Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Silicon Prelude

AntekB. 20 Jul 2004 16:59 2418 6
 • #1
  AntekB.
  Level 11  
  Byłbym wdzięczny za schemat alarmu Silicon Prelude. Posiadam taki w aucie i zamierzam zamontować centr. zamek. Czy wspomniany alarm ma wyjście do sterowania centralnym zamkiem? W jaki sposób można to podłączyć?

  Pozdrawiam

  Antek
 • #2
  Gerri
  Mercedes specialist
  Witam!
  Przewód żółto-czarny: sygnał ujemny przy zamykaniu
  przewód zielono-czarny: sygnał ujemny przy otwieraniu

  Najprostsza wersja to dwa przekaźniki przełączne: takie zwykłe kostki.
  Cewki obydwu łączysz do plusa (akumulator) natomiast drugie końce cewek przyłączasz do wspomnianych przewodów. Jeden przekaźnik ruszy przy zamykaniu, drugi przy otwieraniu.
  Pzdr
 • #3
  Przemek82
  Level 11  
  Uzupełnię mojego porzednika - przekaźniki wystarczą zwierne (najtańsze takie od świateł do FSO czy Poloneza) oraz w rozwiązaniu z przekaźnikami należy zastosować podłączoną równolegle zaporowo do cewki przekaźnika diodę przeciw samoindukcji.
  Pozdrawiam
 • #4
  AntekB.
  Level 11  
  Wielkie dzięki za odpowiedzi. Jednakże ciągnąc wątek do końca rozumiem, że jeżeli zamontuje centr. zamek ze sterownikiem posiadającym możliwość podłączenia do alarmu, wystarczy wspomniane sygnały połączyć i przekaźniki nie będą konieczne.
 • #5
  Gerri
  Mercedes specialist
  Zdecydowanie tak, większość sterowników c.z. ma wysterowanie impulsem ujemnym.

  Pzdr.
 • #6
  AntekB.
  Level 11  
  Korzystając z uprzejmości chciałbym zapytać, gdzie może być umiejscowiony alarm, do którego można podłączyć centralny zamek. Szukałem go przy nikłym świetle, ale znalazłem tylko dwie czarne kostki wielkości mniej więcej pudełka zapałek z diodą. Podejrzewam, że są to bardziej czujniki niż sam alarm. Dodam, że alarm jest zamontowany w Astrze Classic.
  Dziękuję i pozdrawiam
  A.
 • #7
  Gerri
  Mercedes specialist
  Musisz słuchać gdzie "cykają" przekaźniki w momencie uzbrajania pilotem. Alarm może być wszędzie, pod kierownicą to akurat miejsce najbardziej pretensjonalne, ale najprostsze w montażu :?
  Pzdr.