Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Vaillant turboTEC VUW 242-3 + Euro Termostat 2005

06 Lis 2009 06:50 6076 4
  • Poziom 10  
    Witam,

Z góry przepraszam za trywialne pytanie (dla znawców tematu) jednak postanowiłem podpiąć do mojego vaillanta TurboTEC, sterownik tygodniowy. Zakupiłem Euro-Termostat 2005 (odpowiednik Eurostera2000). Zastanawiam się tylko w które miejsce na szynie go podpiąć. Zgodnie z instrukcją mam do wyboru regulator pokojowy na 230 (3 styki) regulator pokojowy 24V (3 styki) i regulator EBUS (2 styki) tak przynajmniej jest naszynie ,jest jeszcze złącze osprzętu EBUS (3 styki) ale to chyba nie o nie chodzi :D. Z przeczytanych postów :D wiem że ten sterownik wystarczy podpiąć na 2 stykach, działa on wtedy na zasadzie przekaźnika. Jednak zasadnicze pytanie dotyczy na których 2 stykach :|

Z góry dziękuję za wszelkie pomocne informację. Jeśli ktoś widział by również jak "gruby" kabel należy zastosować do podłączenia regulatora (jakie obciążenia będą na nim występować) również będę wdzięczny za informację.
  • Poziom 13  
    Wystarczy spojrzeć do instrukcji instalacji kotła.
    Jeżeli dobrze kojarzę, to ten termostat jest typu włącz/wyłącz (2 styki);
    w kotle podpina się to w miejscu, gdzie zazwyczaj jest zworka (np.jak kupujesz nowy).
    Złącza 3-stykowe są do podpięcia programatorów zasilanych prądem z kotła -firmowe programatory; firmówki nawet te starsze, miały oprócz funkcji włącz/wyłącz dodatkowy przełącznik na sterowanie modulacją płomienia.
    Jak dotrę wieczorem do domu, poszukam książki od mojego vaillanta turbo i wrzucę skan jako poglądówkę podłączenia.

Pozdrawiam
    f.
  • Poziom 10  
    Tak termostat działa jak przekaźnik wł / wył. A co do skanu było by super ... w instrukcji niestety nic na ten temat nie ma ... jedyne co jest to rozrysowana listwa na której są opisane wcześniej przezemnie złącza. Zerknę jeszcze na kocioł i wrzucę później zdjęcie listwy.
  • Pomocny post
    Specjalista - systemy grzewcze
    Podpiąć pod wyjścia 3 i 4, z których wywala sie zworkę. To wszystko.
  • Poziom 13  
    Przepraszam, że tak długo, ale musiałem przeszukać archiwum, co po 8 latach użytkowania i przeprowadzce sprawiło trochę kłopotów ...:D;
    niestety nie znalazłem serwisówki kotła, a tylko od oryginalnego programatora.
    Vaillant turboTEC VUW 242-3 + Euro Termostat 2005 ;
    Zwykły programator (punkt-punkt) podłączamy do zacisków 3 i 4 po wyjęciu zworki, firmowe do zacisków 7-8-9.
    Trzeba uważać, bo na zaciskach 3-4 jest napięcie sieci.
    Koniecznie należy zachować też polaryzację zasilania kotła:
    zacisk nr 1 - przewód "zerowy" (nie mylić z "zerowaniem" czyli PE)
    zacisk nr 2 - faza
    Przy innym podłączeniu sieci kocioł może "fiksować".

Pozdro
    f.