Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

fiat seicento 899 nierówne obroty silnika

30 Sty 2010 12:28 15228 26
  • Poziom 10  
    Witam w moim aucie jak jest zimny to po odpaleniu silnik nie równo pracuje Świece były wymieniane całkiem nie dawno. Po wykręceniu świec dwie środkowe są zalane olejem czy to może być przyczyna? Delikatnie widać wyciek oleju z pod pokrywy zaworów. Jak silnik jest rozgrzany to pracuje normalnie.Fiat seicento 899 99rok
  • Poziom 30  
    Wymień jeszcze raz świece, przewody WN oraz skontroluj i przeczyść układ zapłonowy.
  • Poziom 30  
    Papierem ściernym oczyść kopułkę rozdzielacza i palec. Zobacz czy nie ma wżerów i nadpaleń
  • Poziom 10  
    a co jeżeli będą te wżery i nadpalenia???

Dodano po 11 [minuty]:

seicento 900 nie ma kopułki z cewki zapłonowej przewody idą od razu na świece
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 32  
    witam, ikolego motronic ja tez ciekawym tych wzerów i nadpaleń :D , powodzenia
  • Poziom 29  
    Przepustnica do mycia i czyszczenia - podobnie wtrysk.
    Zmierz ciśnienie we wszystkich cylindrach bo te dwie zaolejone świece mogą - ale nie muszą - sugerować popękane pierścienie lub ich nadmierne zużycie.
    Wyjeździj paliwo do zera i zatankuj do pełna na innej (jakiejś dobrej stacji) - być może to wina kiepskiego paliwa lub nagromadzonej latami wody w zbiorniku.
    Kiedy wymieniałeś ostatnio filtr paliwa ??
  • Poziom 10  
    silnik nierowno pracuje 1 zwieksz pzerwe na swiecy od jednego minimetra na tych zabrudzonych a to ze jest olej na swiecach to moze to byc niespalone paliwo albo uszczelniace na zaworach juz puszczaja najperw sprobuj to

Dodano po 1 [minuty]:

najlepsze sa swiece polskie iskry
  • Poziom 10  
    filtr paliwa wymieniałem w sierpniu na nim jest przejechane jakieś 4000 km a paliwo tankuje na orlenie.
  • Poziom 29  
    Motronic napisał:
    wtryskiwacz sam ją myje w czasie pracy silnika.

Też byłem takiego zdania...
    Dopóki paru nie rozebrałem...
    Ale cóż - zrobi jak chce.
  • Poziom 30  
    Pomyliłem się i kolega misiek2929 sprostował mnie. Dziwię się wopor i szczególności Tobie Motronic - bo jako moderator nie powinieneś pisać takich ironii "...nigdy nie widziałem kopułki w seicento, ale jak sądzę jeszcze wszystko przedemną ". Pomyliłem konstrukcję zapłonu, ale co do ortografii to wiem, że słowo przede mną pisze się oddzielnie :-) Najważniejsze to umieć przyznać się do błędu i właśnie to robię.
  • Poziom 11  
    jeżeli jeżdzisz na mineralnym to zalej lotos 15w40 a co do obrotów to zmień świece i przewody wysokiego napięcia kupiłem drogie ngk i na4 szt 1 była z uszkodzoną porcelanką w środku polska iskra tylko w dobrym sklepie motoryzacyjnym
  • Poziom 10  
    przełożyłem dwie świece środkowe co było widać olej, na świece iskry ślady oleju znikły ale po wykręceniu tych świec są mocno opkopcone!!!!!!!!!
  • Poziom 11  
    Sprawdż stan oleju i czy na odpalonym silniku kopci.Przyczyna to olej ale pytanie uszczelka ,głowica pęknieta, czy uszczelniacze na zaworach.
  • Poziom 10  
    autko oleju nie bierze ani kropli a po odkręceniu korka wlewu oleju nic sie nie dzieje nawet lekkiego podmuchu nie ma!!!!!!! a w jaki sposób w tym samochodzie ustawia sie zapłon?????

Dodano po 2 [minuty]:

a nawet jak jest silnik rozgrzany to po wcisnieciu pedału gazu do dechy to strzela w tłumnik tak jakby nie przepalał
  • Poziom 32  
    witam, masz ten samochód jako pierwszy właściciel?, ostatnio trafił do mnie sej miał podobne objawy, po myciu i czyszczeniu :D :D było to samo, sie Qrna fi wnerwiłem i zdjąłem głowice i tu niespodzianka, silnik mimo ze na łańcuchu miał go zerwanego , przepiłował obudowe i sie zerwał, pokrzywiło 3 zawory i poprzednik prostował je :D , klijentowi zregenerowałem głowice , tłoki zostały bo niechciał ich ruszać kasa :D , i silnik odzyskał kulturę pracy, sprawdz ciśnienie spreżania na ciepłym silniku , moze to cos wyjasni, powodzenia

Proszę, poprawić pisownię i błędy. Rycho T.
  • Poziom 10  
    jestem drugim włascicielem auto miało stłuczke ale przez rok slinik pracoał normalnie zadnych objawów!!!!! jaki jest koszt sprawdzenia cisnienia sprężania?/??
  • Poziom 32  
    witam, pewnie nie ma na to stałej ceny ale ja osobiscie w tego typu silnikach biore 50zł, chyba ze klijent decyduje sie na naprawe to nic :D , powodzenia
  • Poziom 13  
    Witam. A nie wziął nikt pod uwagę walniętego serwa? Puszcza wtedy lewe powietrze.
  • Poziom 10  
    Prawdopodobnie to serwo. Po zatkaniu wlotu z serwa palcem i uruchomieniu, silnik pracuje normalnie.

Dodano po 47 [sekundy]:

Dzięki za pomoc.