Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jaką płytę indukcyjną kupić (220V)?

07 Lut 2010 11:39 43235 15
  • Poziom 8  
    Witam serdecznie. Jestem w trakcie remontu nowego mieszkania w którym nie ma "siły".Nie chciał bym też zakładać kuchenki gazowej. Zastanawiam się nad kuchenką indukcyjną na 220V, tylko że ich moc ma bardzo dużą rozbieżność od 3500W do 10000W, bezpiecznik na mieszkanie mam 25A, jaką kuchenkę polecacie (konkretny model lub przynajmniej moc) by gotowanie było komfortowe (np. bez problemu gotować w dużym garnku) ale też by nie martwić się o wywalenie korków np. przy puszczeniu czajnika bezprzewodowego.

Dziękuję z góry za odpowiedź i pozdrawiam wszystkich.
  • Poziom 15  
    dużej mocy na 1 fazie nie uzyskasz ok 5kW i to przy zasilaniu przez ten bezpiecznik tylko kuchenki. zachęcam do założenia jeśli jest to możliwe "siły"
  • Poziom 8  
    A czy zwiększenie przydziału mocy nie rozwiąże sprawy? Nie wiecie ile mniej więcej kosztuje podłączenie siły?
  • Poziom 9  
    Koszt wiąże się z ilością zakupionej mocy + wykonanie nowej instalacji elekr. 3 faz. 1KW to koszt kilkudziesięciu złotych wg. cennika Zakł.Energ. , materiały i cena fachowca. (do 3tys.)
  • Poziom 8  
    Przewody wewnątrz mieszkania są nowe i kabel do płyty jest odpowiednio gruby, również ma osobny bezpiecznik.
  • Poziom 15  
    ja i tak jestem za kuchenką 3-fazową ale jeśli jesteś nastawiony na 1fazową to taką kup ale pisałeś że jesteś w trakcie remontu więc może warto by pociągnąć do kuchni "siłę " jeśli nie teraz to może w przyszłości ją wykorzystasz
  • Poziom 22  
    W jednym sklepie sprzedawca, gdy chciałem kupic jakąś droga płytę Boscha , powiedział tak: " proszę Pana, sprzedaję juz wiele lat i znam rynek. Czy Pan kupi Płytę Boscha , elektroluxa, Amicę, Mastercooka czy innych to i tak płyta będzie od JEDNRGO producenta , a zmienią się sygnatury firm".
    Proszę się więc wywiedzieć dokładnie w tym problemie aby nie tracić niepotrzebnie pieniędzy.
    pozdrawiam Slawek
  • Poziom 21  
    mario69pl napisał:
    Witam serdecznie. Jestem w trakcie remontu nowego mieszkania w którym nie ma "siły".Nie chciał bym też zakładać kuchenki gazowej. Zastanawiam się nad kuchenką indukcyjną na 220V, tylko że ich moc ma bardzo dużą rozbieżność od 3500W do 10000W, bezpiecznik na mieszkanie mam 25A, jaką kuchenkę polecacie (konkretny model lub przynajmniej moc) by gotowanie było komfortowe (np. bez problemu gotować w dużym garnku) ale też by nie martwić się o wywalenie korków np. przy puszczeniu czajnika bezprzewodowego.

Amica PI6509L - jedyna z mocą zredukowaną do max 3,5kw. Nie jest może super komfortowa:) ale obędziesz się bez przeróbki instalacji:)
  • Poziom 28  
    popey111 napisał:
    mario69pl napisał:

Amica PI6509L - jedyna z mocą zredukowaną do max 3,5kw. Nie jest może super komfortowa:) ale obędziesz się bez przeróbki instalacji:)

Jednak również w przypadku zakupienia tej płyty w razie równoległego użycia czajnika czy piekarnika elektrycznego może dochodzić do przeciążania zabezpieczeń - warto wziąć to pod uwagę.
  • Poziom 8  
    Kabel do płyty będzie przystosowany do siły ale na razie jej nie zakładam (siły) gdyby wystąpił problem z wywalaniem bezpieczników to wtedy założę. Jaką moc płyty proponujecie? Warto inwestować w Boscha czy tak jak Sławek radzi nie patrzeć na markę.
  • Poziom 22  
    Wspomnialem o tym Boschu dlatego abyś dogłębnie przeanalizował oferty i wziął pod uwagę produkty róznych firm. Absolutnie nie chcę zniechęcić do produktów tej firmy. Kuchenka musi również spełniać wymagania funkcjonalne oraz estetycznie odpowiadac Twojemu gustowi . Najmniejszy wybór jest jeśli chodzi o płyty indukcyjne razem z piekarnikiem- cale kuchnie.
    Znajomy kupił w grudniu kuchnię indukcyjna firmy na E i już najchętniej by ja wyrzucił! Dlaczego . Ano poprzednio posługiwał się kuchenka jednopalnikową Berghoff i ta jego nowa w sterowaniu płytami jest gorsza !
    Wybór jest trudny ale w posługiwaniu sie - komfort. Jednak przy obecnych cenach energii warto inwestować. Kuchnia przecież bedzie służyła przez lata.
    Dobre garnki i ..... Smacznego.
  • Poziom 11  
    Amica PI6509L - jedyna z mocą zredukowaną do max 3,5kw. Nie jest może super komfortowa:) ale obędziesz się bez przeróbki instalacji:)[/quote]

Posiadam tę płytę, wybór był ze wzgl. na 220V. Korek na mieszkanie jest 25A i jak na razie od 6 m-cy wystarcza i nie wywala go. Kuchenka ma moc całkowitą 3,5kw ale to jak na razie chyba nigdy nie było wykorzystane (4 pola na raz). Ale już raz był wykorzystywany piekarnik i płyta ( 1 pole) i korek wytrzymał .
    Aha w w-wa za zwiększenie mocy koszt ok. 150zł/kw + koszt instalacji jeżeli nie ma.
    Edit: Produkcja " Made in Germany".
  • Poziom 16  
    Witam.
    Sam zastanawiam się nad zakupem takiej płyty indukcyjnej. A konkretnie Amica PI6509L.
    Mam pytanie czym w użytkowaniu różni się od płyt mających 7 Kw.
    Czy to chodzi o to np. że na Amice 3,5Kw zagotowanie litra wody jest dwa razy dłuższe niż na 7 Kw.
    A jaką moc mają piekarniki elektryczne. Byłem dzisiaj w sklepie i pani mi powiedziała że piekarnik pobiera ok. 1Kw na godzinę a z termoobiegiem ok. 0,8kw. Taka naklejka faktycznie była naklejona na piekarnik. Klasa energooszcz. A.
    Czy w związku z tym taki piekarnik i płyta indukcyjna 3,5Kw będzi działać zabezpieczeniu 20A.
  • Poziom 13  
    pysiaaa napisał:
    Produkcja " Made in Germany".

nie obiecuj sobie zbyt wiele. made in germany to jest tylko ceramika. :D

mita napisał:
    Czy to chodzi o to np. że na Amice 3,5Kw zagotowanie litra wody jest dwa razy dłuższe niż na 7 Kw. A jaką moc mają piekarniki elektryczne.

nie. chodzi o to co jest już napisane wyżej. przeczytaj wątek to zrozumiesz.
    maksymalny pobór mocy w piekarnikach się rózni nieznacznie. większość mieści się w zakresie od 2,8 do 3,5 kW.