Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Pralka nie wiruje i nie odpompowuje wody-już działa-dzięki.

12 Sty 2003 22:50 26962 18
  • Poziom 12  
    Witam po raz pierwszy na forum

Mam pralkę Bosh WFA2070
    Niestety pralka zamarzła (w pomieszczeniu gosp. temperatura spadła na 2 doby poniżej 0 st.) i po rozmarznięciu nie działa ani wirowanie ani wypompowanie wody! Efekt jest taki, że pod koniec prania jakby nigdy nic pralka zamiast wirować i pompować przewala bębnem w lewo i prawo jakby była w środku prania.
    Czy to programator, czy też coś innego się uszkodziło przy ujemnej temperaturze?

Pozdrawiam
    Typer
  • Poziom 12  
    Ale ja ręcznie przestawiłem programator na pozycję "wirowanie i odpompowanie" i pralka nie pompowała i nie wirowała. Temperaturę - czy grzeje sprawdzę jutro.
  • Poziom 12  
    Woda mogla pozostac w pompce i tam moglo nastapic uszkodzenie. Programator nie powinien pasc w niskiej temperaturze przeciez nie woza ich w ogrzewanych ciezarowkach :). Czujnik wykrywa wode w prace i dopuszcza wirowania sproboj filtrem spuscic wode w pralce podczas momentu wirowania i zobaczyc czy zacznie wirowac.
  • Specjalista AGD
    Sprawdz dokładnie pralkę.Nic nie powinno się jej stać.
  • Poziom 14  
    Masz uszkodzony hydrostat, albo pompkę.
    Zamarzająca woda musiała tam coś rozsadzić.

Powodzenia
  • Poziom 12  
    Hydrostat chyba jest ok. Wieczorem sprawdzę pompkę, tylko że pralka pełna wody.
  • Poziom 17  
    Witam!
    Opuść wąż spustowy poniżej poziomu pompki, najlepiej do kratki ściekowej.
    Pozdrawiam.
  • Poziom 24  
    Przy normlanej pracy zawsze zostaje w pompce trochę wody. Jeżeli temperatura spadanie poniżej 0 stopni C to wiadomo co się stanie... :cry:
  • Poziom 10  
    wydaje mi się że powinieneś przedewszystkim sprawdzić pompę.Poprostu weż kawałek drutu , odłącz 2 kabelki przyłączone do zacisków w.w. i podaj na krótko napięcie.
  • Poziom 10  
    A do sprawdzenia hydrostatu potrzebne są z regóły 2 rzeczy.Usta i ucho
    na przemian dmuchaj i ssij(bez głupich podtekstów),a powinno być słychać pracę styków.
  • Poziom 14  
    Moim zdaniem zamarzla woda w pompie i nie wypuszcza wody i tak jak wyzej hydrostat tez mogl pojsc
  • Poziom 12  
    Dziękuję wszystkim za pomoc.

Okazało się, że nie wystarczy 1 doba w +4 st.C żeby pompka odmarzła. Nie wystarczą również 2 godziny (w tym półgodzinne pranie próbne) w +20 st.C.
    Dopiero po odczekaniu doby w +20 st.C zlodowacenie opuściło pompę.
    W tej chwili pralka pracuje już poprawnie tylko pompka w czasie pracy jest wiele głośniejsza niż wcześniej. Działa, ale pewnie przez to zamarznięcie koniec jej jest bliski.

Jeszcze raz dziękuję i pozdrawiam

Typer
  • Poziom 12  
    To jest zbezpieczenie,poczytaj instrukcję.
  • Poziom 12  
    Jakie zabezpieczenie?? Zabezpieczenie zostało raz zdjęte na początku kilka lat temu. Nie róbcie ze mnie balona!
  • Poziom 12  
    Nie transportowe,temperaturowe
  • Poziom 1  
    Mam problem z ta pralka. Nie konczy programu prania. Powoduje ze gasnie swiatlo w calym domu. POMOCYYYY!!!!!!!!!!!!
  • Specjalista AGD
    Temat odświeżony po czterech latach.
    Zajmie miejsce w poczecie "Początkujących serwisantów".
  • Poziom 12  
    Coś się pomyliło w wątkach,ale dziękuję za powiadomienie,Elektrodzie.
    Pozdrawiam najlepszy Portal elektroniczny.!!!.

Moderowany przez Jaś Kula:

I tym optymistycznym akcentem zakończymy ten temat. :wink: