Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Odkurzacz- pękł worek- Czyszczenie

16 Gru 2009 20:14 2915 13
  • Poziom 8  
    Wtam.
    Otórz pękł worek i odkurzacz teraz dziwnie chodzi.
    Rozkręciłem go całego, ale nie mogę się dostać w jedno miejsce.
    Nie wiem czy odkurzacz da się jeszcze zrobić czy juz nie dlatego proszę Was o podpowiedzieć. Zrobiłem zdjęcie silnikika a nie mogę się dostać do miejsca zaznaczonego na zdjęciu.

silnik od spodu wygląda tak:

Odkurzacz- pękł worek- Czyszczenie Odkurzacz- pękł worek- Czyszczenie

gdzie jest takie "zabezpieczenie" które nie wiem czy można zdejmować?
    Może ktoś z Was miał kiedyś podobny problem, ktos pomoże?
    Pozdrawiam
  • Poziom 39  
    Musisz odkręcić tą "dziwną" śrubę (widać, że jest przeznaczona da autoryzowanego serwisu).
    Wówczas zdejmiesz osłonę i łopatki turbiny.
    Zapsz sobie jak to było żłożone!
    Wtedy dobierzesz się do łożyska...
  • Poziom 8  
    any56 napisał:
    Musisz odkręcić tą "dziwną" śrubę (widać, że jest przeznaczona da autoryzowanego serwisu).
    Wówczas zdejmiesz osłonę i łopatki turbiny.
    Zapsz sobie jak to było żłożone!
    Wtedy dobierzesz się do łożyska...

Właśnie o to chodzi, że to nie jest gwintowane i nie da się tego odkręcić.
    Chyba można to na siłe podważyć, ale nie wiem czy później się to założy.
    To jest taka dosyć sztywna podkłada. Napewno nie do odkręcenia.
  • Pomocny post
    Poziom 17  
    To się nie rozbiera. Jest jednorazowe.
  • Poziom 24  
    Jeśli łożysko nie jest wybite to poskładaj z powrotem i odkurzaj. Turbina jest zaprasowana na stałe.
  • Poziom 8  
    frank 68 napisał:
    To się nie rozbiera. Jest jednorazowe.

Hah, tak sobie właśnie pomyślałem. Teraz tak, jak już dziwnie pracuje to myślicie, że opłaca się jechać i przedmuchiwać go kompresorem i czy tutaj ewentualnie po tym można nasmarować "coś", "gdzies" np. WD40? Czy popracuje jeszcze troche i się spali?
  • Pomocny post
    Specjalista AGD
    xo83 napisał:
    i czy tutaj ewentualnie po tym można nasmarować "coś", "gdzies" np. WD40? Czy popracuje jeszcze troche i się spali?

Jak będziesz smarował "to coś" czymś takim, jak WD(...), to z pewnością się spali... :D
  • Poziom 16  
    Jak już rozebrałeś całość możesz zdjąć blaszaną osłonę i spróbować oczyścić turbinkę z zalegającej warstwy kurzu na łopatkach, jak łożyska jeszcze się nie uszkodziły to będzie trochę ciszej pracował. Następnym razem kup polskiego zelmerka
  • Poziom 8  
    tonk07 napisał:
    Jak już rozebrałeś całość możesz zdjąć blaszaną osłonę i spróbować oczyścić turbinkę z zalegającej warstwy kurzu na łopatkach, jak łożyska jeszcze się nie uszkodziły to będzie trochę ciszej pracował. Następnym razem kup polskiego zelmerka

Którą blaszaną osłonke, już chyba nic się nie da rozebrać.
    Ten to Elecrolux, więc chyba też nie jest zły? Czy jak Padnie to Zelmera kupować??
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 8  
    Motronic napisał:
    any56 napisał:

To jest tzw śruba z łbem zrywalnym.

Co to znaczy tzn czy moge to zerwać czy nie? Jak moge to oczyścić bo nie moge się dostać. Zerwać to wiadomo raczenie nie, ale jak oczyścić.
  • Pomocny post
    Poziom 39  
    W zasadzie ti już koledzy zasygnalizowali abyś dał sobie spokój. z rozbieraniem turbiny. Jest mało prawdopodobne, aby z powodu przedostania się kurzu do mechanizmów nastąpiło radykalne uszkodzenie. Chyba, ze odkurzacz pracował tak zawsze. Turbinie nic nie mogło sie stać. Łożyska osłonięte. Więc albo to łożyskowanie już zużyło się naturalnie, albo nie tutaj przyczyna głośności. Ja obawiałbym się a widać to trochę po komutatorze, że może być usterka elektryczna. Czyli zużyte szczotki lub uszkadzający się wirnik. Podejrzewam iskrzenie na szczotkach. Jeśli wirnik to naprawa problematyczna chociaż możliwa.
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 8  
    Poskładałem go odpaliłem pare razy, jeszcze z niego troche kurzu wyszło i teraz chodzi jak trzeba. Myślę, że jednak jeszcze troche pochodzi.
    Dzięki za pomoc. Temat mozna zamknąć.