶ podał kod błędu odczytany Vagiem, je¶li nie będzie to usterka elektryczna samego czujnika to winę również może ponosić system sterowania ci¶nieniem doładowania samej turbiny czyli uszkodzony zespolony zawór magnetyczny steruj±cy łopatkami zmiennej geometrii turbiny, pisałe¶, że wymieniłe¶ już 3 czujniki ci¶nienia doładowania więc usterka raczej będzie albo po stronie elektrycznej - jego okablowania albo po stronie wężyków podci¶nieniowych gdyż najprawdopodobniej łopatki zmiennej geometrii wogóle nie ustawiaj± się w pozycję max doładowania, dobra rada - podaj aktualny kod błędu to będzie wiadomo czego szukać.
    ssebixx
    Level 9  
    Witam ponownie jak narzie problem rozwi±zany pojechałem do jeszcze innego elektryka który podłaczył pod kompa i jak sie okazało nie tak jak u innych błedu nie miał przepływomierz ani czujnik doładowania tylko wine miał słaby sygnał czujnika :) elektryk wymienił czujnik na inny typ :) i jak narazie jest wszystko dobrze:)
    ssebixx
    Level 9  
    A jednak dalej sie zapala kontrolka i vag wskazuje na czujnik ci¶nienia doładowania a najlepsze jest to ze bł±d pojawia sie przy odpalaniu gdy na dworzu jest temperatura powyżej 10 stopni a gdy jest mniejsza niż 7 stopni to kontrolka przy odpalaniu ga¶nie?? maił kto¶ co¶ takiego bo już nie mam sił na t± kontrolke i ten bład 4 rózne czujniki 5 elektryków i żaden nie może nic zdziałać
    Sztomel
    Level 35  
    Raz podajesz, że bł±d polega na zbyt małym ci¶nieniu doładowania a następnie, że na "słabym sygnale" czujnika.
    Podasz w końcu kod błędu odczytanego z Vaga czy dalej ten temat ograniczy się do bezproduktywnej wymiany mało mówi±cych nam informacji.
    ssebixx
    Level 9  
    a więc kod błedu to P1592-000- sygnał czujnika wysoko¶ći
    romoo
    User under supervision
    Interpretacja fatalna. 1 za znajomo¶ć angielskiego.

Wszytko wskazuje na kierownice-- niestety, lub dziurawy dolot.
    Ten bład nie wskazuje jednoznacznie na element .
    Sztomel
    Level 35  
    ssebixx wrote:
    a więc kod błedu to P1592-000

w takim razie wykonaj dwa logi gupy 010 - jeden statyczny (wolne obroty, silnik rozgrzany do temperatury roboczej) i jeden dynamiczny - sprawdzimy wskazania z obydwu czujników tj. G71 i F96 oraz przy okazji jeszcze zrób dynamicznie 011, 008 i 003.