Witam jestem posiadaczem dwóch ciągników Ursus c-360 i c-330. Pierwsze przymrozki i ciągniki odmówiły posłuszeństwa. Akumulatory są 6V i już swoje lata mają więc zaskoczony nie jestem, ale słyszałem że przeważnie siada jeden a drugi jest w miarę dobry. Zimą nie są mi potrzebne dwa sprawne ciągniki, więc zamierzam kupić 2 akumulatory i założyć je do c-360. Do 30stki wybrał bym 2 najsprawniejsze tak aby latem zapalała, tylko jak to sprawdzić i czy mogą być podłączone dwa różne, to znaczy np 165 Ah 700 A (IEC) i 195 Ah 620 A (IEC).
C-360
pierwszy
165 Ah
495 A (DC)
bez ładowania po przymrozku 6,19 V
pod obciążeniem (rozruch) 1,4 V
drugi
165 Ah
594 A (DIN)
700 A (IEC)
1200 A (EN)
bez ładowania po przymrozku 6,39 V
pod obciążeniem (rozruch) 4,85V
C-330
pierwszy
195 Ah
620 A (IEC)
bez ładowania po przymrozku 6,26 V
pod obciążeniem (rozruch) 4,8 V
drugi
195 Ah
620 A (IEC)
bez ładowania po przymrozku 5,87 V
pod obciążeniem (rozruch) 1,4 V
Latem obydwa ciągniki odpalały, teraz też odpalą jak się je przez noc podładuje ale wszystkiego się zaplanować nie da na dzień przed.
Mam jeszcze jedno pytanie, tak z ciekawości co oznaczają te symbole (DIN),(IEC),(EN)
C-360
pierwszy
165 Ah
495 A (DC)
bez ładowania po przymrozku 6,19 V
pod obciążeniem (rozruch) 1,4 V
drugi
165 Ah
594 A (DIN)
700 A (IEC)
1200 A (EN)
bez ładowania po przymrozku 6,39 V
pod obciążeniem (rozruch) 4,85V
C-330
pierwszy
195 Ah
620 A (IEC)
bez ładowania po przymrozku 6,26 V
pod obciążeniem (rozruch) 4,8 V
drugi
195 Ah
620 A (IEC)
bez ładowania po przymrozku 5,87 V
pod obciążeniem (rozruch) 1,4 V
Latem obydwa ciągniki odpalały, teraz też odpalą jak się je przez noc podładuje ale wszystkiego się zaplanować nie da na dzień przed.
Mam jeszcze jedno pytanie, tak z ciekawości co oznaczają te symbole (DIN),(IEC),(EN)