Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

CB.Radio President Herbert-brak odbioru.

01 Lut 2010 12:59 3136 4
  • Poziom 9  
    Witam,
    Mam problem z radiem Herbert- nowy model.
    A mianowicie przestał odbierać, ale jak dam na ful głośność to szumi, ale bardzo słabo.
    Chciałem podkreślić, że nadawanie i modulacja jest w tym radiu ok. Nawet jak odłączam antenę i wtykam ją do gniazda ant. To radio nie reaguje ...tak samo bardzo cicho szumi.
    Mikrofon i głośnik jest dobry. Wzmacniacz LA4446 jest dobry. Jeżeli zmienię na FM- to radio szumi normalnie, ale dalej bez odbioru. Prosiłbym o pomoc może już ktoś miał taki problem i poradził już sobie z nim, bo ja jeszcze nie dałem rady naprawić tego radia.
    Z góry serdecznie dziękuję.
    Pozdrawiam.::D
  • Poziom 19  
    prześledź tor odbiornika. Jeśli radio dobrze nadaje to VCO jest ok, syntezer pracuje. Jeśli jest modulacja (przy nadawaniu w AM) to świadczy o poprawności działania m.cz. Na dodatek jeśli kabel MIC jest ok to pozostaje tylko tor odbiornika.
  • Poziom 10  
    Witam,
    Posiadam radio cb. President Herbert nowy model. Brak w nim odbioru. Radio na cały regulator szumi bardzo cicho. Natomiast FM szumi głośno, tylko dalej nadal nikogo nie słychać. Radio nie reaguje na antenę odbiór w radiu jest taki sam z anteną jak i bez anteny. Chciałem podkreślić, że radio ma dobrą gruszkę dobry głośnik, również sprawdzałem ma dobry La4446. Radio zamilkło podczas jazdy.
    Proszę o poradę.
    Pozdrawiam.:D
  • Poziom 9  
    Dziękuję za informację, ale prosiłbym może bardziej szczegółowo.
    Pozdrawiam