Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

VirtualDub - Problem z przechwytywaniemem

06 Sep 2009 10:12 1954 9
  • Level 11  
    Postanowiłem zgrać na dysk komputera kasete VHS z magnetowidu, programem VirtualDub.Podczas zgrywania niewidać obrazu przechwytywanego materiału , a po zakończeniu niemożna otworzyć zgranego pliku.Prosze o pomoc.
  • Level 13  
    ja przegrywałem poprzez karte tv programem winfast magnetowid podlaczalem poprzez svideo i bez problemu nagrywalo
  • Level 16  
    A możę spróbuj czymś innym? Np. VLC?
  • Moderator of Cars
    VirtualDub się dobrze do tego nadaje, ale trzeba poświęcić trochę czasu na zapoznanie się z obsługą tego programu.

Po pierwsze musisz wybrać właściwe źródło przechwytywania wideo, a w ramach tego źródła właściwe wejście (tuner, composite, s-video). Poza tym musisz wybrać ilość klatek na sekundę, kodek i stopień kompresji.
  • Level 11  
    tzok wrote:
    VirtualDub się dobrze do tego nadaje, ale trzeba poświęcić trochę czasu na zapoznanie się z obsługą tego programu.

Po pierwsze musisz wybrać właściwe źródło przechwytywania wideo, a w ramach tego źródła właściwe wejście (tuner, composite, s-video). Poza tym musisz wybrać ilość klatek na sekundę, kodek i stopień kompresji.

Dokładnie tak robie.Zaznaczam karta TV, ustawiam composite,audio line ,wybieram odpowiedni format wideo, kodek huffjuv.Włączam capture video,ale nic sie niedzieje.Dopiero jak zatrzymam przechwytywanie pojawia sie obraz z magnetowidu.Może coś jeszcze pominąłem w ustawieniach?
  • Moderator of Cars
    1. File -> Capture AVI
    2. Device -> WinFast TV2000 XP Expert (...)
    3. Video -> Video source -> Video Composite
    4. Video -> [V] Overlay
    5. Video -> Compression... -> ...
    6. Audio -> [V] Enable audio capture
    7. Audio -> Compression... -> ...
    8. Audio input -> Auxiliary/CD Audio/Line-In (zależnie od podłączenia)
    9. File -> Set capture file
    10. Capture -> Capture video

Upewnij się też czy nie masz zaznaczonej opcji Capture -> Hide display on capture.
  • Level 11  
    tzok wrote:
    1. File -> Capture AVI
    2. Device -> WinFast TV2000 XP Expert (...)
    3. Video -> Video source -> Video Composite
    4. Video -> [V] Overlay
    5. Video -> Compression... -> ...
    6. Audio -> [V] Enable audio capture
    7. Audio -> Compression... -> ...
    8. Audio input -> Auxiliary/CD Audio/Line-In (zależnie od podłączenia)
    9. File -> Set capture file
    10. Capture -> Capture video

Upewnij się też czy nie masz zaznaczonej opcji Capture -> Hide display on capture.

Właśnie tak ustawiam i nieudaje sie zgrać.

Dodano po 2 [minuty]:

enterzbigi wrote:
    ja przegrywałem poprzez karte tv programem winfast magnetowid podlaczalem poprzez svideo i bez problemu nagrywalo

Zgrywałem Winfastem, ale chciałbym uzyskać troche lepszą jakość więc sięgnąłem po VirtualDub.
  • Level 10  
    A zaznaczyłeś Video - podgląd obrazu ?
  • Level 11  
    ILICZ wrote:
    A zaznaczyłeś Video - podgląd obrazu ?

Zaznaczyłem video -> preview ,ale też niebyło podglądu więc zaznaczyłem ponownie overlay.
  • Level 15  
    Trzeba jeszcze odznaczyć Both Fields.