Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Multiswitch EMP CENTAURI - problem z HD

05 Lis 2009 17:49 3125 13
  • Poziom 9  
    Witam

Korzystam z anteny 120 cm podłączonej do multiswitcha. Nie mam co prawda telewizora HD ale przy sygnale 4,5/5 (wg wskazania z dekodera CYFRY+) mam komunikat: "Brak sygnału, sprawdź antenę". Posiadam dekoder HD i wykupiony (obligatoryjnie) kanał HD. Zwykłe kanały odbieram prawidłowo.

Czy faktycznie do oglądania HD sygnał jest za słaby? Nie mam telewizora HD, ale dźwięk powinien chyba być? (dźwięk podłączony chinchami - nie kablem cyfrowym). Czy może to ma właśnie związek z tym, że nie mam odpowiedniego telewizora?

Konwerter mam "Ready for HDTV". Antenę ustawiałem sam i wycisnąć sygnał powyżej 4,5/5 było chyba nie możliwe. Wiem, że wskazania sygnału pokazywane przez dekoder nie są precyzyjne ale ustawiałem bez mierników. Czytałem, że przy ustawianiu anteny pod telewizje HD ważny jest tzw. "skręt" konwertera... ale dokładnie o jakie ustawienie konwertera chodzi to nie wiem.

Dekoder wziąłem dlatego, że ma funkcje nagrywania... a temat HD po prostu mnie zainteresował przyszłościowo. Generalnie HD na multiswitchu powinno działać. Podejrzewam, że nie obejdzie się bez wezwania montera ze swoimi magicznymi miernikami :D

Proszę o sugestie w tym temacie.
  • Poziom 11  
    nie wiem na ile Ci pomoże ale poruszałem dziś temat sygnału i jeden z kolegów fajny wywód zrobił. Ja mam na dekoderze C+ max sygnał a na komputerze 50%... tak więc wskazanie wcale nie musi byc takie ok jak na pasku. Przeczytaj to co u mnie napisał jeden z kolegów :]
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    Proponuję zaprosić kogoś z miernikiem (nie z wskaźnikiem) zejdzie mu to do 10 minut i na pewno wszystko będzie pracowało poprawnie , jeszcze jedno napisz jaki konkretnie masz konwerter bo może kupiłeś taki którego nie podłączysz do multiswitch-a , a z Twojego postu nic nie wynika , to tyle z mojej strony , pozdrawiam GKVIDEO
  • Poziom 9  
    Mój konwerter to Uniwersal Quattro LNB Diamond Edition 0.1 READY FOR HDTV (Freq.: 10.70 - 12.75 Ghz) kupowany razem z multiswitchem. Od półtora roku działa niezawodnie, na multiswitchu śmigają: 2 Polsaty cyfrowe i Cyfra+ (dekoder z opcją nagrywania z podłączonymi 2 kablami antenowymi).
  • Poziom 24  
    Z tego co napisałeś to wygląda że masz niewłączony kanał HD. Kamil
  • Poziom 9  
    No więc temat robi się ciekawszy...

Przytrzymałem dekoder dłużej na kanale HD i po kilkunastu sekundach pojawił się obraz i dźwięk. (mimo, że nie mam telewizora HD to dekoder najwyraźniej obniżył jakość obrazu). Przełączyłem na zwykły kanał i z powrotem na HD. Kilka razy mignął brak sygnału i znowu pojawił się kanał HD. Oprócz czekania kilka sekund na pojawienie się obrazu wszystko spoko.

Wyłączyłem dekoder z prądu, włączyłem ponownie i zaprogramowałem (wyszukałem) od nowa kanały. I teraz kanał HD ponownie się nie wyświetla :) (brak sygnału).

Gdy poprzednio uzyskałem obraz z kanału HD wszystko wyglądało OK. Nic się nie zacinało, nie było krzaczków, itp. Pogoda za oknem stabilna (delikatny deszcz, bez wiatru).

Czy to tylko wahania nieprecyzyjnie ustawionego sygnału?

Czy może to coś z dekoderem?

A propo dekodera... nie robiłem w nim jeszcze aktualizacji oprogramowania. Dekoder PHILIPS HD PVR 7201/91
    Wersja programu: 76.
    Producent: PHILIPS P1.

Może zrobić upgrade? Mam taką funkcję w menu dekodera. Tylko czy to jest bezpieczne?
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 9  
    Niestety po aktualizacji oprogramowani nadal nie mogę wyświetlić kanału HD. Tak jak pisałem poprzednio, na poprzednim sofcie raz mi się udało go zobaczyć ale po wyłączeniu i ponownym włączeniu dekodera już się nie pojawił.
  • Poziom 9  
    Niestety wyłączenie dekodera z prądu i wyjęcie karty nic nie pomogło. Nadal jest brak sygnału na kanale HD.
  • Poziom 21  
    mihal2002 napisał:
    Galius napisał:
    Witam

Korzystam z anteny 120 cm podłączonej do multiswitcha. Nie mam co prawda telewizora HD ale przy sygnale 4,5/5 (wg wskazania z dekodera CYFRY+) mam komunikat: "Brak sygnału, sprawdź antenę". Posiadam dekoder HD i wykupiony (obligatoryjnie) kanał HD. Zwykłe kanały odbieram prawidłowo.

Czy faktycznie do oglądania HD sygnał jest za słaby? Nie mam telewizora HD, ale dźwięk powinien chyba być? (dźwięk podłączony chinchami - nie kablem cyfrowym). Czy może to ma właśnie związek z tym, że nie mam odpowiedniego telewizora?

Konwerter mam "Ready for HDTV". Antenę ustawiałem sam i wycisnąć sygnał powyżej 4,5/5 było chyba nie możliwe. Wiem, że wskazania sygnału pokazywane przez dekoder nie są precyzyjne ale ustawiałem bez mierników. Czytałem, że przy ustawianiu anteny pod telewizje HD ważny jest tzw. "skręt" konwertera... ale dokładnie o jakie ustawienie konwertera chodzi to nie wiem.

Dekoder wziąłem dlatego, że ma funkcje nagrywania... a temat HD po prostu mnie zainteresował przyszłościowo. Generalnie HD na multiswitchu powinno działać. Podejrzewam, że nie obejdzie się bez wezwania montera ze swoimi magicznymi miernikami :D

Proszę o sugestie w tym temacie.

Komunikat brak sygnału znaczy że masz niewykupiony(opłacon pakiet HD).
    Jaki dekoder posiadasz i czy ma aktualne oprogramowanie?
    Jeżeli jest brak orazu to i brak dźwięku!
    A monter tutaj już nic nie pomoże.

Dodano po 5 [minuty]:

Galius napisał:
    No więc temat robi się ciekawszy...

Przytrzymałem dekoder dłużej na kanale HD i po kilkunastu sekundach pojawił się obraz i dźwięk. (mimo, że nie mam telewizora HD to dekoder najwyraźniej obniżył jakość obrazu). Przełączyłem na zwykły kanał i z powrotem na HD. Kilka razy mignął brak sygnału i znowu pojawił się kanał HD. Oprócz czekania kilka sekund na pojawienie się obrazu wszystko spoko.

Wyłączyłem dekoder z prądu, włączyłem ponownie i zaprogramowałem (wyszukałem) od nowa kanały. I teraz kanał HD ponownie się nie wyświetla :) (brak sygnału).

Gdy poprzednio uzyskałem obraz z kanału HD wszystko wyglądało OK. Nic się nie zacinało, nie było krzaczków, itp. Pogoda za oknem stabilna (delikatny deszcz, bez wiatru).

Czy to tylko wahania nieprecyzyjnie ustawionego sygnału?

Czy może to coś z dekoderem?

A propo dekodera... nie robiłem w nim jeszcze aktualizacji oprogramowania. Dekoder PHILIPS HD PVR 7201/91
    Wersja programu: 76.
    Producent: PHILIPS P1.

Może zrobić upgrade? Mam taką funkcję w menu dekodera. Tylko czy to jest bezpieczne?

Kolego sam sobie zadajesz pytania i na nie odpowiadasz.
    Po to jest aktualizacja aby tego dokonać!
    Może zapytasz czy poranne śniadanie będzie bezpieczne da ciebie?:D
    Opisy na konwerterach(0,1 DB, HD, CYFROWY) to tylko Kit handlowy!:D
    Poczyaj trochę o tym jak robi się aktualizację oprogramownia w tych dziwadłach Philipsa i nietylko i jak uruchomić kanały HD.
    Dużo było też pisane na ten temat opcja szukaj.
    Bzdura!Komunikat brak sygnału to poprostu wina instalacji i już.
    Poza tym programy w CP które są nadawane jako HD,odbierane są także na telewizorach SD.Nie pomoże Ci kolego żadne wyciąganie karty.Poprostu zrób porządek z instalacją
  • Poziom 10  
    Poza tym programy w CP które są nadawane jako HD,odbierane są także na telewizorach SD.Nie pomoże Ci kolego żadne wyciąganie karty.Poprostu zrób porządek z instalacją[/quote]

Kolego poczytaj dokładnie o co chodzi i nikt tu nie pisze o CP tylko C+!:D
    A jak nie kumasz jak działają Philipsy HD C+ to nie zabieraj głosu![/quote]

śmiechu warte.
    poprzednik ma racje. autor to amator - sam odpowiedział, że ustawiał antene bez miernika.
    wniosek - na pewno jest nie dokładnie.
    1. była dobra podpowiedź - zaprosić kogoś z miernikiem cyfrowym, ustawić antene.
    2. jaki i ile kabla między konwerterem a multiswitchem bo to ważne.
    3. 120 cm to dla mnie za duża - multi się może dławić przez co są przesterowania i brak sygnału na kanałach hd
    4. wskażnik w dekoderze to o kant d... rozbić - nijak się ma do waciwego sygnału, poza tym
    te dekodery są ok 10 lat do tyłu, pasek podaje tylko siłe i TYLKO na jednym transponderze.
    więc nawet jak ustawisz dobrze, a masz uszkodzony jedną polaryzacje to wielu kanałów
    nie będzie, a pasek pokaże 5.
    5. jak zawołasz kogoś z cyfrakiem to określi jaki masz stosunek sygnał szum na tym transponerze i jaki jest tego powód.
    6. z tymi dekoderami często są problemy - i to też trzeba wiąć pod uwagę