Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Zużycie paliwa Fiat 126p

Gela 20 Cze 2004 03:01 14052 17
  • #1 20 Cze 2004 03:01
    Gela
    Poziom 15  

Co mam zrobić z gaźnikiem w maluchu żeby zużywał mniej paliwa, aktualnie mam gaźnik 128IMB 5, może zmienić go na 128IMB 10?

• #2 20 Cze 2004 03:08
    HenryK3
    Poziom 26  

Ile to jest mniej?
    Zużycie paliwa zależy od wielu czynników łącznie ze stylem jazdy.
    Proponuje zacząć od dokładnej regulacji a nie od zmiany gaźnika.
    Poszukaj też na stronach o 126p książki Stefan Szczeciński - PF126p Modyfikacje i usprawnienia.
    Ewentualnie mogę podesłać.
    Pozdrawiam

• #3 20 Cze 2004 11:06
    Gela
    Poziom 15  

Gdybyś mógł to podeślij bo nie mogę tego nigdzie znaleźć.
    A zużycie paliwa wzrosło po wymianie gaźnika na nowszy nie nowy, na poprzednim 128 IMB 10 zużywał ok. 5 - 5,5 litra na 100 km w trasie, tylko nie pamiętam jakie tam były wkręcone dysze i jaki był poziom paliwa.
    Pozdrawiam.

• #4 20 Cze 2004 12:18
    bober85
    Poziom 12  

a ja poradziłbym ci założyć sobie turbinkę kowalskiego. chyba jeszcze można ją dostać na allegro. jest to koszt 45 zł + przesyłka. ale warto bo mój viper od razu po założeniu turbinki trochę lepiej zaczął sie zbierać i co ważniejsze spala mniej o ok. 0.5 litra. Sprzedawca turbinek pisze że możliwe jest zmniejszenie spalania nawet o 1 litr!!!
    ale fakt faktem że najpierw trzeba dobrze wyregulować gaźnik.
    :D

• #5 27 Cze 2004 11:29
    fnk
    Poziom 11  

jak wspomniano wyżej na spalanie zalezy od wielu czynników, a co do gaźinka daj minejszą miszankę i wkreć minejsze dysze :) napewno bedzie mniej palił ale i gorzej się "zbierał", rówineż ustawienie zapłonu ma istotny wpływ.

• #6 02 Lip 2004 17:27
    gabson
    Poziom 12  

Przede wszystkim:
    Dobra regulacja, gaźnika oraz zapłonu.............
    Dysze nie koniecznie muszą być mniejsze.....
    Ja przy większyh dyszach i małych modyfikacjach gaźnika i dolotu paliłem mniej niż na małych dyszach i odczuwalnie lepiej zbierał się maluszek.
    Proponuję wpisać w googlach "126p" i pogmerać po stronkach zapaleńców.
    Naprawdę można trafić na niesamowitych magików dzięki którym po chwili dłubania można coś pozytywnego osiągnąć.

Pozdrawiam
    gabson

• #7 12 Sty 2005 14:30
    POPO
    Poziom 11  

ja usiebie zmieniłem dysze i troszke w pływaku pomodziłem i palił około 4, 4,5 litra tylko koni mu brakowało miał za mało śiły.

• #8 12 Sty 2005 14:55
    domanwrc
    Poziom 10  

mi maluch palil 5.3 litra na trasie, przy nonstop katowaniu w 3 osoby na pokladzie. przedzial predkosci przy tym spalaniu na trasie to 100-140km/h
    i mocy mu nie brakowalo, bo mial okolo 15 sek do 100km/h

• #9 19 Paź 2005 13:06
    224448
    Użytkownik usunął konto  
  • #10 19 Paź 2005 14:32
    Roli
    Poziom 26  

bober85 napisał:

Cytat:
    a ja poradziłbym ci założyć sobie turbinkę kowalskiego.

:lol:
    llabor napisał:
    Cytat:
    załóż sobie przelotowy magnetyzer maksora ten najtańszy - około 80PLN

:lol:

Jedyną sensowną odpowiedź napisał HenryK3, ponieważ opierając sie na książce "PF126p Modyfikacje i usprawnienia" pana Szczcińskiego oraz na książce "Poprawa ekonomiczności i dynamiki samochodów osobowych" panów Januły, Szczcińskiego, Szczecińskiego można osiągnąc naprawde ciekawe rezultaty. A na w/w wymienione wynalazki szkoda pieniędzy. I każdy kto ma odrobine pojęcia o silnikach i samochodach to powie !!! Te wynalazki przechodziły badania na chamowni i nie tylko i żadnych pozytywnych wyników nie przyniosły !!!

• #11 19 Paź 2005 15:12
    224448
    Użytkownik usunął konto  
  • #12 19 Paź 2005 15:22
    Roli
    Poziom 26  

Cytat:
    magnetyzery były badane na hamowni (nie na "CHamowni" - bo to chyba w samoobronie)

Jak pisze to nie patrze na klawiature i zdaża mi sie walnąć byka.
    Cytat:
    piszesz bo wiesz czy tylko gdzieś czytałeś?

Kilku znajomych miało różne wersje maksora w różnych samochodach i żaden nie spełniał swojej funkcji. A kupili to dlatego że chcieli sie przekonać na własnej skórze, a nie dlatego że to najlepsze forma tuningu i oszczędzania na paliwie. No i sie przekonali, po kilku miesiącach jeden magnetyzer służył jako tarcza strzelnicza, drugi został przejechany i porabany młotkiem a inne skończyły swój zywot w równie interesującym stylu :lol:

• #13 19 Paź 2005 18:27
    dziqus
    Poziom 18  

llabor napisał:
    magnetyzery były badane na hamowni
    zgadnik kto zlecal te pomiary :lol:

turbinke jesli juz to kupic uzywana i wybebeszyc, bedzie robila za wyzsza podstawke pod gaznik co da dobre efekty, a jesli chcesz kupowac nowa to sobie daruj, lepiej za ta kase zalej 10l paliwa...

Gela jakie obecnie masz spalanie? zmiana gaznika bez wyregulowania wszyskiego niewiele pomoze, najwiecej ma do rzeczy styl jazdy ale na spalanie wplywaja rowniez zbieznosc, cisnienie w kolach itd...

llabor powiedz mi jak mozna namagnesowac przeplywajace z bardzo duza predkoscia powietrze? :shock:

btw kiedys na aukcji z magnetyzerami (allegro) byla fotka na ktorej magnetyzer byl zalozony na... lince gazu :lol: :lol: :lol:

• #14 19 Paź 2005 22:05
    224448
    Użytkownik usunął konto  
  • #15 19 Paź 2005 23:19
    dziqus
    Poziom 18  

ciekawe ze 2 malutkie magnesy potrafia namagnesowac 15-20 l powietrza w ciagu sekundy :shock: :lol:

ten przyrost momentu to az taki odczuwalny jest :shock: ? bo na allegro raczej przewiduja przyrost mocy (5-20% :lol:) i to nie od razu tylko np po pol roku uzywania magnetyzerow. O ile spadlo zuzycie paliwa?

• #16 19 Paź 2005 23:33
    224448
    Użytkownik usunął konto  
  • #17 20 Paź 2005 01:16
    dziqus
    Poziom 18  

llabor napisał:
    przy czym należy delikatnie obchodzić się z gazem na niskich predkościach obrotowych - podwyższenie momentu to wzrost nacisku na panewki ..
    eee no nie mow ze magnetyzer skroci zywotnosc silnika ;) :lol:

daj jakies foty tych Twoich magnesow, ile one waza? :shock:

• #18 20 Paź 2005 01:53
    224448
    Użytkownik usunął konto