Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

almera nissan n15 -ubyteki benzyny przy jeździe na gazie

22 Paź 2009 17:37 4063 21
  • Poziom 9  
    Mam problem z Almerą (silnik 1.4) , podczas jazdy samochodem na gazie ubywa benzyny. Co to może być ? Proszę o pomoc.
  • Poziom 17  
    Po pierwsze możesz mieć wyciek paliwa, po drugie nie rozłącza Ci wtrysku Pb podczas jazdy na LPG i po trzecie nie odcina pompy paliwa. W drugim i trzcim przypadku możesz mieć "podwójne" spalanie - nie odczułeś, że auto trudniej odpalić lub ma mniejszą moc, jest słabsze? Posprawdzaj w/w elementy. Powodzenia
  • Użytkownik obserwowany
    Domyslam sie że masz sekwencyjny gaz.
  • Poziom 9  
    Nie mam gazu sekwencyjnego ale do tej pory wszystko było ok. Wycieku paliwa na pewno nie ma , a jeśli chodzi o pompę paliwa to z tego co słyszałem instalacja gazowa nie rozłącza pompy paliwa – ale może się mylę. Samochód na gazie czy na benzynie nie traci mocy. Około rok temu wymieniałem regulator ciśnienia(używany) przy wtrysku ale nie myślę , że mogło to mieć jakiś wpływ.
  • Użytkownik obserwowany
    Wyjmij bezpiecznik F17 - 15A i pompka nie będzie już chlipać paliwka.
    W kabinie w 2 rzędzie od dołu.
  • Pomocny post
    Poziom 11  
    sprawdz czy przypadkiem nie cieknie ci paliwo do kolektora poprzez wężyk od regulator cisnienia paliwa
  • Użytkownik obserwowany
    Jak pękła membrama to tak jest możliwe ale.....
  • Poziom 11  
    Odciąłem pompę paliwa po przełączeniu na gaz, ale wyjęcie bezpiecznika sprawy nie załatwia. Trzeba zamontować dodatkowy przekaźnik i wówczas wszystko odbywa się automatycznie.(Honda Civic - monowtrysk).
  • Użytkownik obserwowany
    Kazek1561 o czym piszesz?
    Gość chce sprawdzić czy mu paliwo nie ucieka.
  • Poziom 9  
    Macie racie , rzeczywiście od regulatora ciśnienia po zdjęciu wężyka lekko wypływa benzyna i mówicie , że tak nie musi być ?
  • Poziom 28  
    Witam. To znaczy,że regulator ma pękniętą membranę. Nawet przy sprawnym układzie trochę paliwa będzie ubywało. Nie ma idealnie szczelnych wtrysków. Kazek1561 dobrze radzi. Sam wstawiłem kumplowi przekaźnik, który rozłącza pompę paliwa po przełączeniu na gaz. Sterowanie wziąłem z (+) od zaworu gazu a przekaźnik od pompy paliwa Polonez Caro ( czerwony) Jego styki są zwarte jak nie ma zasilania na sterowaniu. Jak przełączy na gaz to masz wtedy zasilanie sterowania i odcina pompę. Pozdrawiam.
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 28  
    owik napisał:
    Przez przewód podciśnieniowy będzie ubywało? Zaskoczę Cię, sprawne wtryskiwacze w takim aucie nie puszczają. Odcięcie pompy tu pomoże? Nie no, ja tu zaraz na zawał padnę...

Nie wiem jak w Almerze. W VW podpinałem manometr i niestety zaskoczę Cię tam spada. Nie pamiętam ile ale spada.

Dodano po 1 [minuty]:

Przez przewód podciśnieniowy będzie ubywało bo zassie je do kolektora ssącego.
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 28  
    Owik przesadzasz. To nie sa aż take ilości by zalać silnik. Jednak po jeździe w trasie można zauważyć, że bierze i benzynę. Pozdrawiam.
  • Pomocny post
    Użytkownik usunął konto  
  • Pomocny post
    Poziom 28  
    Tak kolego. Regulator do wymiany bo przez niego mogą ubywać spore ilości paliwa. Pozdrawiam.
  • Poziom 13  
    Witam serdecznie :) co do odcinania pompy nie rozwiąże to problemu a może więcej szkody narobić, brak dopływy paliwa do listwy wtryskiwaczy doprowadzi do nagrzewania się wtrysków i ich uszkodzenia. potem autko przestaje jeździć na benzynie. Gdziekolwiek się nie spojrzy na schematy LPG nigdzie nie jest odcinana pompa paliwa lecz wtryski. one muszą być chłodzone krążącym paliwem ze zbiornika bo się im poumiera ;) pozdrawiam...

Dodano po 1 [minuty]:

stawiam również na ten regulator :)
  • Poziom 12  
    OOOO
    Widzę że nareszcie napisał kolega @djblood18 coś konkretnego.
    Bo jak czytałem powyższe pierdoły to zacząłem się zastanawiać nad sensem tego forum.
    Posłuchaj drogi @jagerzbe jak dla mnie masz uszkodzony emulator wtryskiwaczy.
    To takie pudełeczko które montują gazownicy aby w momencie przełączenia na gaz odcinał wtryskiwacze od sterownika.
    Następna usterka może byc banalna a sam się z nią spotkałem .
    Otóż jeśli masz w kabinie przełącznik //Paliwo>Gaz>Auto// to możesz miec uszkodzony właśnie ten przełącznik i z tego powodu auto dostaje i gaz i benzynę .
    Taki miałem przypadek wykrycia usterki.
    W pozycji środkowej ten trzy stykowy wyłącznik powinien mieć wszystkie styki rozwarte. I tu należy dodać że właśnie ze zła praca tego przełącznika powoduje to że emulator nie odcina wtryskiwaczy.
    Pozdrawiam
  • Pomocny post
    Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 9  
    Dziękuję za wszystkie podpowiedzi ale na 98% uszkodzony jest jednak regulator ciśnienia , paliwo po zdjęciu wężyka widać , że sporo wycieka . Mechanik stwierdził, że regulator jest do wymiany, zamienników brak a w serwisie trochę drogi. Może ktoś wie jak go zregenerować bo słyszałem ,że jest to możliwe. Co do zalewania silnika regulator nie jest uszkodzony do tego stopnia , że są problemy z rozruchem, ale to kwestia czasu Kidy tak się stanie. Pozdrawiam.
  • Poziom 9  
    Dzisiaj wymieniłem regulator podciśnienia i wszystko jest ok. Dziękuje wszystkim za pomoc.