Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Nissan Almera N15 - Silnik gaśnie na benzynie

15 Gru 2014 15:55 2349 10
  • Poziom 8  
    Mam problem z Almerą. Silnik na gazie chodzi normalnie, ale problem jest z benzyną. Gdy odpalam go na benzynie silnik pracuje kilka sekund(7-8) po czym gaśnie. W czasie tych kilku sekund mogę go normalnie kręcić i wchodzi na obroty bez problemu, jednak po chwili gaśnie. W aucie czyściłem i regulowałem przepustnicę, silniczek krokowy, wymieniłem przepływomierz. Gdy wpiąłem się zapasowym przewodem WN w kopułke iskra jest cały czas, więc zapłonu nie odcina. Założyłem również trójnik na przewód paliwowy, by sprawdzić, czy nie odcina paliwa, ale tez cały czas leci. Nie mam juz pomysłów co może powodować to gaśnięcie silnika. Diagnostyka komputera wyświetla brak jakichkolwiek błędów. Auto Nissan Almera N15 99r. 1.4 16V 87KM
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 8  
    Instlacja Elpigaz, reduktor Cometa, układ sterujący Volia'Plus, emulator Archimede. Tyle znalazłem w papierach od gazu.
  • Pomocny post
    Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 8  
    Nie wiem, czy dobrze zrozumiałem. Wyciągnąć kostkę z emulatora i zostawić wolno, a wiązkę od ECU podłączyć do listwy wtryskowej?
  • Pomocny post
    Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 8  
    Dzięki za odpowiedź, jutro rano to sprawdzę i dam znać, czy pomogło.
  • Poziom 8  
    Sprawdziłem, nie można podłączyć kostki ecu do listwy wtryskowej, jest tylko jedna kostka, którą podłącza się pod listwę. Po odłączeniu emulatora i wyjęcia bezpieczników wychodzących od układu sterującego gazem silnik w ogóle nie odpala. Czy jest jakiś inny sposób na sprawdzenie emulatora?
  • Pomocny post
    Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 8  
    Z tego co dziś widziałem, to wiązka jest polutowana. Wszystkich izolacji już nie rozrywałem, ale tak to wyglądało. Kupię jutro drugi emulator, nawet jeżeli to nie on jest przyczyna to będę tego pewien na 100%. Już go wyjąłem i w środku coś lata, może jakiś element się oderwał. Założę drugi emulator i zobaczymy co się stanie.
  • Poziom 8  
    Zmieniłem dziś emulator na nowy, identyczny jak ten stary. Dalej to samo, nic się nie zmieniło.