Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Nawiew Astra 1, wieje tylko na szybę.

dudpis 21 Sty 2010 12:51 1682 2
  • #1 21 Sty 2010 12:51
    dudpis
    Poziom 10  

Witam mam taki o to problem.
    Pokrętła działają, zimne - ciepłe ok, miałem niedawno czyszczoną nagrzewnice i wymieniany termostat, stopnie nawiewu działają, gdy przekręca się się nawiew z szyby na siebie, nogi, zaczyna wiać z dmuchaw, ale nie z tych obok szyb, do ciepłego powietrza, tylko wieje ze środkowych, do zimnego, letnim powietrzem. Nie wiem co z tym robić.
    Myśle, że może to być problem tego silnika sterującego nawiewem, ale niestety nie wiem gdzie on się znajduje. Jeżeli mógłby ktoś dać zdjęcie silnika z mniewięcej wskazanym miejscem, gdzie jest umieszczony, to byłbym wdzięczny.
    Pozdrawiam!

A silnik to c16se.

1 2
  • Pomocny post
    #2 21 Sty 2010 13:07
    bartek_j
    Poziom 35  

W astrze 1 nie ma silnka sterującego nawiewem. Są linki, krzywki itp mechanika napędzna pokrętłem. Czyli "wajchotronik".

A że zimnym wieje ze środkowego nawiewu to Ten Typ Tak Ma (TTTM). Polecam wywlec kratki i na zimę zapakować tam gąbkę / szmatę / styropian.

0
  • #3 21 Sty 2010 13:13
    dudpis
    Poziom 10  

Ale pare dni temu jeszcze wiało z boczynych ciepłym, przy tych mrozach. A teraz nic ledwo zipie stamtąd. Nie przeszkadza tak bardzo ten środkowy :P.

Edit;
    Heh okazało się, że pokrętła przy nawiewach, te do zamykania przepływu powietrza były w tej pozycji :D. Wszystko ok. :)

0