Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

ELEMIS 5511T Rostrajanie sie telewizora

25 Cze 2004 09:55 2343 13
  • Poziom 10  
    Witam wszystkich
    Moj problem wyglada nastepujaco. Po wlaczeniu tv gra jakas minutke moze krocej po czym powoli zaczyna sie rozstrajac ucieka powoli obraz
    i glos. Po wylaczeniu i wlaczeniu odbiornika pamieta kanaly i znowu gra przez jakis czas po czym powoli zaczyna gubic obraz i dzwiek.
    Wymienilem juz kondy C547 i C542 Dzisiaj wymienie jeszcze C593 (zgodnie z waszymi sugestiami) Nie mam schematu do 5511T mam schemat do 5510T ale modul zdalnego odbioru widac sie rozni poniewaz nie moge zlokalizowac UL 1550 zeby go sprawdzic albo wogole wymienic profilaktycznie bo juz kupilem. Na schemacie od 5510 T odbiornik zdalnego nazywa sie OZS 2041 i jest na nim napisane US5 i pod spodem UL 1550 W moim 5511T jest plyta OZS 2042 i jest na niej napisane US5 ale jest to czarna kostka na ktorej pisze Siemens 409 SFH 506-36 Prosba o pomoc w.
    - zlokalizowaniu UL 1550 :)
    - sugestie co jeszcze moze byc nie tak
    - no i moze w koncu ktos sie zlituje i podesle mi schemat od 5511T :) na adres wolaks(malpa)o2.pl bo nigdzie nie moge znalezc

Acha zauwazylem jeszcze ze wlaczam telewizor pilotem wszytko na pilocie dziala tylko nie moge z pilota wylaczyc odbiornika (fakt ze pilot jest w oplakanym stanie wiec go jeszcze musze sprawdzic)
    Odbiornik mam szanse kupic od kolegi wiec pomimo tego ze nie jestem biegly w naprawie staram sie naprawic sam zeby zminimalizowac koszty
    do tej pory wymienilem trafo
    Koles mi mowil ze kiedys w nim byla wymieniana glowica
    Czy moze ktos mi powiedziej jaki symbool glowicy jest do 5511T ??
    troszke sie rozpisalem :)
    dzieki i pozdrawiam
    wolak
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Specjalista AGD
    Na tym module 1550 jest to us 4 (odudowa scalaczka taka jak tranzystora serii np bc237), głowica natomiast niby oryginalnie ZGP301 albo KS-H-61, ale pasuje kazda napięciówka aby tylo wymiary podobne. Ja od lat do różnych TV wstawiam głowice samsunga i napieciówki i na syntezie, pomimo negatywnej przeważnie o nich opinii - osobiście uważam je za lepsze i czulsze od philipsa i są przede wsszystkim niedrogie
    Aby dowiedzieć się czy przyczyna rozstrajania się odb. nie jest głowica , to najprościej podstawić sprawną, ha! tylko nie każdy ja posiada pod ręką :) (mnie to juz spore pudełko się zebrało po okresie ekspansji kablówek na osielach), więc zmierz jaki prad pobiera 5 kołek głowicy i podaj na forum: wywnioskujemy z tego czy to głowica winna, czy też arcz/arw.
  • Poziom 43  
    Jeżeli po przełączeniu kanału zawsze jest dobrze a dopiero po chwili odstraja to napewno to nie jest wina ani głowicy ani UL1550. Wina leży w torze ARCz. Najczęściej rozstrojony filtr ARCz lub uszkodzony scalak pp.cz. w części ARCz ewentualnie coś a aplikacji ARCz od scalaka do głowicy.
    A schemat znajdziesz tutaj (wystarczyło tylko poszukać):
    https://www.elektroda.pl/rtvforum/viewtopic.php?p=119151#119151
  • Poziom 10  
    to nie ma znaczenia
    wszytko jedno czy przelacze kanal czy nie po prostu po wlaczeniu odbiornika po jakims czasie zaczyna gubic program i to nie ma znaczenia czy poprzelaczam programy czy nie Bez przelaczania gubi Jak przelaczam przez pewien czas jest dobrze pozniej zaczyna gubic Tylko po wlaczeniu odbiornika jest dobrze przez pewien dosc krotki czas
  • Poziom 43  
    I to napisałem. Jeżeli po włączeniu lub przełączeniu kanałów dobrze na chwilę to diagnoza moja jak wyżej.
    Schemat jeżeli ten z elektrody coś nie w porządku to mogę Ci podesłać. A niech tam. Za chwilę będzie u Ciebie.
  • Poziom 13  
    Taki sam objaw miałem w Jowiszu. Po kilku dniach pracy okazało się, że to ani głowica ani p.cz. Uszkoszeniu uległ kondensator ceramiczny w ARCZ. Po jego wymianie wszystko jest OK. Spróbuj sprawdzić elementy w ARCZ.
  • Specjalista AGD
    grzesiekjac napisał:
    Taki sam objaw miałem w Jowiszu. Po kilku dniach pracy okazało się, że to ani głowica ani p.cz. Uszkoszeniu uległ kondensator ceramiczny w ARCZ. Po jego wymianie wszystko jest OK. Spróbuj sprawdzić elementy w ARCZ.

A w tym elemisie to, przepraszam, a.r.cz przede wszystkim gdzie siedzi?
  • Poziom 17  
    zgadzam się z ostatnim kolegą napewno uszkodzony masz obwód ARCZ a mianowicie kondensatorek ceramiczny który może znajdować sie w środku filtra ARCZ lub obok jeśli jest w środku należy go pstrożnie wylutować wyciąć kondensatorek i od strony deuku przylutować nowy iest to pik z przedziału 40- 120 pF oczywiscie póznij nalęży ustawic ARCZ
  • Poziom 43  
    jangiere napisał:
    wymień BF 241 w OZS

Nie na tą usterkę :!:
    Przeczytaj, przecieżpo każdym przełączeniu programu chwilę jest dobrze a przy BF241 albo odstraja się tzn."lata" albo gra dobrze dopóki nie przełączy się programu.
  • Poziom 19  
    DiZMar masz rację, ale wyeliminujemy jedną z możliwych przyczyn. pozdrawiam
  • Poziom 10  
    nieprawda jest tylko po wlaczeniu tv dobrze jak juz sie rozstroi to przelaczanie programow nic nie da caly czas jest rozstrojony
  • Poziom 43  
    To zmienia postać rzeczy. Wczśniej kolega wolak napisał, że jeżeli przełączy kanał to jakiś czas jest dobrze. Jeżeli tylko po właczeniu jakiś czas jest dobrze a potem rozstrojony i przełączanie kanałów nic nie daje to raczej nie jest ARCz tylko coś nagrzewa się. Może być UL1550 (stabilizator 33V), głowica jak też wspomniany przez jangiere BF241 (BF240) a także jakiś kondzior w warikapach.
  • Poziom 10  
    witajcie
    ul 15050 jest wporzo sprawzilem go a zreszta przy okazji wymienilem :)) warikapowe 33 V na ul jest ok
    Wszystko wskazuje na to ze to jest glowica ale po niedzieli napisze cos wiecej:)
    Pozdrawiam i zycze milego weekendu :)