logo elektroda
logo elektroda
X
logo elektroda
REKLAMA
REKLAMA
Adblock/uBlockOrigin/AdGuard mogą powodować znikanie niektórych postów z powodu nowej reguły.

Pytanie o DNS-a. Który wpis jest "lepszy"?

Piko 10 Lis 2009 18:44 2543 4
REKLAMA
  • #1 7241743
    Piko
    Poziom 22  
    Posty: 693
    Pomógł: 47
    Ocena: 110
    Witam. Mam wydaje mi się proste acz konkretne pytanie. Który zapis we właściwościach połączenia sieciowego w kompie jest lepszy (bardziej , nie wiem bardziej pewny , szybszy czy skuteczniejszy?). I na czym tak naprawdę polega różnica?
    wpisując adres DNS-a ukrytego pod lokalną bramą (np 192.168.1.1) czy bezpośrednio dostawcy neta (np dla TP jest 194.204.152.34 )?
    Pozdrawiam Piko.
  • REKLAMA
  • #2 7241843
    roc
    Poziom 15  
    Posty: 100
    Pomógł: 8
    Ocena: 2
    Lepiej wpisać DNS bezpośredniego dostawcy. DNS-y TPSA są szybkie. Trudno odpowiedzieć na pytanie o różnicę bo nic nie wiadomo o rodzaju połączenia: modem, router. sieć lokalna?
    Można wypróbować OpenDNS.
    Adres podstawowego serwera OpenDNS to 208.67.222.222
    serwera alternatywnego - 208.67.220.220
  • REKLAMA
  • #3 7242567
    Darektbg
    Poziom 21  
    Posty: 618
    Pomógł: 18
    Ocena: 21
    Czasem może się okazać, że w większej sieci lepiej postawić własny serwer DNS gdzie ruch WWW jest spory, w ów czas strony powinny się szybciej ładować. Zastanawiam się czy gra warta jest świeczki, tz. czy nasz serwer będzie na tyle szybciej odpowiadał od TP by się opłacało to robić.
  • REKLAMA
  • #4 7242731
    Alana
    Poziom 37  
    Posty: 3146
    Pomógł: 361
    Ocena: 245
    U nas w sieci po przejsciu z lacza TPSA na lacze UPC przestaly dzialac DNS TPSA a przez to ze mialam u klientow wpisana brame bez problemu doprowadzilam siec do porzadku wiec mysle ze warto, szczegolnie ze opis skonfigurowania BIND9 jako DNS cache znajdziesz pod kazdego linuksa.
  • #5 7243755
    Piko
    Poziom 22  
    Posty: 693
    Pomógł: 47
    Ocena: 110
    Witam. Właśnie o takie rozważania mi chodziło. Bo sam mam tu można powiedzieć amatorską sieć (w porywach do 8 kompów) i się zastanawiałem czy to coś da?Ja wszystkim wpisuję by z bramy pobierali IP DNS-a, dla mnie to jest wygodniejsze zwłaszcza że w tej samej sieci jest zaprzęgnięty komp z netem od innego dostawcy i nieraz w "trudnych" chwilach pomagamy sobie wzajemnie przepisując teoretycznie tylko numer bramy i dns-a z 192.168.1.1 na np 192.168.1.240 nie zagłębiając się w to czy to jest dialog czy tpsa? Ale jeśli miało by to w jakiś wyraźny sposób usprawnić polepszyć czy nawet przyśpieszyć pracę to może bym wszedł w te przepisywanie ?
    Na razie dziękuję kolegom za zwrócenie uwagi na mój post.
    Pozdrawiam Piko.
REKLAMA