Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[Rozwiązano] Jakie webasto do VW LT 45 MAX

pkpintercity 10 Paź 2009 11:44 2918 10
  • #1 10 Paź 2009 11:44
    pkpintercity
    Poziom 13  

witam chcę sobie kupić webasto do auta dostawczego marki VW LT 45 MAX , a jestem w tym zielony i nie wiem co kupić , i jakie dodatkowe elementy i jak to się montuje i tu jest moja prśba czy mi pomożecie z tym się uporać bo jeżdżę teraz w dalekie trasy a noce już coraz chłodniejsze i muszę w końcu zainstalować te webasto. i Chcia lbym tym ogrzać kabinę oraz jeśli istnieje taka możliwość to też pakę żeby tam można było spać :P:P

0 10
  • #2 13 Paź 2009 20:16
    l3l0
    Poziom 16  

oczywiscie chcesz suche webasto czyli tylko grzac kabine a nie silnik ... wiec masz do wyboru 2 firmy albo webasto AT 2000 lub eberspacher d1lc lub d1lcc obydwa sa podobnej mocy i wystarcza ci do ogrzania kabiny :)

0
  • #3 13 Paź 2009 21:42
    pkpintercity
    Poziom 13  

aha dokładnie chodzi o suche a teraz powiedz mi które byś mi bardziej doradził , i co muszę kupić żeby to wszystko złożyć w całość ???

0
  • #4 14 Paź 2009 18:00
    l3l0
    Poziom 16  

eber ma drozsze czesci wrazie naprawy ale sa mozliwosci regeneracji silnikow pompki paliwa itd i koszty o polowe mniejsze wtedy natomiast webasto ma tansze czesci .... hmm wiesz w eberze jak dbac o takiego d1lc wymieniasz sito raz na sezon ( okolo 90zl z wymiana biora ) to smiga czasami swiece ... a webasto jakbym mial polecic to Air Top 2000 ale zwykly nie najnowsze AT 2000 ST bo tam juz czesci drozsze sa ... zalezy od ciebie i jedno i drugie sie psuje . wytlumacze to moze tak silnik regenrowany ebera a webasto nowy ta sama cena wymiana palnika i uszczelek w webasto okolo 350zl w eberze swieca + sito 200 pare zlotych ale to po serwisach ceny ...
    musisz miec zeby to dzialalo :
    - agraget - czyli te niby webasto
    - wiazke elektryczna
    - pompke paliwa
    -przewod paliwa , gumki paliwowe
    - ew. ujecie paliwa bo na trojniku robione auta lubia zapowietrzac doplyw paliwa a po kilku razach ogrzewanie sie blokuje i bez serwisu i kompa nic nie zrobisz .. niestety a jak ktos napisze ze bezpiecznikiem usunie stala blokade ogrzewania to mial przypadek ... bo nie zawsze sie da ( mowa o webasto ) a w eberze tester do usuwania bledow ... duzo kompletow jest na allegro i sie oplacaja cenowo :)

1
  • #5 15 Paź 2009 15:42
    pkpintercity
    Poziom 13  

czyli ebora jest lepsza pod wzgledem eksploatacji ale za to czesci drogie ale jest wieksza bezawaryjnosc ?? a webasto mniejsza sprawnosc ale tansze czesci tak ??

0
  • #6 15 Paź 2009 18:56
    l3l0
    Poziom 16  

wiesz trafiaja sie tez ogrzewania ebera gdzie co chwile cos pada i wymiana ... nie ma zadnej reguly ze eber sie mniej psuje ... naprawde zalezy od ciebie czy wolisz tansze czesci eksplatacyjne ... i na co trafisz tego nie wiesz ...

0
  • #7 16 Paź 2009 18:31
    pkpintercity
    Poziom 13  

aha a o to jak mam te paliwa dostarczyc jak nie przez trojnik ?? i jeszcze jedno jak to sie mniej wiecej montuje i czy nie trzeba do tego kupowac jakiegos sterownika czasami ????

0
  • #8 16 Paź 2009 19:44
    l3l0
    Poziom 16  

Sterownik jest w srodku najczesciej :) stare ogrzewania maja poza ten sterownik lub nazywana inaczej kasete wiesz trojnik to najgorsza opcja czasami lepiej kupic ujecie paliwa i zamontowac i ma wlasne zasilanie paliwa ... a tak to zapowietrzajacy sie uklad paliwa webasta ( mozliwa blokada ogrzewania przez to ) a w nowych autach wyswietla sie Check auta bo czujniki pokazuja za niskie cisnienie w ukladzie paliwowym ... jak napisalem wyzej potrzebujesz :
    - agregat
    - wiazke elektryczna
    - pompke paliwa
    -przewod paliwa , gumki paliwowe
    - ew. ujecie paliwa
    -ew. kawalek rury powietrznej ( papierowa) zeby z agragtu lecialo powietrze cieple tam gdzie ustawisz ta rure a nie na np na sciane tylna (dzialowa auta ) .. zalezy od montazu wszystko ...

0
  • #9 17 Paź 2010 13:12
    witek0071
    Poziom 2  

Chlopaki pomocy!.Gdzie mogę kupić szczotki do silnika wentylatora D1LC.Kąpletny silnik to 300-1000 PLN.Potrzebuję też do kupienia mniejszy wentylator bo jest nadszczypany.Nigdzie nie modę znalezć adresu sklepu.

0
  • #10 20 Paź 2010 18:25
    miler80
    Poziom 34  

Kolego, w zasadzie można wymienić szczotki lub łożyska ale długo ci to nie pochodzi :-) Są dmuchawy po regeneracji w cenie 50% nowej. A szczotki to kup uniwersalne i szlifuj na papierku ściernym aż uzyskasz wymiar (bodajrze 4x6 mm). Uszczypana dmuchawa jest zapewne wynikiem wyważania jej przy montażu, więc tym się nie przejmuj.

0
  • #11 21 Lut 2019 18:17
    pkpintercity
    Poziom 13  

LT poszedl do huty.

0