Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Webasto suche do multivana - Instalacja suchego ogrzewania postojowego

Stashk0 07 Mar 2017 23:15 399 9
  • #1 07 Mar 2017 23:15
    Stashk0
    Poziom 3  

Witam

Planuje zakup VW Multivana T5. Egzemplarz który mi się podoba ma tylko dogrzewacz silnika a bardzo zależy mi na ogrzewaniu postojowym suchym.
    - Proszę o informację jak dużym problemem jest zainstalowanie orginalnego ogrzewania postojowego suchego jeśli fabrycznie auto nie jest w nie wyposażone.
    - Jaki może być to koszt?
    - Może da się zainstalować łatwiej jakiś nieorginalny uniwersalny system ogrzewania suchego do wszystkich aut?
    - Wiem, że fabrycznie auto miało specjalny akumulator do ogrzewania suchego, rozumiem że trzeba wywołać całą instalację która będzie ładowała akumulator podczas jazdy?

Być może ktoś już przebył tą drogę.Dziękuję za wszelkie informacje.

Pozdrawiam

Pozdrawiam

• #4 08 Mar 2017 00:30
    Stashk0
    Poziom 3  

KStanek napisał:
    https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic383619.html

Zapewne tutaj znajdziesz wszystko co potrzebne.

Pokaż co tam masz za dogrzewacz. Może wystarczy go rozbudować.

No właśnie jeszcze nie wiem jaki tam jest dogrzewacz, bo jeszcze auta nie kupiłem. Zastanawiam się czy nie szukać czegoś z fabrycznym suchym webastem czy bawić się montaż po kupnie.

• #5 08 Mar 2017 20:38
    KStanek
    Poziom 21  

Szczerze ja posiadam auto, naprawiałem webasto jako dogrzewacz a po 3 naprawie zakupiłem używane webasto jako postojowe z pilotem i sterowaniem z zegara - na aukcji za 300zł. PEŁNY KOMPLET więc wiesz jest ryzyko jest zabawa.

• #6 08 Mar 2017 22:44
    Falubaz1

Specjalista grupy V.A.G.

Jaki dogrzewacz by nie był lepiej i taniej rozbudować go do pełnego postojowego. Montaż suchego tylko według instr. załączonej wyżej. Zamontować tak jak fabryka wypuściła - prawie nie możliwe. Za dużo cięcia i kombinowania :)

• #7 12 Mar 2017 20:56
    janele
    Poziom 8  

Multiwan T5 - dogrzewacz ma sterowanie CAN , ale jak kupisz sterownik Telestart T90 , to ma on wyjście W-bus , którym uruchomisz piec sterowany CAN.

• #8 13 Mar 2017 17:01
    SP7SEC
    Poziom 26  

Rozbudowa dogrzewacza mija się z celem wydasz kasę na darmo ,ponieważ w t5 jest mały akumulator i po paru godzinach kicha z zapaleniem samochodu.Proponuję zamontować Eberspachera D2 lub webasto airtop 2000 i po problemie ,montaż bardzo prosty niewielkie spalanie i zużycie paliwa jest o wiele mniejsze niż w dogrzewaczu

• #9 13 Mar 2017 18:48
    janele
    Poziom 8  

witam! Kolega -SP7SEC- ma trochę racji , ale tylko trochę , ponieważ webasto Telestart T90 ma opcje najdłuższej sekwencji 60 minut , można ją oczywiście powtórzyć , naciskając kolejny raz przycisk na pilocie :) wtedy może być taka sytuacja jak u mnie , że aku , zrobiło mi ku,ku , jak chciałem odpalić autko ( do dzisiaj nie wiem /i nie wnikam / dlaczego Webasto Termo Top E z rynku tzw .wtórnego , czyli dokładane , nie widziało spadku napięcia i nie odstawiło pieca ....) .... Airtop 2000 jest Mega Zajefajny ..! ustawiasz pokrętłem temp. i spoko ! masz w kabinie to co chcesz : + 18 lub + 29 st.C. Bardzo szybko nagrzewa nawet dużą kabinę / montowałem sam do Merca z podwójna kabiną dla Zakł. Energet . / kilka minut i się rozbierasz ! Ale silnik samochodu jest w dalszym ciągu zimny... Więc , użytkownik znając, lub przewidując , sposób wykorzystania swojego autka , sam musi wybrać , na co się zdecyduje , jeśli chce spać w aucie - zdecydowanie Airtop , jeśli chce aby silnik i wnętrze kabiny było ciepłe w momencie jak się do niego wsiada to spokojnie rozbudować dogrzewacz na ogrzewanie postojowe , ja sam sobie takie rozwiązanie wykonałem i jestem zadowolony , wstaje rano , przeciągam swoje stare gnaty , patrzę na zegarek : aha , za 30 minut start do pracy , więc włączam pilotem Webasto / zasięg w terenie w miarę prostym ko 800 m. / kiedy wsiadam do bolida , mam ciepłą wodę w silniku , szyby nie mają szronu , w środku jest ciepełko więc jadę ! Teraz użytkownik musi sam zdecydować co wybrać , Airtop ma tę wadę , że zabiera troszkę miejsca w kabinie ....sam piec no i rozprowadzenie rurami średnicy chyba 60mm...nie pamiętam , ale jakby co to mogę zamontować ..:) Pzdr

• #10 18 Mar 2017 18:35
    Stashk0
    Poziom 3  

Dziękuję za wszystkie rady, zakupiłem już multivana z fabrycznym webasto suchym i mokrym.

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME