Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Szukamy pralki, pomóżcie bo już brak nam sił....

12 Paź 2009 14:09 4631 17
  • Poziom 9  
    Witam!
    Jesteśmy młodym małżeństwem i chcemy kupić swoją pierwszą pralkę.
    Wertując rozmaite fora (min. to) zdążyłem zauważyć, że nie ma czegoś takiego jak tania, niezawodna i wytrzymała.
    Jednak już nas głowy bolą bo nie wiadomo co w końcu wybrać.
    Szukamy pralki płytkiej (głębokość max 45cm), dość dobrego producenta, oszczędnej (Klasa energetyczna A+) i efektywnej, dobrze piorącej. No i w cenie max do 1200.
    Po wielu godzinach poszukiwań na placu boju pozostali trzej producenci: LG, Samsung..... i Bosch- choć wiem, że serwis podobno beznadziejny- ale jeśli się nie psuje to po co serwis? Tylko taki mankament że bosch'a do 1200 o takich parametrach nie znajdzie, chyba że o pojemności 4,5kg....
    Co sądzicie o takich pralkach:
    LG WD-10481NP
    LG WD-10490NP
    Samsung WF8502NGW??
    A może doradzicie coś innego, może bardziej niezawodnego?
    Dziękujemy z góry za wszystkie opinie i odpowiedzi!
    P.S. Użyliśmy opcji "szukaj" ale i tak dale nie wiemy co lepsze i co wybrać....
    Pozdrawiamy
  • Poziom 22  
    Ja polecam Bosch mam juz ponad dziesiec lat i takie usterki jak wymiana zaworu to sobie sam naprawilem ale praca pralki sicha i w miare oszczedna pozdrawiam.
  • Specjalista AGD
    nofy napisał:

Szukamy pralki płytkiej (głębokość max 45cm), dość dobrego producenta, oszczędnej (Klasa energetyczna A+) i efektywnej, dobrze piorącej. No i w cenie max do 1200.

Niestety, za taką kwotę nie kupicie porządnej pralki, więc nie patrzcie na producenta, kupcie po prostu ładną...do trzech lat może wytrzyma... :wink:
    Za tę kwotę można polecić jedynie Amicę.
  • Poziom 9  
    Dzięki za szybką reakcję?
    A co sądzicie o tych pralkach co podałem?
    Z tymi zmieścilibyśmy się w cenie do 1100- bo w lublinie można kupić tanio przez sklep CRH żagiel www.i-market.pl?
    A co może sądzicie o indesit(cie)? ;)
    Czekamy na podpowiedzi i Pozdrawiamy!
  • Poziom 12  
    Od 2 lat używam Samsunga, jest to wersja pozbawiona klasycznego obrotowego programatora przez to bardzo prosta w obsłudze.Działa bez problemów jest oszczędna ładnie pierze a kosztowała ok 1000zł.Wcześniej miałem dwie pralki firmy Siemens z nimi też nie było problemów.
  • Admin grupy AGD
    nares napisał:
    Za tę kwotę można polecić jedynie Amicę.

I jeszcze dorzucić producentowi (!) 150 zeta i macie pięć lat gwarancji!
    I święty spokój na lata.
    Serio.
  • Poziom 36  
    Ciekawe ile Amica płaci za reklamę...tydzień temu za 1100zł kupiłem AEG Elektrolux klasa A+, dwa lata gwarancji, kumpel serwisant doradził , fakt , że raczej duża zabawka ale w sklepach w tej chwili (przynajmniej w Warszawie) szał przecen markowych pralek.
  • Specjalista AGD
    cirrostrato napisał:
    Ciekawe ile Amica płaci za reklamę...tydzień temu za 1100zł kupiłem AEG Elektrolux klasa A+.

A widziałeś tą pralkę "od wewnątrz"? :wink:
  • Admin grupy AGD
    cirrostrato napisał:
    Ciekawe ile Amica płaci za reklamę...tydzień temu za 1100zł kupiłem AEG Elektrolux klasa A+, dwa lata gwarancji, kumpel serwisant doradził , fakt , że raczej duża zabawka ale w sklepach w tej chwili (przynajmniej w Warszawie) szał przecen markowych pralek.

Ad1. Amica nic nie płaci. A szkoda. Płacą firmy pseudoubezpieczeniowe, proponując przedłużenie gwarancji za prowizję dla sprzedawcy. A o ulotce od producenta zapominają siakoś... :| Dotyczy sprzedawców.
    Ad2. Pytający mieszka w Lublinie i nie ma zamiaru szukać okazji cenowych w Warszawie...

PS. Ostatni przykład.
    Kupuję pralkę marki Amica, model xyz w sklepie oismfgnrt i Pani ładnie uśmiechnięta, proponuje mi ubezpieczenie (w firmie pseudoubezpieczeniowej) dodatkowe na pięć lat gwarancji w kwocie znacznie przekraczającej tą dawaną przez producenta.
    Grzecznie odmówiłem i wysłałem stosowne papiery do producenta celem przedłużenia gwarancji.
    Ot, co. I nie ma problemu z naprawą gwarancyjną, np. w piątym roku gwarancji...
    W tym momencie przyjeżdża do mnie serwis fabryczny, a nie jakaś popierdółka z "Psiej Wólki", robiąc schody na każdym kroku i wmawiając, że co prawda sprzęt się popsuł, ale nie leży to w gestii ubezpieczenia... bo nie zupa była za słona, tylko grzałka obrosła kamieniem, z powodu nieużywania srodków, typu Ca..on :(
    Jest to przykład z życia wzięty.
    Czy to zrozumiałe?
  • Poziom 11  
    OK ja powiem tylko tyle - nie wiem co się porobiło na tym forum, że nagle wszyscy polecają Amicę... Jak się prześledzi tematy archiwalne wszędzie odradzano tego producenta - i w sumie się nie dziwię.

Jak miałbym kupowac coś taniego to wziąłbym to co jest w promocji np. Daewoo za 699 zł plus przedłużenie gwarancji i po sprawie. Ale nie kupiłem.

Zamiast tego mogę powiedzieć co nieco o Samsungu z serii Diamnod

Ty pytasz o WF8502NGW ja mam WF8602NGW a zgodnie ze specyfikacją:
    http://www.pralki.samsung.pl/specyfikacje/
    to bliźniacze modele ale mój ma 6KG wsad.

Powiem tak - mam od stosunkowo niedawna ale jestem bardzo zadowolonu. Pralka kosztowałą mnie 1150zł plus rabat 90 zł i przedłużyłem sobie gwarancję.

Pralka pierze bardzo łądnie, jest prosta w obsłudze i stosunkowo cicha. Ma wystarczającą ilość różnych programów, w tym 29 minutowy szybki. Ale jak bierzesz pod uwagę jakiekolwiek LG to TYLKO z serii direct drive, więc oba te modele odpadają.

W sumie ten samsung wypada spośród tych pralek najlepiej.

Jak masz jakieś pytania - wal śmiało.

A jak jesteś z Lublina polecam Ci i-mart ;)
  • Poziom 38  
    Teraz w pralkach jest elektroniki jak w komputerze.
    Stare polary pracowały po 15 lat aż przerdzewiały, teraz byle awaria i wymienia się cały "moduł" to jedynie 1/3 ceny nowej pralki.

Wniosek taki że co się nie kupi to będzie g. (kupa) napchana elektroniką i padnie akurat dzień po gwarancji.

Franie działają do dziś, te wszystkie wynalazki są jednorazowego użytku.
    Im więcej bajerów i diod na penelu tym krócej to działa.

Pralka LG, no szkoda że nie Sony. Koń by się uśmiał.
  • Poziom 9  
    Witam!
    Mam więc pytanie:
    Jak to jest z przedłużaniem gwarancji? czy wszystkie firmy teraz przedłużają czy tylko samsung? i jaki to jest koszt?
    A i jeszcze jak byś mógł de99ial w paru słowach wyjaśnić czemu te lg to shit?
    no i jeszcze pytanie o serwis- który lepszy lg, czy samsunga?
  • Poziom 22  
    Placisz wiecej i masz gwarancje przedluzoną tak to jest i to nie samsung czy inna firma przdluza tylko sklep.Tak to sie ma wiec jak sklep padnie to tracisz ty.
  • Admin grupy AGD
    nofy napisał:
    A i jeszcze jak byś mógł de99ial w paru słowach wyjaśnić czemu te lg to shit?
    no i jeszcze pytanie o serwis- który lepszy lg, czy samsunga?

Odpowiem za Kolegę. Serwisy są tylko wirtualne, a za części po gwarancji zapłacisz tyle, co za nowy sprzęt.
    Wybór należy do Ciebie...:D
  • Moderator Elektrotechnika
    Jak otworzysz Samsunga (obojętnie pralka czy chłodziarka) to masz części made in china.Ostatnio no frost Samsunga wymiana sprężarki przez serwis na 3 miesiące przed końcem gwarancji i oczywiście zaraz tydzień po gwarancji pada sprężarka (oczywiście made in china)-niestety naprawa odpłatna.Chcesz kupuj Twój wybór ale nie powiesz że nie wiedziałeś.
  • Poziom 13  
    Witam a może Pralka Gorenje WS40129 godna polecenia.
  • Specjalista AGD
    de99ial napisał:

Powiem tak - mam od stosunkowo niedawna ale jestem bardzo zadowolonu

Więc możesz wychwalać tylko bajery, a nie faktyczną trwałość i niezawodność pralki, oraz jej zabezpieczenie serwisowe. A swoją drogą, ciekawe dlaczego w tym dziale rzadko kto chce słuchać osób (użytkowników), którzy prowadząc serwisy AGD, mają najlepsze i wiarygodne rozeznanie, co do jakości wyrobów poszczególnych producentów.
    Porady udzielane tu przez laików-użytkowników (bez urazy,proszę), mają taką samą wiarygodność, jak wywody nawiedzonego sprzedawcy...
  • Admin grupy AGD
    nofy napisał:
    Szukamy pralki, pomóżcie bo już brak nam sił....

Proszę szukać dalej.
    Życzę wytrwałości w poszukiwaniach.
    Temat zamykam.